Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефона няма обхват
#1

Здравейте колеги, от доста време забелязвам, че обхвата на Z3-ката ми е доста слаб и на места, на които с други телефони съм имал обхват с този нямам. Мислех, че е нещо от 4Г-то на теленор, но вчера бях на почивка в Гърция и като се върнах в България телефона изобщо не можа да хване обхват. Чете си сим картата, но пише не е открита услуга. Пробвах първо с хард ресет, без резултат, после флашнах нов фърмуер и пак никакъв ефект. Това ме навежда на мисълта, че проблема е хардуерен, вие имате ли някакви идеи и предложения по въпроса?

П.П. Телефона поплува малко в морето, дали е въможно нещо да е пропуснал отнякъде вода и за това да се е развалил? Иначе всичко друго си му бачка перфектно.
Цитирай
Аксесоари
#2

Солена вода и IP68 е равно на Deathmatch....
Да беше го изплакнал с чешмяна вода, след морските авантюри.
Така “уморих„ една Z2

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#3

Big Grin хаха е да бях колега, ама сега разбирам, че сертификата не покрива морска вода... и все пак при положение, че си му бачка всичко освен обхвата, не може ли да се смени това нещо, радио модул ли е, или каквото там се е повредило?
Цитирай
#4

Принципно може? Но трябва да е в оторизиран от Сони сервид, най вече за да могат да въстановят херметичноста.
За гаранционно покриване на щетата.. мисля че няма смисъл да коментираме..
Но ако си решил вече да не го правиш... водолаз, може и в кварталните сервизчета...

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#5

Да, ми ще разпитам за цени и ше мисля какво да правя, че те вече втора ръка са по 200-300кинта, а тия в сони сигурно режат глави и няма да има смисъл да го правя. Благодаря за отговорите колега Smile
Цитирай
#6

Не знам къде се намира антената на телефона (някъде вътре предполагам), но няма как, ако ти се наводни телефона да ти е поражението само антената. Най-малкото до сега да беше спрял да работи. Лесно се проверява дали е бил наводнен (но само на същия ден) - гледа се дали има конденз в камерата.
Солта е проблем, само ако не се отмие. Солта е вредна за метала. Не знам колко време трае корозията на метала, но едва ли ще е нещо бързо.

Да те питам - успя ли да изкараш и пак вкараш сим картата? Пробва ли с друга сим карта? Пробва ли да минеш на 3G само или 3G/2G?
Цитирай
#7

Павярвай! Солта корозира лепилото по стъклото точно за 30 мин.
А като знаеме и факта... как Сонитата се одлепят дисплейте и от самосебеси...Факт!
А като имаме в предвит че Z3 е почти изцяло от стъкло, може да си представим какви са пораженията!
Тук говорим за силиконово херметично лепило с дебелина, едва някалко микрона, не напразно в самата книжка с инструкции в комплекта на телефона е упоменато: В случай на досег със солена вода... да се изплакне незабавно със „сладка“ вода !

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#8

Здравейте колеги, за информация само, откарах го на сервиз и ми казаха, че е за смяна някакъв чип или нещо от сорта, който стоял на дънната платка за 60кинта. Дали е от водата не разбрах, ама ако е от вода не знам дали само това щеше да му е проблема. Както и да е, живи и здрави.
Цитирай
#9

И аз си мислих, че не е от водата. Сигнала се хваща чрез антена (нещо, което е вътре). След като няма вода вътре, няма поражение на антената...
Аз много се дразня на Мтел с тоя обхват. Еее, направо така ми накъсва сигнала докато говоря на определени места независимо от апарата..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)