Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[D855] LineageOS 14.1 (Android 7.1.X)
#1

Първо трябва да рутнете и инсталирате TWRP на вашия D855.
Във форума, а и в нета има доста теми, реално е лесно.
Ето набързо как става:
- Проверете версията на вашия телефон, предполагам повечето са на V30N-EUR-XX (най-новия стоков Андроид 6.0)
- Ако сте с V30N, то трябва да даунгрейднете към по-стара версия, аз препоръчвам V30B
- Инсталирайте LG G3 USB Drivers, които може да намерите и в сайта на LG
- Свалете LG Flash Tool 2014 - LG-Flash-Tool-2014.zip
- Свалете D85530B_00_1217.kdz - D85530B_00_1217.kdz
- Отворете LG Flash Tool 2014 и флашнете вашия G3 D855, ето тук има инфо как става - The best way to Flash LG KDZ Rom (флашнете чрез опцията CSE Flash)
- На телефона и на монитора ще започне да текат проценти, когато станат 100% на компютъра значи е готово.
- Насторойте вашия G3 855 защото след флаша всичко ще се е резетнало
- След това рутнете телефона и инсталирайте TWRP
- Свалете този архив ROOT G3 D855 MM - ROOT G3 D855 MM (цъкнете на Изтегли като ZIP), който съдържа 1__KingRoot4.5.6.apk, 2__AutoRecMMD855.apk, 3__HacerPermisivo.zip, 4__BETA-SuperSU-v2.52.zip
- Вижте това видео от YouTube.com и следвайте стъпките, буквално е 1 към 1, може да гледате и вие да го правите в същото време - Easiest Way to ROOT a LG G3 ( D855, Android 6.0 Marshmallow ) & Install custom RECOVERY ( TWRP )
- Ето все пак стъпките от видеото:
1. Свържете телефона с компютъра
2. Преместете 1__KingRoot4.5.6.apk и 2__AutoRecMMD855.apk в Internal Storage / Download
3. Преместете 3__HacerPermisivo.zip и 4__BETA-SuperSU-v2.52.zip само в Internal Storage
4. Инсталирайте 1__KingRoot4.5.6.apk, отворете го и рутнете телефона с него
5. Инсталирайте 2__AutoRecMMD855.apk, отворете го, разрешете му ROOT права и флашнете TWRP
6. Автоматично ще влезнете в TWRP и след това изберете Install и инсталирайте САМО zip файла 3__HacerPermisivo.zip
7. Рестарирайте телефона и изчакайте докато се насторои.
8. Изключете телефона и после го включете в Рековъри режим, това става като натиснете и задържите Power + Vol Down, когато видите логото на LG пуснете двата бутона за секунда и после отново ги натиснете и двата и задръжте докато не ви разери меню за резетване на телефона. Спокойно, няма да се резетне, дайте с Vol Down опцията YES, после втори път пак YES и ще ви се старира TWRP
9. Отидете на Install и инсталирайте 4__BETA-SuperSU-v2.52.zip, след това рестартирайте телефона
====== Видеото свършва до тук, но аз ръчно си ъпдейтнах TWRP до последната версия twrp-3.1.1-0 за D855 Eurpe ======
10. Когато го включите отидете в Гугъл магазина и изтеглете Official TWRP App, отворете, разрешете ROOT права, отидете на опцията за изтегляне и изберете LG G3 D855 Europe, свалете най-новата версия, след това просто я флашнете докато сте вътре в Official TWRP App. Чесно казано НЕ знам има ли значение дали е последната или Не версия на TWRP, но аз просто исках да съм ъпдейтнат, за да нямам проблеми при флашването на LineageOS.

След като вече имате TWRP идва момента за инсталиране на LineageOS 14.1 която е с Андроид 7.1.Х (в момнета точно е 7.1.2)

Влезте тук Builds for d855 и изтеглете най-новата версия, в моя случай аз изтеглих lineage-14.1-20170626-nightly-d855-signed.zip от 2017-06-26 12:49:32, но за вбъдеще ще има и по-нови.

Влезте тук Open GApps и чекнете ARM + 7.1 + Пакета който желаете, ако нямате идея какво точно да бъде, просто изберете Stock или Full което съдържа повечето и най-често ползвани апове на Гугъл.

Преместете тези 2 броя ZIP файлове на вашата SD карта

Влезте в TWRP и първо направете БЕКЪП на цялата система, това е в случай че нещо омажете, да може да флашнете телефона обратно със стоковия Андроид, който имате в момента

Влезте в Backup, чекнете всичко, цъкнете на Select Storage и посочете вашата SD карта за да се запази там
Бекъпа отнема малко повечко време и накрая ще имате един архив от около 4ГБ

Сега вече е момента на инсталирането на LineageOS

Влезте в Wipe

Натиснете на Advanced Wipe

Чекнете всичко, но БЕЗ Micro SDCard защото там са вашите файлове

Плъзнете бутона Swipe to Wipe, това ще изтрие ЦЕЛИЯ ваш телефон, може да видите 2 червени грешки в които пише че не може за се изтрие USB OTG, просто защото вие нямате свързана USB флашка, ахахаха

Влезте в Install и цъкнете на Select Storage и изберете Micro SDCard

Изберете файла lineage-14.1-20170626-nightly-d855-signed.zip и го инсталирайте

- някои хора казват, че по време на инстала ще видите 2 червени грешки че ОС-та има проблеми, НО аз с най-новото TWRP и най-новия LineageOS нямах НИКАКВИ грешки и ми изписа просто 2 пъти DONE

След като приключи успешно инстала цъкнете на бутона Wipe cache and dalvik

Върнете се в опцията за инсталиране и иберете файла open_gapps-arm-7.1-full-20170630.zip (ако сте свалили пакета FULL) и след това и него инсталирайте

След като приключи успешно инстала цъкнете на бутона Wipe cache and dalvik

Рестартирайте телефона чрез Reboot - System

Ще се покаже логото на LG, после една синя линия с движещо се кръче, това означава че LineageOS 14.1 се подготвя

Отнема ДОСТА време, не се притеснявайте, може би около 7-8 или дори 10 минути, просто чакайте, не пипайне нищо.

След като се зареди телефона вече ще имате LG G3 с инсталиран Lineage OS

Ако се избрали пакета Stock с гугъл аповете то реално ще имате 2 лънчера, първия е Pixel Launcher от LineageOS, а втория е Google Now от стоковите приложения на Гугъл. Ползвайте който ви е удобен, още при първото цъкане ще ви пита кой искате, цъкнете на него и след това на Ползвай Винаги.

Ако НЕ искате root права, то долното упътване не ви трябва!!!

=======================================

Вашия телефон с LineageOS НЕ Е РУТНАТ!!!!

Ако искате да го рутнете сега, трябва да инсталирате още 2 файла:

Cвалете MR_Bump.zip - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, ако не го инсталирате и рутнете телефона, то ще имате грешка Secure Boot Error и няма да може да бутнете ОС-та

Влезте тук - https://download.lineageos.org/extras и свалете файла addonsu-14.1-arm-signed.zip (това е SuperSU за LineageOS 14.1)

Преместете 2-та файла на вашата SD карта

Влезте в TWRP

Влезте в Install, посочете че искате да инсталирате от SD картата

Инсталирайте MR_Bump.zip

След това инсталирайте и addonsu-14.1-arm-signed.zip

Рестартирайте телефона, трябва нормално да се бутва без никаква грешка

Трябва да видите че имате приложението SuperSU

Ако желаете от Гугъл магазина интеглете някое от приложенията за тестване на рут права, за да се убедите че имате рут права

Ето скрийншоти от моя телефон:

Относно телефона - https://drive.google.com/file/d/0B93cnnq...sp=sharing

Root - https://drive.google.com/file/d/0B93cnnq...sp=sharing
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво за подробното описание!
Ще очакваме мнение за самият ром.
Батерия,стабилност,бъгове и т.н.
Благодаря!

         Samsung i9000 Galaxy S------Asus Memo Pad HD 7-------LG G3 16GB TITAN Marshmallow 6.0 [stock 30n+Xceed kernel]
Цитирай
#3

Ето това изглежда интересно - https://forum.xda-developers.com/lg-g3/d...3-t3630806 . Solid kernel за 7.1.1. Ако случайно някога мина на нуга, ще го опитам със сигурност.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#4

Благодаря за перфектното HOW TO колега. По твоето упътване всичко по инсталирането мина перфектно и без грешки. Може ли да те помоля само за информация как да го рутна след като съм инсталирал LineageOS, тъй като само там нещо не се ориентирах?
Цитирай
#5

(2017-07-10, 13:04:42)kodi82 написа:  Благодаря за перфектното HOW TO колега. По твоето упътване всичко по инсталирането мина перфектно и без грешки. Може ли да те помоля само за информация как да го рутна след като съм инсталирал LineageOS, тъй като само там нещо не се ориентирах?

Има 2 начина да се рутне:

Начин 1: Чрез Addon SU специално за LineageOS, но лично аз не го харесвам, защото нямам реално App който да командва SU а самата система си дава на ляво и дясно Super права. Но все пак ето как става, доста лесно е:

- Отидете тук https://download.lineageos.org/extras и свалете addonsu-14.1-arm-signed.zip
- Преместете го на SD картата, влезте в TWRP -> Install и инсталирайте този Addon

След това като се зареди телефона влезте във Всичко за Телефона и там ще видите Build Версия и цъкнете 7-8 пъти на нея, за да се активира менюто за Разработчици. След това влезте в менюто на Разработчици и там някъде има отметка да се позволи рут. Не знам как точно го пише защото само един път съм правил този вид рутване, но е нещо от сорта на Enable Root access или подобно. Ще го видите и го активирайте. След това тествайте с Root checker дали вашия телефон е рутнат и със сигурност ще имат рут права, но няма да имате App който да го управлява, а системата сама ще си раздава права на който си иска. Пробвах така да позволя рут и после със SuperSU от Гугъл магазина да го управлявам, но не стана, просто SuperSU каза че не може да работи с това SU от LineageOS, за това аз направих начин 2, който е от долу.

Начин 2: Чрез стандартния SuperSU който всички знаем и харесваме, чрез него може да контролирате кое приложение да получи достъп и кое не, както и други опции.

- Отидете тук http://www.supersu.com/download и свалете последната версия като flashable ZIP, нея я пише Recovery Flashable.zip
- Свалете и този ZIP файл - https://mirrors.c0urier.net/android/Dadi...R_Bump.zip
- Преместете двата файла на SD картата, влезте в TWRP -> Install и първо инсталирайте SuperSU.zip след това се върнете назад и инсталирайте MR_Bump.zip и рестартирайте телефона

След това вашия телефон трябва да бъде рутнат със стандартния SuperSU и може да управлявате рут правата. Аз лично така предпочитам, но някои може би предпочитат и със самия addon от системата.

----------

Обаче установих че LineageOS точи яко батерията, буквално е ненаситен, и както един потребител горе пердложи Solid Kernel аз го инсталирах и мога да кажа се работи отлично, батерията държи доста повече. Препоръчвам ви и вие да си инсталирате този Solid Kernel.

Инсталацията е лесна: Влезте тук - https://forum.xda-developers.com/lg-g3/d...3-t3630806 и отидете надолу в поста където пише с червено Download: Solid_Kernel_V2.51 (2.51 e настоящата, сигурно ще има и нови). Там ще се отвори страница с версиите, вие изберете Solid_Kernel_V2.51G3-NOUGAT-D855.zip защото това е за D855, ето все пак линк към него - https://app.box.com/v/nougat251/file/194984243946

- Преместете го на SD картата, влезте в TWRP -> Install и го инсталирайте, след това натиснете опцията Wipe cache and dalvik и после Reboot - System и изчакайте да се настори. Това е, лесно е и определено с този кернел работи по-добре, поне не хаби батерия като луд.
Цитирай
#6

Благодаря отново за информацията! Инсталирах и въпросния кърнъл, пък дано пооправи малко живота на батерията, защото наистина доста бързо се източваше.
Цитирай
#7

(2017-07-17, 11:41:03)kodi82 написа:  Благодаря отново за информацията! Инсталирах и въпросния кърнъл, пък дано пооправи малко живота на батерията, защото наистина доста бързо се източваше.

Имай превид обаче че ако ъпдейтваш LineageOS с нова версия, то след това трябва и самия Solid кернел отново да го флашваш, защото самата система си флашва пак неговия при ъпдейте.

......


Как се ъпдейтва LineageOS:

Влизате в Насторйки -> Относно телефона, след това на Софтуер ъпдейт на LineageOS и чеквате за ъпдейт на системата. Ако има нова версия, то тя тръгва да се тегли. След като се изтегли ще ви подкани за рестарт на телефона. Телефона ще се рестартира и автоматично ще влезне в TWRP.
По принцип трябва да почне автоматично един скрипт да ъпдейтва системата през TWRP и след това да рестартира телефона в нормален режим за да донастрои телефона.
Но понякога този скрипт НЕ се стартира и вие оставате в TWRP без нищо да се прави, в този случай вие ръчно трябва да ъпдейтнете системата, като отивате на Install и избирате Internal Storage (Вътрешното хранилище на телефона).
След това влизате в ето тези папки:
data -> data -> org.lineageos.updater -> app_updates
Вътре в последната папка app_updates ще видите файл lineage-14.1-************.zip
Избирате този файл и цъкате да го инсталирате, ако има отметка Zip signature verification то я ОТЧЕКНЕТЕ, но мисля че няма тази отметка.
След това давате опцията Swipe to confirm Flash
Имайте предвид, че е възможно по време на ъпдейта да ви излезнат 2 червени реда с надпис E:unknown command [log] но това не е нищо фатално. На почти всички излиза и просто я игнорират.
След това само рестартирате системата чрез Reboot - System
След това чакате да се донастрои и влизате в Android
След това аз препоръчвам от Файловия мениджър да влезнете пак в папката data -> data -> org.lineageos.updater -> app_updates и да ИЗТРИЕТЕ lineage-14.1-************.zip защото при следващия ъпдейт ще имате този плюс новия и може да се объркате и да флашнете пак този стария, хахахаха, за това просто изтрийте стария и нека ви е празна тази папка.

Както казах на потребителя по-горе, след ъпдейт на системата LineageOS си слага пак неговия си кернел и ако ползвате Solid Kernel то трябва пак да го флашвате на ново, но това не е нищо фатално, реално е 1 минута работа.

Освен това ВСЯКАКЪВ РУТ се губи след ъпдейт на LineageOS и трябва отново да го рутвате чрез един от двата начина, които ги описах в по-горния ми пост!!!
Цитирай
#8

Aalesund благодаря ти за темата....точно това търсех.
Ром-а е идеален и за момента се държи идеално...стора на гугъл бачка перфектно както и всичко останало...за цял ден ми дръпна 15% батерия , което е...страхотно.
Благодаря и за пълното обяснение.

Samsung S7 Edge 32GB Black Onyx!
Цитирай
#9

Ъпдейтнах ръчно...за сега съм доста доволен от този ром.

Samsung S7 Edge 32GB Black Onyx!
Цитирай
#10

Всичко е супер само имам няколко въпросчета.
1. Как да махна началния екран при плъзване наляво с рекламите и т.н.?
2. Как да скрия долните бутони за връщане назад, хоум, и отворени приложения при определени приложения и също така мога ли да ги направя с бял фон?
3. Как да променя иконката за бърз достъп на звукозапис на "набиране" на lock screen-a?

Samsung Galaxy S23 8/256 Phantom Black | Samsung Galaxy S8 Orchid Gray 64GB LG G3 16GB Titan LineageOS 14.1 | ZTE Blade Q 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)