Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съобщение "Сим картата е извадена" и рестарт
#1

От няколко дни насам ей така от нищото започна да се появява съобщение, че SIM картата е извадена, брои до 100% и рестартира. Губи обхват и пише "Невалидна карта" и стои така. Тъпото е, че не е свързано с определено събитие и условия, ами е когато си иска. Правих ресет, вадих батерия, не.. Преди време смених батерията, но това започна седмица -2 след смяната. Не знам, ама.. Не му е времето за нов. В гаранция е, ама смених преди време стъкълцето на камерата сама и вероятно ще ме върнат. Ако не е скъп ремонта, поне да го пратя пак в Сф в LG electronics и да го платя. Софтуерно решение друго? Някой сблъсквал ли се е с този проблем? Bu

Samsung Galaxy SII Plus Stock 4.2.2 => LG G3 32 GB Gold 6.0 Marshmallow 
Alcatel Pixi 4 7" 6.0 Marshmallow 
Лада път не знае, тя просто върви напред. (;
Цитирай
Аксесоари
#2

Картата ти рязана ли е или оригинална micro sim?

iPhone SE2 64GB White + Apple Watch 4
Цитирай
#3

От чупещите е. От стандартна, счупена на микро, ама е счупена още ноември 2015, когато е купуван телефонът. Баща ми твърди че е "хлабава", възможно ли е пък да се е изтъркала, при положение, че не се вади изобщо. Макс 1-2 пъти за толкова време. SD нямам в момента (слота е точно отгоре), ама аз отдаавна я махнах.

Samsung Galaxy SII Plus Stock 4.2.2 => LG G3 32 GB Gold 6.0 Marshmallow 
Alcatel Pixi 4 7" 6.0 Marshmallow 
Лада път не знае, тя просто върви напред. (;
Цитирай
#4

Скоро и на мен ми беше изкочило такова съобщение. Картата ми беше рязана, ама беше минало време откакто е рязана. Извадих я, оформих я още малко с ножицата и тръгна. Пробвай с друга карта, да не би чипа ти да е дефектирал нещо.

iPhone SE2 64GB White + Apple Watch 4
Цитирай
#5

Ами ще пробвам да отида до офис на Мтел, може да ми дадат друга, въпреки че сме в група и титулярят ми е много далечен човек, че поне да изчистя съмненията, че е от картата и ако не се оправи, да търся друго решение. Sad

Samsung Galaxy SII Plus Stock 4.2.2 => LG G3 32 GB Gold 6.0 Marshmallow 
Alcatel Pixi 4 7" 6.0 Marshmallow 
Лада път не знае, тя просто върви напред. (;
Цитирай
#6

Извади сим картата и я почисти. Възможно е да е понатрупало прах и от там тези проблеми. Ще прозвучи малко странно, но духни и на слота за картата с уста да се махне прахоляка Smile

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#7

Чистих снощи уж. Ама пак го изписа. Слот не съм продухвала, дано така да стане. В xda се наплаших, повчето май са си взели нови телефони.

Samsung Galaxy SII Plus Stock 4.2.2 => LG G3 32 GB Gold 6.0 Marshmallow 
Alcatel Pixi 4 7" 6.0 Marshmallow 
Лада път не знае, тя просто върви напред. (;
Цитирай
#8

Лошо. Силно се надявам да не ти се налага да сменяваш устройството. Аз имам един повреден G3, но слота за сим картата е запоен за дъното и... за жалост няма да мога да ти дам резервна част, защото на моя точно дънната платка умря.

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#9

Аз имах същия проблем. Какво ли направих, но не се оправи. Накрая ми писна и го дадох на ремонт взеха ми 50лв., но отвреме на време пак се рестартира с тази грешка.
Цитирай
#10

Проблемът е хардуерен. Приятел ми даде сим за проба и пак беше същото. Сложих някаква умряла карта памет (7 годишна 128МБ от трансмитера на Ладата с 12 песни в нея ) и сега проблеми няма. Явно просто ще трябва да има карта памет отгоре, за да притиска. Винаги е имал такава, допреди по - малко от месец, може заводски тази спойка да не е била добра. Дано натиска от картата да неутрализира грешката и винаги да прави контакт. Ще си взема 16ГБ утре - вдругиден, поне като я има, да има полза от нея.

Samsung Galaxy SII Plus Stock 4.2.2 => LG G3 32 GB Gold 6.0 Marshmallow 
Alcatel Pixi 4 7" 6.0 Marshmallow 
Лада път не знае, тя просто върви напред. (;
Цитирай
#11

Хмм, едно опичане у фурната на 200 градуса май ще реши този проблем и спойката ще хване отново.
Тоя телефон много обича да бъде готвен хаха

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#12

Махнах 128мицата, сложих нормална карта памет и сега кошмарът стана двоен. Нито иска да копира върху нея (а е такава, каквато съм ползвала преди), и почна пак с рестартирането, на всичкото отгоре маунтва и ънмаунтва SD-то когато си поиска. Явно ще трябва да ходи на ремонт, но къде? Sad

Samsung Galaxy SII Plus Stock 4.2.2 => LG G3 32 GB Gold 6.0 Marshmallow 
Alcatel Pixi 4 7" 6.0 Marshmallow 
Лада път не знае, тя просто върви напред. (;
Цитирай
#13

Разглоби го и сложи платката във фурната на 200 градуса за 8-9 минути Big Grin Не се шегувам!

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#14

Хахахха Smile Гаранционен е, утре ще взема от на приятелка умрял G3 рамката на камерата и задния капак, щото моите имат щети (да не си личи), днес говорих с Техномаркет, и утре ще им го дам да го пращат в София до LG Electronics. Дано оправят проблема. Sad Имам оборотен телефон от приятл, ама техното дали дават такива?

Samsung Galaxy SII Plus Stock 4.2.2 => LG G3 32 GB Gold 6.0 Marshmallow 
Alcatel Pixi 4 7" 6.0 Marshmallow 
Лада път не знае, тя просто върви напред. (;
Цитирай
#15

А, щом е в гаранция не го мисли Smile В перфектна ситуация си! Техното едва ли ще ти дадат оборотен.

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#16

В гаранция е, ама сама си избих лещата от рамката, за да сложа друга, като беше надрана. И задния капак е леко разтопен от ацетон. Утре ще взема от друг златен, че да не ме върнат за тази глупост. А да връщам ли фабрични преди да го дам, или по - добре не????

Samsung Galaxy SII Plus Stock 4.2.2 => LG G3 32 GB Gold 6.0 Marshmallow 
Alcatel Pixi 4 7" 6.0 Marshmallow 
Лада път не знае, тя просто върви напред. (;
Цитирай
#17

Набии му фабрични, за да не ти се ровят в нещата. Те така или иначе в сервиза ще му сменят дъното според мен, няма да презапояват сим слота и ще ти го върнат с набити фабрични Smile

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#18

И аз си мислех за дъното, така или иначе ще изчезне всичко, аз ще го спася предварително на комп, защо ми е там... А за ровенето, и аз това казвам. Махам снимки, конт. фейсбуци, глупости, че знам ли... Нямам желание да ми имат рег. номера на колата или личните съобщения.

Samsung Galaxy SII Plus Stock 4.2.2 => LG G3 32 GB Gold 6.0 Marshmallow 
Alcatel Pixi 4 7" 6.0 Marshmallow 
Лада път не знае, тя просто върви напред. (;
Цитирай
#19

Аз такъв проблем имах с ръчно изрязана СИМ карта.
Цитирай
#20

Вчера ми върнаха телефона от ремонт - ново дъно, ново капаче на лазерния фокус и лещата и нов заден капак. Проблемът е изчистен. Предоволна съм засега. Веднъж се рестартна без причина, но беше с оригиналната батерия, а не със сменената и го отдавам на това.

Samsung Galaxy SII Plus Stock 4.2.2 => LG G3 32 GB Gold 6.0 Marshmallow 
Alcatel Pixi 4 7" 6.0 Marshmallow 
Лада път не знае, тя просто върви напред. (;
Цитирай
#21

Пфу, на мен на единия от старите Galaxy S3 Neo почна да прави така. Сменях карти но пак така.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)