Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xperia ZL работи само с Андроид 7?!
#1

Привет!
Телефона е с отключен буутлоудър и съм качвал всякакви къстъм ромове от 5.1.1 до 7.1.2 без проблем.Но проблем се появи с последните три: Android Ice Cold Project 12.1 [7.1.1] ,LineageOS 14.1 [7.1.1]  и XenonHD [7.1.2] а именно,че понякога по време на разговор спират да ме чуват, изключва се микрофона. Набирам наново или рестарт на телефона и микрофона работи...незнайно до кога.
И голямото дърво на което ударих: връщам по ниска версия на Андроид-а 5 или 6 даже опитах и с фабричната на Сони 5.1.1, инсталацията през рекавъри или флаштула минава без проблем,но след рестарта излиза логото на Сони след това изчезва и...до там! Екранът свети едва забележимо. телефонът просто замръзва. Излишно е да споменавам,че преди всяка инсталация чистя всичко: cashe,dalvik cashe,system и internal storage.
Качвам пак някой ром от Андроид 7 и пали нормално!
Има ли нещо по особенно след инсталацията на седмицата?И защо не мога да си върна фабричния ром?
Благодаря предварително!

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай
Аксесоари
#2

Върни предходна версия не през рекавъри, а чрез Флаштул и маркиране на отметки - изчистване (Wipe) UserData и Apps_Log
Разбира се след процедурата ще загубиш и руут правата.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

И през флаштул-а не става, естествено че съм сложил отметките да чисти всичко.Забелязах обаче нещо друго: рома се флашва нормално за около 5-6 мин. и без никакви грешки от страна на флаштул-а. В лог файла всичко е ок! След което флашвам само къстъм ядрото за 5.1.1 за да имам рекавъри,рестарт и пак няма никой.Преди да кача версия 7 с това ядро и стоковият ром телефона работеше без грешка! Пробвах два - единият за US, другият за Тайван ей така за всеки случай,но резултатът е същият!Опитах и два къстъм с версия 6 през рекавърито,но нищо."Гадината" пали само с Андроид 7...а на мен ми се пали гавата. Wink

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай
#4

Вариант е флашване на стоков, след проверка в лог в програмата, че всичко е наред, флашване само на Стоков кернел за същата версия и компилация на Андроид, а след това, заключване на буутлоудъра.
След заключването на буутлоудъра, но задължително върху стоков софтуер и ядро, преминаваш през Xperia Companion с чиста инсталация и стискаш палци всичко да е наред.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Благодаря, но качих някакъв къстъм 6-та версия и гадинката взе че проработи! Ще последвам и твоя съвет. Wink

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)