Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Флаш на Sony Xperia XZ
#1

Здравейте, пиша по-повод получилият се проблем с флашването на телефона.Опитах да флашна телефона както са инструкциите тук в сайта, но не се получи, добре че си бях направил преди това бекъп.Целта ми бе да си инсталирам на чисто най новия андройд 7.1.1.
версия на флаш тул> -flashtool 0.9.22.3
версия на андройд  > -   F8331_41.2.A.7.8_1304-9023_R1D
Има нещо което пропускам или инструкциите не са актуални.След края на процеса разкачам телефона и излиза надпис на екрана на телефона да свържа телефона към копютъра.Ако някой е флашвал телефона нека сподели ако има някаква особеност.

Nokia N-9 -> Sony Z2 -} Sony XZ
Цитирай
Аксесоари
#2

Същите стъпки, но опитай с версия на Флаштул 0.9.23.0.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Да питам този тул Emma същото ли върши.

Nokia N-9 -> Sony Z2 -} Sony XZ
Цитирай
#4

Когато почнеш да теглиш фирма от флаштула с Xperifirm трябва да те попита да добави ли скрипта (забравих му името, FSC ли беше не знам) трябва да го добавиш. Когато започнеш да флашваш пак ще те пита, също трябва да го добавиш.

Send from my Xperia XZ using Tapatalk
Цитирай
#5

Точно там май ми се струва че става нещо.Защото картинката която изкача с покана да изключа и извадя телефона се появява за 2 секунди изобщо не ме изчаква а върху нея се появява скрипта и пита YES - NO.Давам ДА и продължавам инакрая НИЩО.С Z2 не беше тъка когато се появи картинката ми даваше достатъчно време да изключа и извадя телефона.В секция Wipe маркирам всички квадратчета а останалото го оставям както си е.


Прикачени файлове
.png FlashTool.png Размер: 31.79 KB  Сваляния: 18

Nokia N-9 -> Sony Z2 -} Sony XZ
Цитирай
#6

Сложи си последната версия на флаштуул-а

Send from my Xperia XZ using Tapatalk
Цитирай
#7
Thumbs Up 

Проблемът е решен>
какво е необходимо - Flashtool Full edition (0.9.23.1) пачнат до 0.9.23.2
после изпълнете следното >


Hi all, there is Android 7.0 Nougat our for our smartphones and now new firmware with December security updates rolling. If you try to flash Android 7.0 FTF for XPERIA XZ, it probably will not work. Here is solution from Androxyde 


Go to Flashtool folder and look for folders devices and mydevices. Copy fsc in devices/F83XX to mydevices/F83XX and than rename newest fsc to fit with your firmware. Start flashing, it work now.

При мен в mydevices липсваха папката(F83XX) и фаила (41.fsc) изпълних по-горното и сега имам чисто нов Android 7.1.1 Nougat. Visslar   Big Grin  Dance

Nokia N-9 -> Sony Z2 -} Sony XZ
Цитирай
#8

Дааа, липсва, защото при тегленето на фирма не си дал Yes на FSC скрипта, затова ти казах напреди. Важното е, че си постигнал успех. Поздрави

Send from my Xperia XZ using Tapatalk
Цитирай
#9

А защо след началото на флашването скрипта ме пита нещо и аз ако дам NO спира флашването а ако дам YES продължава ?
Тези всички малки уточнения и детаили се оказват много важни.
                                                                                                                                         Огромно Благодаря на всички....

Nokia N-9 -> Sony Z2 -} Sony XZ
Цитирай
#10

При смъкването ти го добавя в папката и вече при флашването те пита да го ползва ли. Досега като съм флашвал Z3-ка винаги съм давал No, но явно за по-новите го иска.

Send from my Xperia XZ using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)