Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Добавяне на TWRP recovery
#1

Здравейте приятели! След дълго мислене пожелах да сложа Lineage Os на телефона , което се получи успешно до момента. Обаче се срещнах с един проблем , по гледане на клипчета тегля версия която става за модела TWRP рикавъри която след като се FLASH първият път е успешен. Но след това да вляза в рикавърито по някое време ми показва иконата с андроидчето и до там... Моля да ми дадете читав за H815, как да го инсталирам правилно и после как правилно да влизам в него.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако си инсталирал правилния twrp за твоята версия на LG G4, то не би трябвало да имаш проблеми да го пуснеш. Лично аз съм инсталирал по инструкциите от важната тема . В момента съм с версия twrp-3.0.2-1-h815. Може да я свалиш от тук. Сега видях, че има и по нова версия, но за сега няма да я инсталирам. Ако искаш пробвай приложението Recovery Reboot, което ползвам от доста време за да не си играя да влизам в recovery с бутоните. В някои ромове си има такова меню при опит за гасене на телефона, но не е задължително. Другото което се сещам е че при LineageOS (CM), самия rom си инсталира негово си recovery и това може да е причината да спира да работи twrp-то. Аз лично тествах въпросния rom, но не ми допадна, осакатяването на камерата до full hd, както и  проблем с тъча. От тогава, позлвах за кратко Genesis и после минах на Imperium rom. Определено ми допада, защото е модификация на стоковия rom, което автоматично означава, че камерата си работи с пълна функционалност, а и има добавени доста оптимизации и последни ъпдейти по сигурноста.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#3

(2017-07-07, 20:47:12)StefanG написа:  Ако си инсталирал правилния twrp за твоята версия на LG G4, то не би трябвало да имаш проблеми да го пуснеш. Лично аз съм инсталирал по инструкциите от важната тема . В момента съм с версия twrp-3.0.2-1-h815. Може да я свалиш от тук. Сега видях, че има и по нова версия, но за сега няма да я инсталирам. Ако искаш пробвай приложението Recovery Reboot, което ползвам от доста време за да не си играя да влизам в recovery с бутоните. В някои ромове си има такова меню при опит за гасене на телефона, но не е задължително. Другото което се сещам е че при LineageOS (CM), самия rom си инсталира негово си recovery и това може да е причината да спира да работи twrp-то. Аз лично тествах въпросния rom, но не ми допадна, осакатяването на камерата до full hd, както и  проблем с тъча. От тогава, позлвах за кратко Genesis и после минах на Imperium rom. Определено ми допада, защото е модификация на стоковия rom, което автоматично означава, че камерата си работи с пълна функционалност, а и има добавени доста оптимизации и последни ъпдейти по сигурноста.
Ще може ли линк към рома който използвате? Наистина има проблем с цялста сидтема, едно видео не мога да направя?
Цитирай
#4

Ето ти линк към Imperium rom.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#5

Пробвах този Imperium ROM , но не съм доволен.
Не знам какво му е оптимизирано , но в сравнение с V20d, който си ползвах досега и сега върнах обратно животът на батерията е катастрофално по-малък . И зареждането полудява понякога ... седи примерно на 66% не не мърда нагоре ... Налагаше се да го зареждам по  2-3 пъти на ден.

LG G4
Nokia 7 Plus
Huawei Nova 5T
Xiaomi Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#6

Не е имало при моя телефон, описаните от теб проблеми. По-скоро е трябвало да калибрираш батерията.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)