Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нов телефон
#1

Здравейте!
Първо да се похваля. От днес и аз съм собственик на p10 graphite Black 64gb от теленор, но нека се върна малко назад.

Преди 9 месеца си купих p9 lite пак от теленор. Бях доволен от телефона, но дългото чакане за нулата ме подтикна да го упдейтна чрез ff само че се получи следното :

След като качих софтуера всичко беше наред с изключение на лага, след това не знам дали от това, че върнах резервни копия от стария с андроид 6 или от това, че май обърках и сложих двусимовия софтуер на едно симовия телефон, но след като върнах фабрични настройки буквално половината андроид се изтри 90% от стоковите приложения и функции не работиха в това число нямах и клавиатура а от буут лоудъра рекавърито фейлваше.

Както и да е не ми се занимава ще да качвам ролбека на сд карта и реших да го изпратя гаранционен на теленор като си мислих, че до два три дни ще го оправят! За мой късмет и голямо учудване забавиха телефона над 30 дни и в статус на сервизите ето пишеше "чакаме резервна част за вашия телефон" като аз занесох телефона с 100% здрав хардуер!

След това пуснахме телефон че то за подмяна с нов и понеже излезе p10 lite се оказа че 9 lite е изтеглен от пазара и го няма и по складовете.

Предложиха ми да си избера нов телефон, какъвто искам и да ми преизчислят лизинга и аз се спрях на p10 дори сега пиша от него а и съм щастлива с ram от Samsung и ufs.

Сега на въпроса понеже телефона ми е заменен човека в теленор ми каза, че продължавам гаранцията от стария телефон а не ми се пуска да тече нова и не може да ми отговори на въпроса дали хващам 3 годишния вип сервиз и гаранция както е по рекламната брошура на модела затова питам и вас мога ли да се регистрирам за вип гаранцията и сервиз 3 години или в моя случай това е невъзможно
?

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
Цитирай
Аксесоари
#2

Потърси директно контакт с преставителството в София, оттам ще е най-достоверна информацията.
 
.jpg Huawei Sofia.jpg Размер: 18.16 KB  Сваляния: 87

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#3

За да получите 3 годишната гаранция, трябва да се идентифицирате с акаунта си в HiCare. Ако нямате, си правите нов. Там на меню "Мои" трябва да пише "Златно членство (валидно до...)" Мисля, че гаранционния ви срок ще е този, който е останал на P9 Lite. Но ако за него не се е предлагала промоцията за 3 годишна гаранция, може и да я нямате на P10. Другото е, че май имаше срок до колко дни да се направи регистрация в HiCare за да получите 3 годишна гаранция, не съм сигурен. И ако сте пропуснали да я направите с P9 Lite, то може и да не ви я признаят.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

(2017-07-08, 16:34:58)vargala81 написа:  За да получите 3 годишната гаранция, трябва да се идентифицирате с акаунта си в HiCare. Ако нямате, си правите нов. Там на меню "Мои" трябва да пише "Златно членство (валидно до...)"  Мисля, че гаранционния ви срок ще е този, който е останал на P9 Lite. Но ако за него не се е предлагала промоцията за 3 годишна гаранция, може и да я нямате на P10. Другото е, че май имаше срок до колко дни да се направи регистрация в HiCare за да получите 3 годишна гаранция,  не съм сигурен. И ако сте пропуснали да я направите с P9 Lite, то може и да  не ви я признаят
Срока е един месец от датата на покупка за регистрация на 3 годишната гаранция.
Цитирай
#5

Да приятели да телефона е страхотен страхотна камера стрсхотен сензор на предния панел супер характеристики като цяло обаче само факта че батерията ми пада 3 пъти по бързо от на p9 lite прави телефона абсолютен боклук и безмислен за 1300лв

Тия проценти просто падат страшно с прпцент на минута нямам думи просто приятелката ми има galaxy j7 2016 и го пръска от цъкане буквално и издържа 5 пъти по дълго от p10 а е със същата батерия ебаси китайците смешни

       

1 час екран 34% баси кефа и то на нисък контраст вече ми е на 65% докато пиша...

Телефона е на няма и 5 дни веднага след като го взех дойде актуализация около 600мб с версия б150 е!

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
Цитирай
#6

Ако му сложиш процесор и видео, като на п9 лайт може и да държи като него Big Grin
Цитирай
#7

Ти какво очакваш, да държи цял ден ли?

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#8

Защо аз се бях насочил към плюса, защото със сигурност държи повече.

Ми естествено поне в рамките на работен ден.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Правил ли си ресет след като ъпдейт на? На батерията за да влезе в нормален режим на работа и трябва поне месец. Тука има някои хора където нямат угодия - един ден са влюбени в телефона, а на другия ден го мразят.

Huawei P30 Pro - Aurora
Цитирай
#10

Не му бях правил ресет преди няколко часа направих резервно копие и ресет и сега ще видим как ще се държи.. Аз на работа гледам много hbo go или bulsat fusion на 4g или wifi или от vlc player- a но и като цяло си падаше бързо тока сега ще видим и пак ще пиша но след ресета мисля че се държи по добре Smile

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
Цитирай
#11

Аз не съм привърженик на тези "резервни копия" и си правя направо factory reset и слагам всичко наново. По-някога остават от някои приложения простотии и също бара батерията (от личен опит го знам). Но ти като гледам доста го цедиш и е нормално тва нещо. Би трябвало да стане по-добре Smile

Huawei P30 Pro - Aurora
Цитирай
#12

Работния ден ми е 11 часа от които 6-7 часа гледам филми...

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
Цитирай
#13

Работа мечта! Big Grin

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#14

6-7 часа филми Big Grin Да си беше купил телевизор....
Цитирай
#15

(2017-07-12, 15:04:00)Xeno написа:  Работния ден ми е 11 часа от които 6-7 часа гледам филми...

Е, човек, няма как да те искара толкова. Дори и плюса. Smile

Huawei P30 Pro - Aurora
Цитирай
#16

И защо да няма как, ако са свалени на телефона е възможно
[Изображение: 17903330_m.jpg]
Мейт 9 го може, а плюса не е с много по-малка батерия
[Изображение: 17903353_m.jpg]


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#17

След ъпдейт + ресет е в пъти по добре!!! Преди ъпдейта губише по процент на минута буквално Smile

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
Цитирай
#18

Не става ясно за какъв ъпдейт се говори...
Цитирай
#19

Честит телефон, със здраве да си го ползваш. Батерията не е най-големият му плюс, но се преживява. Относно гаранциятаа - няма такова нещо като да ти тече старата гаранция на ново устройство. ЕС задължава производителите да дават по минимум 2 години гаранция на телефони и всякакви ел джаджи, а ако е в сервиз времето там удължава.
Цитирай
#20

^ Това важи, ако си купиш нов телефон. При подмяна от оператор си доплащаш разликата в цената на устройствата, но ти се брои гаранцията от датата, на която е купено първото.
Има голям плюс - цената на новият тел и минус - оставащата гаранция
Цитирай
#21

Всяко устройство-няма значение замяна, покупка или каквото и да е друго.
Цитирай
#22

От опит ли говориш, или по принцип пишеш?
Щото на мен са ми сменяли телефон от вивиком и знам как е. А именно новият е с оставащият гаранционнен срок от първият
Цитирай
#23

От опит, но от Датски оператор. И дори да ти откажат гаранция можеш да си търсиш правата и ако си достатъчно упорит ще ги намериш Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)