Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти и хардуерни проблеми с HTC U11
#51

Здравейте колеги,
искам да си прехвърля снимките от вътрешната памет на телефона на SD картата, но ми дава грешка-"пълен достъп до отстраняемата памет не е разрешен" . Някакви идеи ?
Благодаря !
Цитирай
Аксесоари
#52

Здравейте, аз  да се оплача, че си купих U11 от Технополис преди коледните празници... прибрах се и забелязах , че под дисплея е има 5-6 черни точки, прашинки или изгорели пиксели - не знам. Още на другата сутрин се върнах в магазина с молба да ми го заменят... да, ама не. Казаха, че трябва да го пратят към оторизираният сервиз и т.н. Ако те се произнесат със становище, че подлежи на замяна, тогава можело евентуално да се замени. Честно казано това е 3-ят случай с Технополис, в който отказват замяна до 3 ден от покупката и ме оставят без телефон за 1 месец. Има нещо грешно в цялата работа, а като потребители не сме защитени по никакъв начин. Предишните два пъти пусках жалби в КЗП, след много нерви и 1 месец ми смениха телефоните, но нервите и усилията, които се хвърлят са неадекватни.
Още не са ми звъннали за HTC-to... междувременно си купих Note 8.
Цитирай
#53

(2017-11-14, 12:30:32)badzanga написа:  Здравейте колеги,
искам да си прехвърля снимките от вътрешната памет на телефона на SD картата, но ми дава грешка-"пълен достъп до отстраняемата памет не е разрешен" . Някакви идеи ?
Благодаря !
И при моя HTC 10 излизаше този надпис направих го но не запомних как нямаше настройки или нещо по специфично. Просто пробвай да преместиш една снимка и избираш от менюто което ти се появя в горната част в средата мисля, че DCIM SD нещо такова.

HTC Wildfire--> HTC One M7--> HTC 10 
Цитирай
#54

Просто трябва да разрешиш. Това е с последните версии на Андроид. Само, че аз не ползвам фабричния мениджър на НТС, макар че и там пробвах и дадох разрешението.
Цитирай
#55

Здравейте колеги, имам следният проблем -когато набирам някой по телефона веднага след приключване на повикването ми дава някаква грешка и някакъв бъг,  като ми иска да изпратя отчет за грешката до HTC,   след което телефона премигва до възстановяване на началния екран. Направих хард ресет през рековъри режим и телефона тръгна грешката се оправи, но впоследствие отново се появи явно при актуализация на някое приложение,но не мога да хвана кое изтрих всички актуализации. Интересен е фактът ,че като дадох възстановяване от HTC архив първия път грешката въобще не се беше премахнала т.е тя си се си някъде в бекъпа  затова втория път направи хард ресет на чисто без възстановяване и беше изчезнала ,но за нещастие пак се появи както казах.ПОМОЩ !!!
Цитирай
#56

Колеги реших си проблема ! Оказа се доста странно,че  точно htc sense home не работи правилно след актуализация и ми правеше този бъг!!!!!.И по точно актуализация 9.66.1031032 от24.03.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)