Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти и хардуерни проблеми с HTC U11
#1

Здравейти колеги,
Искам да ви попитам дали сте забелязали около 1мм луфт м/у дисплея и корпуса от горната страна на телефона?  През останалата дължина няма никакви луфтове само от горната страна. Не знам колко ще е водоустойчив ама със сигурност ще събира много боклук там. Прилагам снимкш на луфта. 
П.с : телефона е на 2 дни.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Да, има го. Но не бих казал, че е дефект и едва ли това ще пречи да е водоустойчив. Вярно, че ще събира боклук, но пък винаги можеш да го преплакнеш на чешмата Smile

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Цитирай
#3

Хахаха, не се замислих над това, но все си мисля, че не трябва да го има. Писах и на ХТЦ България да видим какво ще кажат. Бях се отказал от ХТЦ, точно заради дифектите на сглобките, ама този ми хареса много като модел и го взех. Като го видях този луфт... Ми идваше да ги.
Цитирай
#4

Отгоре наистина има малко разстояние, повече отколкото от другите страни, но според мен е конструктивна особеност, не дефект.
Пък и така на око като го гледам доста по-малко от милиметър ми изглежда.
Цитирай
#5

И според мен не е дефект.

А какво им е на сглобките на htc? Аз съм имал HD 2, 7, 8, 9, 10 и сега този. Единствено 7-цата е ходила в сервиз и то не докато беше при мен.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Цитирай
#6

Колега, писъл съм доста на хтц за това. Като почна с всичките Х серии, отново корпус дисплей, минеш на one7, с раликите от двете страни на говорителите спрямо дисплея, минем на 8сата със същият дефект. Пропускам а9 ,м9 и 10 и сега на 11. Дано да не пропусне вода, че сега обмислям вариант да го цопна в басейна.

(2017-07-08, 11:57:13)bobytsekov написа:  Отгоре наистина има малко разстояние, повече отколкото от другите страни, но според мен е конструктивна особеност, не дефект.
Пък и така на око като го гледам доста по-малко от милиметър ми изглежда.

Ми точно 1мм е,  мерих го, не е е 1мм по цялата дължина ама...
Цитирай
#7

(2017-07-08, 12:37:32)Ivo86 написа:  Ми точно 1мм е,  мерих го, не е е 1мм по цялата дължина ама...

Хм... при мен е равномерно и определено по-малко от милиметър.
Цитирай
#8

Издържа теста под вода, даже и снима. Хаха
Цитирай
#9

Надявам се вече да се успокоиш Smile
Цитирай
#10

Здравейте, разстояние между пластовете не е хубаво, защото трябва да има водоустойчив слой, който може да не е на 100%, един път два пъти във вода...късмет е било, но колегата си преценява как да действа.
Днес видях белия вариант и като цяло не ми хареса телефона. Извадих 10ката от джоба ми (без протектор и калъф е) и усещането беше 10 пъти по-хубаво.... Това не е HTC телефон (лично мнение). Бях се навил да си купя 11, но като го видях и се отказах.
Надявам се догодина да изкарат "HTC дизайн" телефон, не да разочароват потребители на стабилни метални телефони (като мен).
Успех с машинките Smile
Цитирай
#11

Наистина усещането без кейс е странно и имам чувството,че ще го изпусна.Имам го от 2 дни и съм доволен,макар че нямах време да цъкам.Струва ми се,че батерията е слаба и бързо ще падне ако го тормозя(игри не играя).

Maximus VII Ranger | i5-4690K@4.4GHz+NH-U14S | G.SKILL 2x4 RipjawsX 1866M C9 | SS-660XP2 | Corsair Obsidian 750D | WD5000HHTZ | Dell U2414M | Vengeance® 1500 | Xbox 360 Wireless Controller
Цитирай
#12

Мисля, че се отклонявате от темата.
Има тема за батерията!
За другите неща, ако няма тема, всеки може да отвори.
Цитирай
#13

Появи ми се нещо като мазно по дисплея и като тръкна с нокът се усеща грапаво,но и изчезва за малко.Забелязва се при черен/изгасен екран.Сигурно е надраскано,телефона е на 2 дни и го пазя доста.Явно дисплейте са доста капризни.

Maximus VII Ranger | i5-4690K@4.4GHz+NH-U14S | G.SKILL 2x4 RipjawsX 1866M C9 | SS-660XP2 | Corsair Obsidian 750D | WD5000HHTZ | Dell U2414M | Vengeance® 1500 | Xbox 360 Wireless Controller
Цитирай
#14

Моят пък е на близо месец, почти не го пазя и няма никакви петна никъде - нито по дисплея, нито по гърба. Wink
Може би си го изцапал с нещо. Почисти го добре и всичко ще е наред.
Цитирай
#15

Здравейте,
От ХТЦ България ми потвърдиха,че такъвл голям луфт не трябва да има, за тоав ме посъветваха да отида в Мтел и да го сменя и така направих. Сега чакам друг телефон.
п.с Знаех си,че не трябва да го взимам въпреки,че ми харесва много но...
Цитирай
#16

Добре си направил, като си го взел, след като ти харесва много Smile
Дано с новия ти телефон всичко е наред.
Цитирай
#17

(2017-07-10, 13:26:02)bobytsekov написа:  Добре си направил, като си го взел, след като ти харесва много Smile
Дано с новия ти телефон всичко е наред.

Така е ама със абсоллютно всичките флагмани на ХТЦ, които съм имал все нещо не е било като хората в сглобката и точно поради тази причниа си казах повече ХТЦ не. Ама ейма на...
Ще видим от Мтел какво ще ми донесат Smile
Цитирай
#18

Ново двайсе Smile
Смениха ми телефона с нов, вече нямам този гаден 1мм процеп в корпуса, но сега пък като си плъзгам пръста по пръстовият отпечатък усещам остри ръбове и се събира мръсотия по ръба му.
Както казах, направо съм тотално разочарован и искам да го върна и да ми върнат парите. ХТЦ просто ме отказват от техните продукти. Как можаха за толкова години да не се научат да правят Флагмани с перфектна сглобка ??? Гледам Хуавей, Ифони, Самсунг, Асус, ЗТЕ и други уникални сглобки и баааам ХТЦ с поредното разочарование. Никога ама никога повече ХТЦ, това ми беше последният телефон от тази марка.
Цитирай
#19

Ivo86, без да омаловажавам проблемите, които те преследват, но ми е направило впечатление, че винаги има по някой карък, на който му се струпват всички възможни проблеми, чувани и нечувани. И който няма как да не изреве "никога повече НТС". Както и да е, споделяш емоцията си, лошо няма.

Но не съм съгласен с това, че НТС имали били проблеми със сглобката и не се били научили. Явно с годините каръкът ти, свързан с НТС, не е спирал да те преследва и наистина е време да се откажеш от тях. Защото не само аз, но и много други хора могат да потвърдят, че това твърдение е много далече от истината!
Цитирай
#20

Абсолютно съм съгласен с bobytsekov Tummenupp

HTC Touch HD>HTC Sensation>HTC One X>HTC Windows 8X>HTC One>HTC Desire 300>HTC One M8>HTC One Mini 2>HTC Desire Eye>HTC Desire 510>HTC Desire 820>HTC Desire 526>HTC Desire 620>HTC One E9+>HTC One M9+>HTC Desire 728G>HTC One A9>HTC Desire 825>HTC One X9>HTC 10>HTC One A9s>HTC U Ultra>HTC U11>HTC U Play>HTC U11 Plus>HTC 10 Evo>HTC U12+
Цитирай
#21

Ако смяташ, че при другите марки няма проблеми дълбоко се лъжеш ! Ползвал съм всички флагмани на НТС от времето на вечно легендарния HD 2 и съм нямал никакви проблеми с телефоните Smile
Цитирай
#22

Да не го пиша пак https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1410635 и в подкрепа на поста на Boby13 :

И аз мога да намеря на Самсънг или Айфон камара "дефекто" и за това си ги не купувам Smile

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Цитирай
#23

Не, не мисля,че сте прави. Защо Ифон нямат такива проблеми ? До този момент аз лично не съм видял друг производител да допуска такива "маловажни" дефекти. Телефона е уж флагман, което само по себеси води до досто по силен качествен контрол и тн. Дали аз съм карък и карам само с дефектни флагмани не знам. Мога да ви покажа снимките с дефектните сглобки ана абсолютно всичките флагнани на ХТЦ, Включително и легендарният ХД2, който все още пазя. Smile Не ме разбирайте погрешно но Първото ми ХТЦ беше Diamond Touch, супер телефон,
от там на ХД2, дефектира, после Оне Х дефектира, Оне Х +, 3 пъти го сменям заради изгорели пиксели на дисплея + дефекта в корпуса. После HTC Sensation, този пък какво ли не му се прееба и накрая ми върнаха парите, защото ми го смениха с някаква абсолютна реплика от МОСТ компютърс. След този си взех Оне 7, тук почваме дефектите с говоритлите микрофона и изгорелите пиксели на дисплея, след 4тото носене на ремонт в Мост ми го смениха с М8, който работише до преди да си взема У11, разбира се с дефектна сглобка Smile

Та да може да съм карък на телефон ХТЦ, но до сега не съм се замислял да сменям марката, разбира се всичко си има граници. Smile
Цитирай
#24

Както ти казах, дошло е времето да сложиш границата, да смениш марката и да си ползваш щастливо и безаварийно бъдещия си телефон от различна марка. В крайна сметка тези машинки за създадени да служат на нас, не ние на тях.

И както малко по-горе ти казаха, при другите производители също има проблеми - толкова, та и по-маловажни от твоите. Затова дано при тях каръкът те остави. Успех Wink
Цитирай
#25

One X си имаше доста проблеми,не беше сполучлив телефон.

Maximus VII Ranger | i5-4690K@4.4GHz+NH-U14S | G.SKILL 2x4 RipjawsX 1866M C9 | SS-660XP2 | Corsair Obsidian 750D | WD5000HHTZ | Dell U2414M | Vengeance® 1500 | Xbox 360 Wireless Controller
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)