Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

лг г6 камера
#1

Здравейте, бихте ли споделили мнение за камерата на г6 този тест дали е меродавен? https://www.phonearena.com/news/LG-G6-em...on_id94040
Цитирай
Аксесоари
#2

В голяма степен може да е меродавен, защото имаш различни условия за заснемане и самите снимки, че и сам за себе си да прецениш кое ти допада най-много. А видно кое допада много повече от другите на гласувалите. И не ме учудва - аз от години твърдя, че LG поне откъм камера са най-добри (за сметка пък на други неща). Но никога няма да знаеш как наистина е изглеждало заснетото наистина, защото аз и ти ще видим едно нещо по малко или много различен начин, а и е хубаво тези сравнения да са на базата на множество снимки, на всякакви сцени и на всякаква светлина и по всяко време на денонощието.
Цитирай
#3

Мога да намеря слепи тестове в които участва G6, примерно от канала на MKBHD, където Pixel съсипва всички останали телефони. Вече не вярвам много много на ревютата и установих, че човекът зад телефона може да манипулира камерата достатъчно добре, че извади хубави снимки, както и обратното. G6 е победител при избора на камерафон при мен главно заради ръчните настройки и възможността да се ползва втори широкоъгълен сензор, за който също влизат в сила ръчните настройки Smile

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#4

Привет!
Някой да му се намират едновременно g6 и 6S plus, да направи сравнение на камерите, че доста ми харесва елжи-то, но не мога да се престраша още...

Galaxy Note 8
Galaxy Note 20 Ultra 5G
Цитирай
#5

В тубата клипове няма ли?

 
Цитирай
#6

Той LG G5 снима по-добре,че какво остава за G6.Айфона прави хубава снимка само за неговия си екран.Качиш ли ги на компа,ако пък евентуално приближиш..Айфона губи всякакъв детайл.Не че нещо искам лошо да кажа,Айфона не е лош апарат,просто камерата му не може да се сравнява със тази на G5/G6 та дори и G4,като даже имам някакви съмнения,че тази на G4 ще се представи по-добре от всички на моменти.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#7

(2017-07-27, 09:01:06)vesoisthebest написа:  като даже имам някакви съмнения,че тази на G4 ще се представи по-добре от всички на моменти.

В това се убедих лично.Оставих Г4-ката на сина и съм с Г6 от 2 седмици.Еми няма друга такава камера като на четворката.Снощи,на изкуствено осветление в автоматичен режим снимахме едно атв.Голяма излагация със "шестицата",докато "четворката" направи снимки "сълза".И двата апарата бяха на автоматичен.Много пъти се усеща липсата на благинките които има в 4-сензора за цветовата гама(6 допуска прекалено много артефакти и греши в цветове и осветление) и лазерният автофокус(6 греши с фокуса,най-вече в краищата на снимките).
Видеото на 6 е по-добро,спор няма,но фото-режима на 4(дори и на ръчен) е недостижим.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#8

Тук не изглежда толкова зле, но като цяло 16mpx сензор е по-добрия.
http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idTy...hone3=8238

Когато се появи v30 и цените още паднaт ще вземе G6 или V20.
Цитирай
#9

(2017-07-27, 09:01:06)vesoisthebest написа:  Той LG G5 снима по-добре,че какво остава за G6.Айфона прави хубава снимка само за неговия си екран.Качиш ли ги на компа,ако пък евентуално приближиш..Айфона губи всякакъв детайл.Не че нещо искам лошо да кажа,Айфона не е лош апарат,просто камерата му не може да се сравнява със тази на G5/G6 та дори и G4,като даже имам някакви съмнения,че тази на G4 ще се представи по-добре от всички на моменти.
Ползвах g2.g3.g4.v10 и g6 най яко снимаше v10 сега ползвам iphone 7 plus 128 gb и грешиш за снимките снима доста добре за видео пък няма равен
Цитирай
#10

От опита ми с G3, G4 и V10 бих казал, че G6 все пак снима наистина най-добре, след което е V10. Откровено смятам за глупости твърдения, че G4 или G5 снимат по-добре, като в никакъв случай не са лоши, напротив, важи и за G3.
Цитирай
#11

А спрямо V20/V30? Или S7/S8. Някой с конкретни впечатления ако може.
Цитирай
#12

Пробвах Google Camera с пуснат HDR+ и се оказа,че снимката правена с Google Camera има повече детайли и много по-малко шум в повечето случаи.Понякога стоковата камера изкарва по-добра снимка,зависи от светлината.Някой друг тествал ли е?Това говоря за добра светлина,вечер не съм тествал все още.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#13

(2017-11-04, 20:20:55)aladin написа:  А спрямо V20/V30? Или S7/S8. Някой с конкретни впечатления ако може.

Съпоставих С7 на жената с моя Г6.Г6 прави по добри снимки

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#14

(2017-11-07, 12:22:21)chopakov написа:  Съпоставих С7 на жената с моя Г6.Г6 прави по добри снимки

И аз съм ги съпоставял.Вярно е,просто ЛГ-то фокусира една идея по-бавно.Самсунга е с DualPixel и фокусира бързо.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#15

Съпоставката с S7 Edge съм я правил и аз. Всяка снимка излизаше в пъти по-добре на G6.

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)