Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти при / Huawei P10 Lite

Притежавам Huawei P10 Lite от м.май 2017г. , за среден клас цента беше 639лв. Работи сравнително добре, но след няколко месеца след ъпдейт на телефона и app Skype, изчезнаха мигащ диод и бадж при нотификациите. Чаках до м.февруари 2018 да минат актуализации, сега съм с B197 и последна версия на Skype, но няма известия! Два пъти го давах в Технополис София, в Люлин, в сервиза му преинсталират андроида и нищо, не работят по моя заявен проблем. Подадох жалба в Комисия за защита на потребителите (КЗП), след тяхна намеса от Технополис дават телефона на друг сервиз за да им издадат протокол, че не отговарят за приложения от трети страни, в случая Skype! Изтествах на над 20 различни апарати и модели, Самсунг, LG, Моторола, Леново...на тях с моя акаунт получава сигнализации, но други хора с техен акаунт на моя телефон НЕ! Отново анекс към жалбата в КЗП, че щом Skype с мой акаунт работи на 20 телефони, а на моя с никакъв акаунт, значи проблемът е в апарата!

Предполагам, че както с второто качество храни дето ни заливат, подобно е и с техниката! Жалвайте се при продавача, апаратите ви са в гаранция, ако шикалкавят пишете и до КЗП, не оставяйте нещата! Пробвайте и вие с ваш акаунт на друг апарат, а други на вашия за потвърждение, че проблемът е в апарата - комбинация между хардуер и софтуер! Успех!
Цитирай
Аксесоари

Главно със съдействието на КЗП и след четири пъти в сервиз, не можаха да го оправят и върнаха парите! Гонете си интереса докрай! Мотаят те, мотаят те, но...върнаха сумата!
Цитирай

Тоест, ти искаш КЗП да оправи проблема със Skype?

Skype , както и всяко друго нещо, попаднало в ръцете на Microsoft си има своите бъгове и проблеми. Известията от Skype не работят коректно не само на P10 Lite, ами и на много други апарати от различни марки и версии на Android. Аз със него съм имал и проблем на A5 2016 с Android 6.0 , но със другата версия Skype - Lite си работеше коректно.

В момента аз лично имам известия от Skype, но избирателно - понякога липсват, няма го и badge-а за пропуснати разговори/съобщения, но примерно има известие в лентата. Ако си имал 20 други известия и дадеш "изчисти всички" може и да го пропуснеш.

Това обаче не е проблем от EMUI и Huawei, а от Skype, които както и всяко друго нещо, паднало в кадърните ръце на Microsoft си има проблеми. Те подобни ги има и на настолната.
Цитирай

(2018-06-06, 22:00:00)alisali1234 написа:  Тоест, ти искаш КЗП да оправи проблема със Skype?

Skype , както и всяко друго нещо, попаднало в ръцете на Microsoft си има своите бъгове и проблеми. Известията от Skype не работят коректно не само на P10 Lite, ами и на много други апарати от различни марки и версии на Android. Аз със него съм имал и проблем на A5 2016 с Android 6.0 , но със другата версия Skype - Lite си работеше коректно.

В момента аз лично имам известия от Skype, но избирателно - понякога липсват, няма го и badge-а за пропуснати разговори/съобщения, но примерно има известие в лентата. Ако си имал 20 други известия и дадеш "изчисти всички" може и да го пропуснеш.

Това обаче не е проблем от EMUI и Huawei, а от Skype, които както и всяко друго нещо, паднало в кадърните ръце на Microsoft си има проблеми. Те подобни ги има и на настолната.

Не искам нищо друго освен телефонът да работи така както първите два месеца преди ъпдейтите и на Skype, и основно на EMUI, все пак Skype е безплатен месинджър!  Ясно съм записал, че съм тествал с мой акаунт на над 20 различни модели смартфони с последната версия на Skype и работи сигнализацията, има баджове на иконата и т.н., а другите с техни акаунти логват се на моя телефон и не сработват нотификациите! Е, какво повече? Отделно исках да тествам на друг Huawei P10 Lite и на Леге 6 в София, представителството на марката и в Технополис, но отказаха категорично! Не може на всички други да работи, а на този не!
Цитирай

Скайп Лайт работи най-добре и най-бързо. ИЗвестия си има, бадж на иконата няма, но това си е от приложението според мен. Не е такъв проблем, че да вдигаме такъв шум. Просто можеше да пишеш обратна връзка до МС за приложението им. Например ОЛХ няма никакви известия, там е още по-трагично. Относно мигащия диод изобщо ли изчезна или само на скайп не мига? При мен проблем с него няма. Аз съм с B209. Може да сложиш този ъпдейт и да видиш как ще е.
Цитирай

Чаках половин година, минаха много актуализации и на Skype и на Андроид преди да отида първо в София на ул. Леге 6, там НУЛА внимание, исках да изпробваме с техни мостри, не разрешават. Гледат те не от позиция на продавач консултанти, а че ти си като натрапник и им разваляш рахатлъка! Същото и в Технополис, никакво внимание, изпращат го в сервиза и получават протокол за преинсталиран Андроид, но нито дума за неработещо приложение само на този телефон! След намеса на КЗП ме извикаха и пред мен ЕДИН ЧАС зам. управителят на щанда за мобилни и управителя беше там и от отдел рекламации тестваха с техни акаунти с друг техен колега с друг телефон, неговият работи ОК, но моя не ще и не ще! Всичко се прави от нулата, но не зацепва! При други приложения няма проблеми, имаше с месинджъра, но след ъпдейт се оправи, машинката работи добре, купих веднага и защитно стъкло, калъфче и сега само калъфчето ми е за спомен! Майната му на 40 лева, но има нещо, за което нямам идея защо не работи при мен?! Бих си взел пак същия, но не дават да изpробвам, а аз ползвам основно Skype. Тук търговците са КРЪГЛА НУЛА, излъгали са те да купиш от тях и после никакво съдействие, троши си главата! Очаквах поне заинтересуваност и евентуално съдействие по проблема от HUAWEI на Леге 6, но и от там НИЩО!!! Това ме амбицира да си търся правата!
Цитирай

Гледат те от позицията на това, че си отишъл да си търсиш КЗП и гаранции за проблеми с приложение, което е извън контрола на продавача, консултанта, оператора, КЗП, Huawei и т.н.

Как по друг начин да ти се обясни, че приложението има проблеми с несъвместимости с някои апарати, и в конкретно - с P10 lite има проблеми с известията (Skype lite ги няма, поне аз не наблюдавам).

Утре ще имаш проблем с известията от Viber и КЗП ще са виновни, предполагам?

И как така ще искаш на мострени апарати да си теглиш какво на теб ти е угодно?! Кой нормален консултант ще ти го позволи? Казвам го и от позицията на бивш такъв.
Утре ще дойде някой пък да пробва една навигация на мострата, третия може пък може някое плейърче да пробва дали работи...

Това са мостри, не играчки, не случайно нямат и настроени Play акаунти.

Извинявам се, но наистина не си си в правото тук. Търси проблема в Microsoft, пиши им обратна връзка, че имаш проблеми на конкретното у/во с техния продукт Skype. Какво общо имат КЗП, консултантите и Huawei?!

Утре ако имаш с Viber? Или Telegram (примерно) ?

В случая си написал, че е работило, но се е омазало след ъпдейти на OS и Skype. Тъй като съм с последния B210 и повярвай ми, омазано нищо няма, следва проблема да е от некадърен ъпдейт на Skype, който е прецакал известията. Аз цял януари нямах известия на Messenger, 3 пъти го ъпдейтваха и нямаше резултат. Reset правих, какво ли не правих - не. Един ден дойде нов ъпдейт и се оправи. Досега е ОК. Случват се несъвместимости и проблеми, едно приложение няма как да работи абсолютно перфектно на всички версии на OS, със всички UI на производители, това са част от проблемите с фрагментацията при Android за жалост.

Ако искаш да избягваш подобни проблеми, насочи се към iOS. Там фрагментация няма.
Цитирай

@alisali1234 , извинявай, но тук в този форум си даваме съвети и си помагаме как да се справим с почти неразрешими проблеми с техниката, а ти защо защитаваш и то доста активно продавачите и представителите на марката у нас? Аз не съм намерил апарата на улицата, а съм го закупил с честно заработени пари! Всеки вече има роднини в чужбина, бих могъл да го закупя или от сайт или да ми го закупи роднина със световна гранция! Но аз заплатих по-висока цена във верига магазини очаквайки не VIP, а НОРМАЛНО обслужване! Никой не може да ме убеди, че с мой акаунт тествано с над 20 различни модели и марки, някои над пет годишни да работи, а хора с техни каунти на моя не! Ако това не е доказан проблем с точно този апарат, здраве му кажи! Щом четири пъти и в сервиза не го подкараха всичко е ясно! Да, приложенията губят някои функции при актуализации, но голяма част от тях са FREE, а софтуерът на телефоните две години не можем да го пипаме, зависим 100% от качеството на ъпдейта, а то за съжаление напоследък е дота ЗЛЕ!!!
Цитирай

Един съвет от мен. Спомни си от коя версия на скайп започнаха проблемите. Намери си по стара, и всичко ще си е наред. Аз отдавна спрях да акуализирам скайп и вайбър, и всичко си ми е наред.

 Huawei P40 pro+    512GB black
Цитирай

А някой има ли проблем с ОЛХ приложението и неговите известия?
Цитирай

Цитат:@alisali1234 , извинявай, но тук в този форум си даваме съвети и си помагаме как да се справим с почти неразрешими проблеми с техниката, а ти защо защитаваш и то доста активно продавачите и представителите на марката у нас?

Не съм от вчера във форума и съм наясно за какво сме тук, а и не само (като цяло идеята на форумите).
Не защитавам никого, просто в случая наистина не си прав и ти го казвам, след като това е така.

И не виждам проблем, дори да ги защитавам, защо да не? Закон ли има, да не ги защитавам?
Което пак казвам, че не правя.

Цитат:Аз не съм намерил апарата на улицата, а съм го закупил с честно заработени пари!

Аз сигурно съм ги крал от някоя пенсионерка? Всички така сме го закупили този (и не само) смартфон. И?

Цитат: Всеки вече има роднини в чужбина, бих могъл да го закупя или от сайт или да ми го закупи роднина със световна гранция! Но аз заплатих по-висока цена във верига магазини очаквайки не VIP, а НОРМАЛНО обслужване!

Гаранцията е европейска без значение от коя държава го взимаш, стига да е официална за региона бройка ( в случая - ЕМЕА ). Такива са всички апарати на трите оператора и големите техно-вериги.
В чужбина не са по-евтини, не се заблуждавай. Гаранция имаш и тя важи навсякъде в ЕС. Това може да го провериш и в HiCare приложението (ако си направил коректно регистрация в Huawei ID).

Цитат:Щом четири пъти и в сервиза не го подкараха всичко е ясно!

Е какво по-нормално като обслужване искаш от това?! 4 пъти са ти го приемали в сервиза, защото не е получавал известия от бъгаво приложение?! И ги изкарваш и виновни?! И КЗП намисаш?
В случая изобщо нямаш причини да предявиш гаранционно искане, те 4 пъти са го приемали в сервиз.
Ми то направо си е VIP обслужване това!
Освен reset на OS друго няма какво да направят, докато самите Microsoft не оправят бъговете на приложението. Пак казвам, цял януари и 3 ъпдейта на messenger не му помогнаха, след прецаквация след обновление. Оправи се февруари пак с обновление. Оправили са го.
В случая предполагам ако пишеш и сигнализираш на екипа на Skype може да изследват проблема и да го оправят с обновление. Това обаче, няма нищо общо с устройството ти!

Цитат:Да, приложенията губят някои функции при актуализации, но голяма част от тях са FREE

Загубата на фунцкии след актуализация на ВЪНШНО за производителя приложение (Skype, Messenger, Viber, Snapchat, Telegram, Instagram и т.н.) няма НИЩО общо с производителя на телефона, с консултанта или най-абсурдното - КЗП.
Аз не мога да подкарам пък известията от приложението на Kaufland, чакам да ми прати нотификация кога ще намалят киселото мляко, ще купувам на кутии.
Да ходя до КЗП ли? Ще си изпусна млякото...

Цитат:зависим 100% от качеството на ъпдейта, а то за съжаление напоследък е дота ЗЛЕ!!!

Зависиш от качеството на ъпдейта на OS, не на външни сваляеми от Play Store приложения. Те са стоици хиляди.
Цитирай

Без претенции да откривам топлата вода, според мен проблемите не само в този случай, а въобще идват от няколко неща: 1. App се пишат за "чист" Андроид" и след като повечето брандове имат свои разработки проблемите започват. 2. С цел конкурентност (ниска цена) фирмите бързат и недоизпипват софта, масово се наемат не дотам добри специалисти! .... Има и други фактори като за определени пазари (Източна Европа) се внасят изделия със занижени параметри и т.н.! Но за моя случай нямам идея как на над 20 различни марки и модели работи, а при мен не!
Цитирай

(2018-06-08, 07:10:29)Voina i mir написа:  
Без претенции да откривам топлата вода, според мен проблемите не само в този случай, а въобще идват от няколко неща: 1. App се пишат за "чист" Андроид" и след като повечето брандове имат свои разработки проблемите започват. 2. С цел конкурентност (ниска цена) фирмите бързат и недоизпипват софта, масово се наемат не дотам добри специалисти! .... Има и други фактори като за определени пазари (Източна Европа) се внасят изделия със занижени параметри и т.н.! Но за моя случай нямам идея как на над 20 различни марки и модели работи, а при мен не!

Имаш ли го все още телефона или го върна? Ако го имаш тествай skype lite, работи доста по-добре, даже бих казал перфектно. Отварянето му става за секунда, а не както другия по-тромаво и си има известия.
Цитирай

(2018-06-08, 07:51:13)trifon81 написа:  Имаш ли го все още телефона или го върна? Ако го имаш тествай skype lite, работи доста по-добре, даже бих казал перфектно. Отварянето му става за секунда, а не както другия по-тромаво и си има известия.

По-горе съм написал, че парите са върнати, апаратът е върнат в магазина. Иначе всички възможни методи са пробвани без да се отключва апарата, като се  се е заинатил като магаре на мост не ще и не ще! В сервиза нямам идея какво са го правили! Иначе апаратчето е добро, но за тези пари преди година (639лв.) очаквах да няма никакви проблеми, но...Проблемите са с фирмените модификациите на Андроид и не само с тази марка, а с почти всички!
Цитирай

А пробвахте ли на друга бройка от същия модел? И добре, да кажем че проблемите са от модификациите на Андроид, въпреки че на другите известни приложения които ползвам няма проблеми. Какво общо има това с гаранцията, че да искате ремонт, а после да ви връщат парите?
Цитирай

(2018-06-08, 10:33:17)Stiliyan03 написа:  А пробвахте ли на друга бройка от същия модел? И добре, да кажем че проблемите са от модификациите на Андроид, въпреки че на другите известни приложения които ползвам няма проблеми. Какво общо има това с гаранцията, че да искате ремонт, а после да ви връщат парите?

Абе хора, не четете ли в началото, всичко е описано възможно най-кратко, но според мен ясно! Настоявах и в магазина и представителството на Huawei ул. Леге 6 в София, НО КАТЕГОРИЧНО ОТКАЗАХА НЕ САМО ПРОБИ СЪС СЪЩИЯ МОДЕЛ, НО И С ДРУГИ МАРКИ И МОДЕЛИ!  В магазина един час екип тества с техен колега, на неговия всичко е ОК, моя не, видяха го едно към едно! Аз за половин година изтествах с мой акаунт на над 20 различни марки и модели, най стария над пет годишен и всичко ОК, други хора с техен акаунт на моя нищо и половина, НЕ СТАВА! Питах за инфо дали има други оплаквания, че чета и тук още миналата година имаше писано за проблем, НО СЕ КРИЕ, НЕ КАЗВАТ! В "нормалните" държави при множество еднотипни дефекти се подготвя колективен иск към фирмата, но тук за момента не е възможно, а  хората стигат до една бетонна стен и до тук! Иначе два месеца си имаше всички сигнализации, но след ъпдейти умряха! А какво общо има с гаранцията ли? Гаранцията е за двете, хардуер и софтуер! За разлика от едно PC, телефоните идват със софтуер заключен за две години и за всичко си зависим от това, ако не работи нещо имаш съвсем малко опции да въздействаш!  Щом нещо е работило и след време спира, значи има проблем! Аз не съм експерт, разработчик, сервизен инженер, продавач-консултант..., аз съм потребител и след поява на проблем не отивам в аптеката, а в магазина, с който имам договорни отношения в срока на гаранцията! Иначе е много удобно "ние за трети страни не отговаряме", да но третата страна, в случая Skype, работи без проблем на над 20 модела тествано от мен лично, а само на един, т.е. моя не! Къде да търся проблема? Възможно е и много други хора да имат подобен проблем, възможно е и други функции да не работят нормално на моя, но аз ползвам една малка част от приложенията, не съм фен да играя с подобни технически играчки!
Цитирай

Нали са ти върнати парите, какво искаш повече от тая фирма? Взел си си парите какви бетонни стени и крепости! Купувай си нещо друго и тва е. Губиш си времето вече за нищо колега.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Явно е дефектна бройка просто. Трябвало е да сменят телефона и готово. Ако е от телефон или андроид всички ще имаме проблема.
Цитирай

Ами. Като знам как трудно връщат пари.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Какви "нормални държави", какви "телефони евтини от чужбина" ?! Както ти обясних вече всички телефони от официален вносител (не вносител на китайски и арабски бройки - контрабанда) са за регион ЕМЕА (в който се намира България), и са с гаранция валидна във всяка страна, членка на ЕС пред официалните сервизи на марката!

Пробелми с акаунтите в Skype или други, каквито и да било приложения са проблеми НА САМИТЕ приложения, които са ВЪНШНИ на производителя, разработени са НЕ ОТ НЕГО и той НЯМА никаква отговорност за тяхната работа, акаунти, регистрации, бъгове, ъпдейти и т.н.

Как по друг начин да го разбереш, че телефона дефект НЯМА, а приложението има затруднения с известията си, каквито имат и други приложения понякога?!

Такива бъгове е имал Messenger, имат и Olx, и то не само на тази марка.

Какви тестове искаш с други марки и модели?! Имам проблем със съединителя на Golf-а, дай да пробвам с Opel-а ?!

Спирам да ти обяснявам, щото ти явно си на мнение , че проблема е в телефона и не може да разбереш, че нито едно приложение от стоиците хиляди налични в Google Play не са отговорност на производителите.

Препоръчвам ти наистина да си вземеш iPhone, където не, че проблеми няма, но няма фрагментация и подобни проблеми са по-скоро изключение.
Просто си купи iPhone. И то последния модел наличен, да не се оплакваш с някоя 5S-6-ка, защото и те си имат проблемите предвид годините им.

И спри да обиждаш търговците на ОРИГИНАЛНИ продукти , чужбина та чужбина. Ходи купувай от там!
4 пъти му приели телефона за проблем с външно приложение, и накрая ги изкара лоши, че и КЗП намеси!

Аз приключвам по абсурдната тема. Разбрал не разбрал - толкова. Спри да купуваш стоки от България и мини на iPhone. Да ти го купи някой от познатите ти от чужбина, щом имаш такива.
Сто пъти му се обяснява , че проблема НЕ Е в телефона, а външното приложение, разработено от ВЪНШЕН разработчик... не вдява.
Цитирай

@alisali1234, мислех да не ти отговарям, но грубият ти, определено просташки език ме накара! По-горе си споменал, че си консултант, още в началото по начина по който защитаваш продавачите ми подсказа, че си продавач! А у нас те са поне 50% мошеници търсещи лесни печалби, от търговци на храни по пазарища, магазини и вериги,автоджамбази превъртащи километражите...айде че се отклоних от темата! Недей мърсува във форума! Хората са тук за да си помагат чрез съвети, лични премеждия с техниката и т.н.! Описвах обстоятелствено за да отговоря на питащите! Основното за ужас на продавачите е ТЪРСВЕТЕ СИ ПРАВАТА!!! Точка от мен!
Цитирай

Наистина освен iPhone друго няма да ти хареса. Утре ще си вземеш някое Xiaomi и даден messenger ще има проблеми с известията , и ако има чалъм в китайския съд ще ги съдиш...

Разбира се, няма да ти мине през акъла, че проблема не е от у-вото, а от бъгове в приложението. Не, у-вото е виновно, защото бил дал парите за него. А ние с какво сме си ги купили, с рисунки ли?

Другия път ги открадни парите за телефон, да не те е яд.

Консултанта все гаден, мръсен, лош, ужасен, все е лъжец той...
Господ да пази всичките ми колеги от клиенти като теб...

Държиш хората отговорни и ги заклеймяваш, защото Skype има проблеми с известията?!

Спешно си купи iPhone и спри да се излагаш. 4 пъти му го приели заради тотален абсурд и той дори е недоволен.
Какво да направи консултанта, да пренапише Skype сигурно?! То не е open-soruce дори...
Цитирай

След 8 месеца без проблем преди месец ми изгасна подсветката на екрана т.е. тел. си работи, но трудно се вижда дисплея...тел. е от Виваком и им го дадох за сервиз след седмица ми се обадиха да отида да си взема новия телефон(явно не са могли да оправят стария) доволно имам си нова Р10. На новия забелязах, че има фабричен протектор(кутията беше запечатана) предния нямаше и батерията издържа чувствително повече време.
Цитирай

(2018-03-15, 20:49:09)mitko992 написа:  Да! След последния ъпдейт (198) ми се случва даже често, пускам bluetooth-а и се случват следните неща: пускам го и телефона работи ОК но иконата седи беличка без надписа и не се появява отгоре в лентата и реално не се пуска, друг път телефона почва да влачи, блокира и ми се случи веднъж да замръзне и да се рестартира.Друг път пък нямам проблеми пуска си се веднага и заработва. Явно идентичния проблем говори че проблема е софтуерен, защото преди не ми се е случвало никога. Надявам се с последващите обновления да го оправят, че го използвам за връзка с колата, така че често го използвам Smile.
И при мен е така с версия 209 съм
Цитирай

При мен се оправи след връщане към фабрични настройки. Явно нещо маже при ъпдейтите. Оправи се и проблемът с указателя.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)