Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти при / Huawei P10 Lite
#26

Не е от това. Когато го тествах просто заключвам телефона, изпращам съобщение и нищо - идва notification, но няма звук.
Някъде четох, че от Skype били нещо променили, което не се разбирало с EMUI-то и трябва или да Microsoft да си оправят Skype или Huawei да си оправят EMUI-то, за да заработи.

Samsung Galaxy S :: Android 2.3.5  >>  Samsung Galaxy S2 :: CyanogenMod 11 - Android 4.4.4 >> Huawei P10 Lite - Android 7.0 >> Samsung Galaxy S8 >> Huawei Mate 20 Pro >> Samsung Note 9
Цитирай
Аксесоари
#27

(2017-07-24, 14:36:07)totopz написа:  Не е от това. Когато го тествах просто заключвам телефона, изпращам съобщение и нищо - идва notification, но няма звук.
Някъде четох, че от Skype били нещо променили, което не се разбирало с EMUI-то и трябва или да Microsoft да си оправят Skype или Huawei да си оправят EMUI-то, за да заработи.

Принципно при мен всичко си е наред с известията от Skype, даже искам да съм като в твоя случай, защото почна да омръзва през минутка да идват известия и то СЪС звук.
Цитирай
#28

Странна работа. Ъпдейтнал ли си до най-новата версия на Skype? По това, което намерих в интернет останах с впчеталение, че проблемът е при всички.

Иначе мисля, че винаги можеш да си спреш звука за Skype notifications от настройките на телефона щом не ти трябва.

Samsung Galaxy S :: Android 2.3.5  >>  Samsung Galaxy S2 :: CyanogenMod 11 - Android 4.4.4 >> Huawei P10 Lite - Android 7.0 >> Samsung Galaxy S8 >> Huawei Mate 20 Pro >> Samsung Note 9
Цитирай
#29

Не знам, но и при мен не идват щом се мине известно време. Ама това е странно.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай
#30

(2017-07-24, 16:15:13)totopz написа:  Странна работа. Ъпдейтнал ли си до най-новата версия на Skype? По това, което намерих в интернет останах с впчеталение, че проблемът е при всички.

Иначе мисля, че винаги можеш да си спреш звука за Skype notifications от настройките на телефона щом не ти трябва.

Да, всичко ъпдейтвам редовно и поне засега проблеми с приложенията нямам, само с прегряването от нормално ползване в областта на камерата и "бързото" 6-часово зареждане от 19 до 100%....
Цитирай
#31

При нас с оригиналния адаптер, който идва с телефона зарежда много бързо. А с един стар адаптер, който имам още от Galaxy S2 зарежда бая бавно, но според мен е норално това.

Samsung Galaxy S :: Android 2.3.5  >>  Samsung Galaxy S2 :: CyanogenMod 11 - Android 4.4.4 >> Huawei P10 Lite - Android 7.0 >> Samsung Galaxy S8 >> Huawei Mate 20 Pro >> Samsung Note 9
Цитирай
#32

(2017-07-24, 16:30:58)totopz написа:  При нас с оригиналния адаптер, който идва с телефона зарежда много бързо. А с един стар адаптер, който имам още от Galaxy S2 зарежда бая бавно, но според мен е норално това.

Първите дни сам видях, а и според характеристиките с оригиналното зарядно би трябвало от 0 до 40% да се зарежда за 30 минутки, както всъщност беше до вчера.. Пък и хайде, дори час и половина до два най-много е нормално време за достигане на пълен заряд, въпреки че говорим за бързо зареждане.. Днес вече дали с оригиналното за бързо зареждане или обикновено, резултата е един и същ - на всеки 4 мин. се зарежда по 1%, по което сам човек може да си направи сметката за колко време трябва да се зарежда в тоя случай телефона.. Иначе при зареждане, особено тип бързо, е нормално да загрява, но не и при нормално ползване - само докато си разглеждам снимките за 10 мин., да речем, напича все едно съм пуснал Asphalt 8 за час /да не го говорим, че аз игри нямам и рядко тегля, особено избягвам по-тежките/, което не ми се струва нормално при положение, че само преди няколко дни такива проблеми нямаше... Аз нали и на първа страница написах - ситуацията ми е конфузна, защото с P10 Lite и доплащане ми замениха P8 Lite, който не успяха да оправят в Telenor.
Цитирай
#33

Съжалявам за проблемите. Дано нещо такова не се случи и с не жаната телефона, че ще пропищи и не знам какво ще я правя.
А в твоя случай като не са могли да ти оправят телефона защо не ти върнаха парите и ти да си решиш какъв да си купиш?

Samsung Galaxy S :: Android 2.3.5  >>  Samsung Galaxy S2 :: CyanogenMod 11 - Android 4.4.4 >> Huawei P10 Lite - Android 7.0 >> Samsung Galaxy S8 >> Huawei Mate 20 Pro >> Samsung Note 9
Цитирай
#34

(2017-07-24, 17:32:08)totopz написа:  Съжалявам за проблемите. Дано нещо такова не се случи и с не жаната телефона, че ще пропищи и не знам какво ще я правя.
А в твоя случай като не са могли да ти оправят телефона защо не ти върнаха парите и ти да си решиш какъв да си купиш?

Принципно, понеже така и така техните вътрешни правила и процедури са дълги, по-удобният вариант за мен беше директна смяна. Цяла седмица ме мотаха - "Елате днес, елате утре", та накрая ми го дадоха и то какво стана - пак ще се разхождаме по сервизи вероятно, защото дори и да го търпя, това прегряване рано или късно ще доведе до нови проблеми - дали при камерата /щом там нагрява/, или пък при самата батерия... Всъщност аз доста дълго се чудих между Sony Xperia XA1 и P10 Lite, като след доста детайлно сравнение Huawei отново ме спечелиха, но ако това наистина се окажат продължителни проблеми, никога повече няма да се спра на Huawei, с каквото и да превъзхожда всяка друга марка и модел по джоба ми...
Цитирай
#35

Nomad направих го, сега пак си лети като пушка.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#36

(2017-07-24, 17:38:35)Mazdrashki написа:  Принципно, понеже така и така техните вътрешни правила и процедури са дълги, по-удобният вариант за мен беше директна смяна. Цяла седмица ме мотаха - "Елате днес, елате утре", та накрая ми го дадоха и то какво стана - пак ще се разхождаме по сервизи вероятно, защото дори и да го търпя, това прегряване рано или късно ще доведе до нови проблеми - дали при камерата /щом там нагрява/, или пък при самата батерия... Всъщност аз доста дълго се чудих между Sony Xperia XA1 и P10 Lite, като след доста детайлно сравнение Huawei отново ме спечелиха, но ако това наистина се окажат продължителни проблеми, никога повече няма да се спра на Huawei, с каквото и да превъзхожда всяка друга марка и модел по джоба ми...

Според мен имаш софтуерен проблем!Какво имам в предвид? - Имаш приложение/я което/ито натоварват процесора на телефона и той не влиза в спящ режим (deep sleep) и от там се получава свръх нагряване и свръх консумация ,поради което зарядното не смогва със зареждането.Като за начало си инсталирай CPU Spy ,дай му всички разрешения и рестартирай телефона.След няколко часа или ден провери лога на приложението за да ти каже колко време е бил активен процесора на телефона и дали е бил в спящ режим.
Софтуерната оптимизация на P10Lite е много добра и не е нормално да имате подобни проблеми.
90% от постовете в тази тема нямат нищо общо с тематa!!!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#37

(2017-07-26, 08:56:46)Spellbound91 написа:  Според мен имаш софтуерен проблем!Какво имам в предвид? - Имаш приложение/я което/ито натоварват процесора на телефона и той не влиза в спящ режим (deep sleep) и от там се получава свръх нагряване и свръх консумация ,поради което зарядното не смогва със зареждането.Като за начало си инсталирай CPU Spy ,дай му всички разрешения и рестартирай телефона.След няколко часа или ден провери лога на приложението за да ти каже колко време е бил активен процесора на телефона и дали е бил в спящ режим.
Софтуерната оптимизация на P10Lite е много добра и не е нормално да имате подобни проблеми.
90% от постовете в тази тема нямат нищо общо с тематa!!!

Напълно е възможно да е софтуерно, ще инсталирам приложението и нещата ще си излязат сами..
Цитирай
#38

Реших да използвам вградената функция за заключване на приложения заключих едно приложение след което чрез пръстов отпечатък или парола се отключи но след излизане от това приложение и при повторно влизане без да е изгаснал екрана вече не е заключено и може свободно да се влиза
Цитирай
#39

1во това не е дефект! И 2ро,счита се,че след отключването на приложението,при не заключен екран телефона се ползва,следователно може и приложението да се ползва от същия човек,който го е отключил и затова не се налага изискване на парола или отпечатък.
Тази тема я взехте за общи приказки!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#40

Ок разбрах не знаех че така работи заключването извинявам се за това че съм го помислил за дефект
Цитирай
#41

Нещо много странно се държи този телефон. Уж на моменти работи супер, а на моменти някоя програма му взима здравето. Вчера се прибирам у нас и той като захапа WiFi и започна да си тегли някакви ъпдейти. През това време трябваше да пиша в един месинджър и писането стана ужасно - слайпването накъсваше и направо не можеше да се пише. Вчерта пък пуснах google maps и пак започна да лагва адски много. Хич не го разбирам - уж 8 ядрен процесор и 3 Gb рам пък да се тормози така.

Samsung Galaxy S :: Android 2.3.5  >>  Samsung Galaxy S2 :: CyanogenMod 11 - Android 4.4.4 >> Huawei P10 Lite - Android 7.0 >> Samsung Galaxy S8 >> Huawei Mate 20 Pro >> Samsung Note 9
Цитирай
#42

На мен сутринта докато гледах нещо в youtube  и смених клипа 1/4 от екрана стана черен, вчера не може да ми зареди messenger-a.  Даже вчера си беше сменил снимката на заключен екран, а моя е с 4 рам.
Цитирай
#43

И на мен ми е ставало така с екран 1/4 става черна и почва да трепти

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#44

Аз забелязах че от вайбъра не ми идват уведомления трябва да влезна винаги във вайбъра и тогава излизат съобщенията ако някой знае как се оправя да ми каже защото това много ме дразни

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай
#45

Пробвай с активиране приложението да има опция автостарт, защитено или нещо подобно.

 
Цитирай
#46

Влизаш в Приложения - Viber и търсиш тези настройки. Скрийншота е от друго приложение, но се вижда как изглежда менюто.
   

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#47

На мен нещо Wi-Fi антената ми е слаба, рутера ми е Asus, а интернета ми 60 mb/s едвам докарва 10 mb/s
Цитирай
#48

Значи да добавим и вайбър, като проблемен. Скайпа е първи, при него няма известия при заключен телефон, че дори и при отключен. Днес имаше ъпдейт и той не помогна.
Цитирай
#49

При мен няма проблем с вайбъра, но ми прави впечатление, че някои от нотификациите работят на произволен принцип. Примерно от messenger веднъж ги има, веднъж не. Направо не разбирам как е възможно това. Вече поне 7-8 години ги правят тези телефони и нещо толкова елементарно не могат да направят да работи. Аз няма да издържа дълго. Още малкои ще го женя моя.

Samsung Galaxy S :: Android 2.3.5  >>  Samsung Galaxy S2 :: CyanogenMod 11 - Android 4.4.4 >> Huawei P10 Lite - Android 7.0 >> Samsung Galaxy S8 >> Huawei Mate 20 Pro >> Samsung Note 9
Цитирай
#50

Пичове, ако сте пуснали енергоспестяващите функции няма да работят.Аз няма енергоспестяващи глупости и си получавам всичко.Като са ви спряни синхронизациите как искате да имате известия?

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)