Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 4X - непрекъснато рестартиране
#1

Здравейте!
Начало на проблема: Телефона стои на бюрото, вземам го да проведа разговор, на второто отворено меню екрана замръзва и телефона се рестартира. 20 секунди след появаване на началния екран след рестарта, независимо дали отваряш менюта или не пипаш телефона, той си се рестартира и рестартира... около 20-тата секунда след появяване на началния екран.... Това се случи вчера. С Global 8.5.1.0 от xiaomi.eu и TWRP 3.1.1.0 (Team Win)
От тогава съм опитал какво ли не - резултатът си е винаги същия...
Флашвал съм, както няколкото налични Nandroid Backup-a, на различни (както стокови, така и custom) ROM-ове след съответните пълни wipe-ове, също така fastboot (clean all) инсталации на повечето Global и China Stable ROM-ове.
Флашванията протичат нормално, както и преди. Както през TWRP така и fastboot, телефона се държи и работи без проблем....
Но крайният резултат е винаги един и същ - 20-тина секунди след зареждане на началния екран, независимо какъв ROM e флашнат, дисплея замръзва, сензорните бутони светват, без да могат да реагират и телефона се рестартира...
След инсталация, за да направя началните настройки трябва да "изтърпя" 3-4 рестарта, за да мога да задам всички настройки (не, че това ми помага с нещо, просто заради експеримента).
Моите предположения са, че някой хардуер е сдал багажа и в момента в който трябва да се заредят драйверите му, той не отговаря.... и до тук...
Утре ще го засилвам към сервиза (поне е в БГ), ама все пак може пък да пропускам нещо... Така, че ако някой има идеи за възможни други решения, нека да драсне някой ред.
P.S. За информация телефона никога не е ползван в някакви по-тежки режими, игри не са играни. Разговори, WhatsApp, Viber, браузър, някоя и друга снимка, слушане на музика през bluetooth слушалки - това са му основните функции. Не е показвал дори и минимален симптом за някаква нередност - била тя хардуерна или софтуерна...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
Аксесоари




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)