Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★★★ Как да забраним повечето приложения на Xiaomi и Google без руут или външ
#26

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=89610

Цитирай
Аксесоари
#27

(2017-11-24, 10:21:12)suffer написа:  Могат - вчера тествах. В търсачката написах installed apps
и ми излезе познатия списък - забранил съм си каквото не ми трябва
7.11.16 xiaomi.eu

Оправих се с това. Tummenupp
Цитирай
#28

Браво, и при мен започнахада се получават правилно нещата. Сега просто трябва да държа това приложение и иконата за настройката му някъде в някоя папчица завинаги, нали така? Очевидно да. Ок.  
Tummenupp

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#29

Ами аз го бях изтрил. Свалих го само за да запиша клипа
Цитирай
#30

@nehranimaiko, не знам какво ти е отговорено в предния пост, при мен не се вижда, но аз самото приложение го премахнах, като оставих само иконата за пряк достъп за спиране на приложенията.

 
Цитирай
#31

При мен не става, като напиша в търсачката installed и на activities и на applications не излиза този резултат от който се влиза в настройките. Пробвах и на settings, но и там не намирам installed apps.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#32

@keleshov, без търсачката пробвай от Settings  да намериш този ред: com.android.settings/com.android.settings.settings$AllApplicationsActivity.

 
Цитирай
#33

(2017-11-26, 12:33:14)keleshov написа:  При мен не става, като напиша в търсачката installed и на activities и на applications не излиза този резултат от който се влиза в настройките. Пробвах и на settings, но и там не намирам installed apps.
И на мен с търсачката нищо не ми излизаше и се кьорих едно по едно докато го намеря, може би защото телефона ми е на български. Виж хубаво как изглежда иконата с настройки където тр да си влезеш, да не я объркаш с една друга. И като влезеш в нея ще ти излязат още сто от които трябва да търсиш точната с точния ред под нея.  Между другото като ти гледам снимката при мен същото се получаваше- почвай на ръка да търсиш.
(2017-11-26, 19:31:06)NoMaD написа:  @keleshov, без търсачката пробвай от Settings  да намериш този ред: com.android.settings/com.android.settings.settings$AllApplicationsActivity.
И при мен не намираше нищо с тоя ред ама забелязах че в реда 3тото settings трябва да е с главна буква Settings. Поне като търсих ръчно забелязах че е така- с главна буква но не съм пробвал да проверя дали заради това не ми е намирало нищо.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#34

до последния коментар, не филмирай хората.така и аз малко поне да съм полезен.пичове имам тамън 3 бройки note 4,на лично моя такива проблеми нямам защото е отключен и имам root,ама другите два са на жената и детето и немам време да ги отключа.гледам бая хора немогат да се справят и причината не е в тях,приложенито на последната актуализациа на miui 9 не създава преки патища,но пак става номера. изпробвано на 2 телефона преди 1 час. първа стъпка сменяте езика на телефона на английски защото иначе приложението от по горния пост въопще нема да отвори настройките.после стартирате приложението и в полето за търсене пишете install apps или само install и ще се появи setings щракнете варху setings и после върху първата опция така тука е ключовиа момент от изкачащиа прозорец НЕ избирате CREATE а изберете TRY демек пробвай.така ви отвара директно менюто с инсталираните приложения от там изтривате каквото искате и след това деинсталирате приложението,не е задължително да го деинсталирате по ваша преценка.но по този начин работата става изпробвано на два телефона с последните актуализации РАБОТИ. https://youtu.be/ZXqzOvmdqL8
[-] 1 потребител изказва благодарност на meto11 за това мнение:
  • bobibmv
Цитирай
#35

Работи, потвърждавам.
Цитирай
#36

(2017-07-11, 03:51:33)XiaomiRedmiNote написа:  Как да забраним повечето приложения на Xiaomi и Google без руут или външно приложение

1. Сменяте езика на телефона на АНГЛИЙСКИ!

2. Google Play -> Help & feedback -> Browse all articles -> "Delete or disable apps on Android" -> Delete Android apps you installed, "1. Tap to go to Application Settings"

3. В скритото меню, което ще ви отвори забранявате, което не ви харесва или не ползвате

Някой имал ли е подобен или същият проблем като нашият:

Програмата за времето я отстранихме с по горе описаният вариант поради причината че след като му се разрешат всички достъпи и след затварянето на програмата излиза листата на контактите и на какви ли не програмки.Оприличаваме го като един вид троянец за телефони.
Проблема е в това че след disable на приложението той пак се появява !!
Какво бихте предприели в конкретният случай ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#37

Отново могат да се забраняват приложения от гугъл магазина. MIUI 10.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на speed7373 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#38

само на Английски, нали?
Цитирай
#39

На английски го направих. Не съм пробвал на български.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#40

На български не позволява да се активира опцията , работи само на английски

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#41

(2018-11-22, 10:10:33)speed7373 написа:  Отново могат да се забраняват приложения от гугъл магазина. MIUI 10.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

Music и още едно-две не може.
Цитирай
#42

(2018-11-24, 21:05:07)marincho написа:  Music и още едно-две не може.
За другите приложения опитай с QuickShortcutMaker.

 
Цитирай
#43

Това може да се деактивира при мен с quickshortcut, това за miui 9[Изображение: 4adc28d4e7e961c7946212159e41c287.jpg][Изображение: 99c8c330e07fba2f4f9b0cbefd3355b7.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#44

Повечето от тези приложения се деактивират направо чрез настройките на Google Play.

 
Цитирай
#45

(2018-11-24, 22:52:37)NoMaD написа:  За другите приложения опитай с QuickShortcutMaker.

И с него не става. За клавиатурата е неуспешно, а за другите които искам да махна дисейбъл бутона е неактивен.

               

Тези могат да се спрат.

   
Цитирай
#46

Ами нормално е, стокови приложения само с root.

 
Цитирай
#47

(2018-11-25, 11:02:10)NoMaD написа:  Ами нормално е, стокови приложения само с root.
Е колко да са стокови, календара е такъв но при него става.
Цитирай
#48

Пробвай този метод, не изисква руут: https://youtu.be/E_JZy5tRXaU Аз така махам системни приложения.

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
[-] 2 потребители изказват благодарност на Герчев за това мнение:
  • marincho, suffer
Цитирай
#49

Google play services ми изяжда 30-40% от батерията.Какво ли не пробвах,не се поддържа оптимизция на батерията...как да го разкарам тва скапано приложение?
Цитирай
#50

Не можеш. Изтрий му кеша и/или данните
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)