Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Няма връзка с телевизора..
#1

Здравейте!
От един месец съм с този телефон,но почти не съм го ползвал-до сега само ядове.
Като го купих веднага го свързах с телевизора си-Samsung LED40 чрез "MirrorShare"-никакъв проблем-всичко върви като пушка..
В един Мтелски център срещнах човек на фирмата 'Huawei" и чрез него ъпдейтнах софтуера,то тела все даваше зор за актуализация...И почнаха ядовете...не мога да го свържа с  телевизора вече-половината екран не е активен:
[Изображение: 038129063.jpg?r=0]
може би се вижда:
[Изображение: 038129071.jpg?r=0]
Рестартирах тела,рутера и телевизора-все е така,накарах даже жената да свърже нейното Сони  М2-няма проблем,очевидно при мен е дефекта.Пробвах и чрез "Wifi direkt",защото и телевизора има същата опция -пак не става:дава следното съобщение:"провалено изпращане,Wifi грешка при свързването"...изтеглих от Гугъл Плея десетина приложения тип "Огледало",всички с един и същ резултат-половината дисплей на телевизора не е активен.Това е инфото за тела:
Номер на модел-EVA-L09
Номер на версията-EVA-L09C432B386
Версия на EMUI-5.0
Версия на Андроид-7.0
Съответно стигнах да телефона за "гореща връзка",обясних как са нещата,и те направо казаха да им го изпратя с вътре в кутия обяснение за проблема.След 2 дена,току преди 2 часа го получих обратно,но проблема си го има пак-даже ми се струва,че не са и го пипали,няма протокол нещо да е правено...
Направо ми идва да го шибна в земята,та да ми го сменят,доколкото знам само за хардуерни проблеми сменя до 3 месеца,пък моя проблем е софтуерен Sad
Та ако някой има идея какво да правя,ще съм благодарен...Мисля,че трябва да се върне версията на Андроида,това им казах,като го пращах,че даже и това очаквах,но си е пак 7.0.,пък познанията ми не са чак до там,за да го направя...
Цитирай
Аксесоари
#2

Никой не писа по темата...-или съм карък или не съм я пуснал където трябва...може би и двете Wink
Проблема се оправи-просто върнах старият Андроид 6 и нещата тръгнаха.
Поздрави!
Цитирай
#3

Като ъпдейтваш, Full OTA ли напарави? Пробва ли да видиш дали работи с програма като AllCast? Писа ли на съпорта на Huawei? Smile

Huawei P9
Цитирай
#4

Ъпдейта ми го направи човек на фирмата,така че направо не мога да кажа нищо по въпроса,а е ясно,че е важно...,само помня,че близо час телефона се ъпдейтваше..Иначе като установих проблема инсталирах може би към десетина програми тип AllCast,но резултатът беше един и същ -или не се сдвояваха телефона и телевизора,или пак се получаваха нещата,но на половин екран.
Много пъти се чувах с колцентъра на фирмата,апаратът стигна и до сервизния център-преинсталирали са софтуера,но проблемът си беше останал...
Върнах предишният Андроид  чрез приятел,имащ абсолютно същият ТВ-при него същото се получи.Е,новият Андроид наистина ми харесваше,но по-важното ми е да мога да използвам функцията,за която писах...Между другото в 4pda много хора са се върнали към 6-цата,заради различни проблеми.
Поздрави!
Цитирай
#5

И аз имам такъв проблем на същия телевизор с Р9, но с други устройства (ЛГ, Леново) всичко е ок. На тв филипс с Р9 пак е ок.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)