Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Прехвърляне на приложения и данни от s5 на s7 edge
#1

Колеги, смених 5-цата с s7 edge . Въпросът ми е как мога да си прехвърля приложенията и данните от единия на другия без да се налага да рутвам 7-цата?Най-вече ми е необходима тази гимнастика заради настройките на приложенията и отметките на вградения браузер,които съм направил.Ако все пак се налага рут,може ли да ми посочите точния начин за това! 7-цата е на 3 месеца и не знам какво ще се случи с гаранцията,ако го рутна.

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Става със Samsung Smart switch
Цитирай
#3

Благодаря за отговора.Четох за смарт суич,но останах с впечатлението, че върши работа само за приложенията,не и за данните и настройките им,но щом става,идеално!

Така,пробвах със смарт суич.Прехвърля само приложението,без настройките му.Ще трябва да се рутва.Ще съм благодарен да ми кажете точния метод за рутване.Правил съм го няколко пъти на различни модели самсунг.Интересува ме за този модел с кои файлове и каква последователност.Тела е с Nougat , ако има значение.

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Моят съвет е да почнеш начисто и да си настроиш приложенията - отнема час. Иначе е възможно е да имаш проблеми с някои от тях, като се преместят на нова ОС без да им се изчистят данните. Отметките на вградения браузър (Samsung Internet) могат да се синхронизират в Samsung акаунта.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#5

Благодаря за напътствията,а как точно да направя синхронизацията на отметките през акаунта?В опциите на браузъра не видях да има такава. Имам също и доста записки в notes.Те как се синхронизират със същото в новия телефон?

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

От настройки - акаунти на s5-цата, избираш самсунг акаунта и от там можеш да синхронизираш и бележките и браузъра. Също и смарт суич може да ти направи бекъп на тях и после да си ги прехвърлиш в s7-цата. Говоря малко на изуст, но не е нещо сложно, разцъкай го. И аз минавах от s5 на s7, по принцип бях направил бекъп със смарт суич, но само като се логнах през s7-цата в самсунг акаунта и ми излязоха и бележки и отметки и тн.. Телефонни номера, списъци с обаждания, смс-и.. Данните от S health... Това бях настроил да се синхронизира.
За приложенията, както каза колегата, най-добре си ги инсталирай на чисто и си ги настрой... Повечето вече също имат логване я с фейсбук, я с гугълския... Та ти трябва само да се логнеш и се настройват сами... Всичко е много по-лесно вече..
Цитирай
#7

Направих го както ме посъветва и се оправих с повечето неща. Благодаря много. Само на опера браузър не можах да си прехвърля запазените страници за офлайн режима. Ако някой знае къде операта си пази настройките за да мога да прехвърля направо папката на новия телефон ще се радвам да сподели.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Провери във вътрешната памет и/или SD картата дали имаш папка Android/data/com.opera.нещо_си. Може да ги съхранява там (малко вероятно), може и да не - ще разбереш като я копираш на същото на мястото на новия телефон. Между другото, Операта нямаше ли си синхронизиране на потребителските настройки и данни посредством Opera account?

P.S. Аз лично не виждам смисъл от други браузъри освен вградения - работи най-бързо от всички (тествано и потвърдено от много хора) и има възможност да блокира рекламите като му се инсталира content blocker, примерно Adguard.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#9

Благодаря колега.Ще пробвам така.Аз основно си ползвам вградения, но в операта имам отпреди запазени офлайн страници,които ще ми трябват и затова.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Сложих Adguard,но тя ме праща към изтегляне на някакви блокери. Кои от тях трябва да си сложа?

В папка авдроид изобщо няма папка на опера браузър. Баси.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Гаранцията НЕ отпада при руут. Аз руутнах моя защото беше вече от доста време без да направи някакъв дефект и си казах, че ще е ок, ама 2-3 дни след като руутнах се наложи да ходи в сервиза, но гаранцията си важеше.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)