Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт до Андоид 7
#1

Преди малко ми каза, че има нов ъпдейт ~1.2GB "по въздуха" и както предполагах се оказа 7. Освен някои чисто визуални промени, по-същественото, което забелязах, е че вече има възможност да се пусне камерата с двойно натискане на бутона за намаляне на звука при заключен телефон и даже има опция да направи снимка веднага. Това ако му свикне човек ще е много полезно да не се изтърве някой момент.
Ъпдейтна се добре, засега не виждам някакви проблеми или загубени настройки. По-нататък повече впечатления.

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай
Аксесоари
#2

Мерси колега, пускам и моя да се ъпдейтне. Иначе това с пускането на камерата при заключен екран и бърза снимка си го има и в 6.0.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#3

Че как не съм го видял... а уж съм прегледал всички настройки. То това си е от LG UI, но си мислех, че трябва да има нещо повече от няколко козметични промени.

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай
#4

И моя преди час го ъпдейтнах. След актуализация и на приложенията, и един рестарт за сега работи добре и бързо. Не съм връщал фабрични все още, но засега не забелязвам да има нужда.
Единствено ме е яд, че няма новия UX като при G5, V20 и G6 (ux 5.0+, ако не се лъжа беше). Night mode също нямаше да е излишен.
Цитирай
#5

Първо бъгче което забелязах.Не иска да провежда разговор (да дигне)като го допреш до ухото при прозвъняване.Иначе си гаси екрана като го допреш да ухото.

LG nexus 4 -> LG V10 ->MI 9
Цитирай
#6

Ресетни го, ако не си.Винаги след голям ъпдейт е задължителен ресета!

Xiaomi 13 Pro Ceramic 12/256GB
Цитирай
#7

Ресетнат е и не му е връщан бекъп.

LG nexus 4 -> LG V10 ->MI 9
Цитирай
#8

Ще пробвам да видим дали проблемът е общ или е само при теб.До колкото те разбирам, когато ти звънят, взимаш телефона и без да вдигаш го допираш до ухото с цел сам да вдигне.Правилно ли разбирам написаното от теб?

Xiaomi 13 Pro Ceramic 12/256GB
Цитирай
#9

Да правилно си ме разбрал.

LG nexus 4 -> LG V10 ->MI 9
Цитирай
#10

Home бутоните са по-малко (общо 5) и няма опция за Dual window.

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай
#11

Има Dual window но е променено като в оригиналния андроид 7.0. Натискаш recent бутона и на последно ползваните приложения, които поддържат разделен екран в горния край има икона квадратче разделено на 2. Натискаш го на желаното приложение и след това в долния край избираш второто приложение. Или пък задържаш и плъзгаш на горе. При отворено 1 приложение задържаш recent и също се превключва в режим Dual window. В опции за разработчици > най-долу > принудително оразмеряване, можеш да го включиш за да работят всички приложения в режим Dual windol. След включването трябва да рестартираш.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#12

Аха. Благодаря!

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай
#13

В сряда вечер сам си го инсталирах, може би батерията малко по-добре се държи, другото са козметични промени. Но за сметка на това LG отново бяха разочароващи с бързината на ъпдейта и то за топ модел, като за малко и да ни се размине.

[Изображение: Screenshot_2017_07_16_16_47_57.png]
Цитирай
#14

На моя пише Security patch level: June 1, 2017
Software version: V30b-EUR-XX

От Виваком е и нормално е за Европа.

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай
#15

И на моя е V30b, от Технополис е 32 GB версия.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#16

(2017-07-16, 17:59:51)vargala81 написа:  И на моя е V30b, от Технополис е 32 GB версия.

Същият е и моят, но пак казвам: сам си го инсталирах.
Цитирай
#17

Някой знае ли как се прави скрийншот с новата версия?

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай
#18

Volume Down + Power или с Capture+. Аз съм си добавил Capture+ във втория екран и ми е много удобен. Иначе може да се добави и в менюто с бързите бутони в нотификейшън бара.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#19

И аз ползвах Capture+, но сега липсва.
Другото, което ми прави впечатление е бързото падане на батерията. Статуса показва като най-голям консуматор с 28% Phone Idle.

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай
#20

Има го Capture+ но и аз забравих как го активирах. Май избрах Quick Tools и след това ми предложи да избирам между Capture+ и Quick Memo+. Както казах, има го и в статус бара. Дръпни го надолу 2 пъти за да се покажат всички бутони, натисни редактиране в долен ляв ъгъл и най-долу някъде трябва да го има. Задръж върху него и го плъзни на горе. Батерията при мен се подобри леко след третото зареждане. Сега гледам, че съм на 2 часа екран за 38 часа стенбай и имам още 54%.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#21

Няма и това си е. Първо там търсих. На App Updates също го няма. QuickMemo+ го има, но не и Capture+.

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай
#22

Учудвам се, че го нямаш - точно там е и при мен. Освен че скрийншот с бутоните така се правеше и с предната версия. Относно батерията: по-пестелив е с този Андроид.
Цитирай
#23

А видяхте ли, че вече втория дисплей има настройка за график от кога до кога да седи изключен? Това е много добре за хората, които го държат включен постоянно, защото няма да се налага вечер като си лягате да поставяте телефона с екрана на долу. Освен това може да се пусне да показва часа в него, когато по принцип стоеше черен при клипове и игри.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#24

На мен защо не ми излиза ъпдейта ?

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай
#25

Ами зависи с кой модел си и за кой регион е бил.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)