Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефектна батерия
#1
Sad 

Здравейте!

Преди две седмици започнаха мъките с моя телефон. Първоначално имах дрейн на батерията, който мислех че е от някое приложение. На няколко пъти телефонът ми стана много топъл, без да съм го използвал. Помислих си, че е от новия ъпдейт на софтуера. След няколко смени и резет-а, телефонът се оправи. Но за кратко - три дни. След това отново върнах по-стар софтуер, резетнах и телефонът отново заработи добре. Отново за два-три дни. Последните няколко дни не мога да изкарам цял ден с телефона, дори и без да го ползвам. Постоянно е топъл, което ме навежда на мисълта, че батерията е дефектна и е за смяна. Интересното е, че загряването не винаги е по целия заден капак, а много често е от дясната страна на камерата. Днес не е загрявал много, но дрейна си остава. Инсталирах CPU-Z - температурите са ми нормални, само pa_therm0 надвишава 70 градуса, но четох че е нормално за модела.

Според вас дали е дефектна батерия или е възможно да има друг хардуерен проблем?
Телефонът ми е купен от Али Експрес (Goldway), но в Пощата ми казаха, че устройства с батерия няма как да минат митницата, та явно ще трябва да си го ремонтирам сам.

Другият ми въпрос е и от къде да си поръчам оригинална батерия?

П.С.: От две устройства на Xiaomi, и на двете удрям на камък. На предният ми Redmi Note 2 Prime му се развали дисплея и се наложи да го сменям с неоригинален (два дни се борих с него, докато установя, че китаеца не го е направил точно едно към едно и се наложи да се побългарява, за да пасне, но все още работи добре).

Поздрави!

HTC Magic -> Samsung Galaxy Nexus -> Xiaomi Redmi Note 2 Prime -> Xiaomi Redmi Note 4X -> Samsung Galaxy J7 (2017) -> Xiaomi Pocophone F1 -> Xiaomi Poco F3 8GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Според мен проблема си остава софтуерен. Пробвано ли е след флашване да не се слага др. програми за 4-5 дена. Незнам как е при шаоми но някой Малкия преди имаха и калебриране на батерията.

Цитирай
#3

Пробвано е, да. Пробвал съм и с изключени синхронизации. Батерията пада, дори когато телефонът е изключен.

Някой има ли идея от къде мога да си поръчам оригинална батерия?

HTC Magic -> Samsung Galaxy Nexus -> Xiaomi Redmi Note 2 Prime -> Xiaomi Redmi Note 4X -> Samsung Galaxy J7 (2017) -> Xiaomi Pocophone F1 -> Xiaomi Poco F3 8GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)