Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GPS приложение за навигация с 3D карти офлайн за Samsung Galaxy S8/S8+
#1
Lightbulb 

Здравейте,

инсталирахте ли вече приложение за GPS навигация с 3D карти офлайн на Samsung Galaxy S8/S8+. Предполагам, че всеки е ползвал някакво на предишния телефон и ако е доволен е сложил него. Аз имах Sygic, но не ми се е налагало много да го ползвам и мнението ми е неутрално.

Ще ми е нужно най-вече за България и Гърция и бих се радвала на препоръки от хора с повече опит с конкретни приложения. И също ако трябва да обърна внимание на нещо при инсталирането. Не вярвам да е сложно, но все пак да попитам предварително.

Над силата е само умението да я владеем!
Аксесоари
#2

(2017-07-19, 08:06:14)divna написа:  Здравейте,

инсталирахте ли вече приложение за GPS навигация с 3D карти офлайн на Samsung Galaxy S8/S8+. Предполагам, че всеки е ползвал някакво на предишния телефон и ако е доволен е сложил него. Аз имах Sygic, но не ми се е налагало много да го ползвам и мнението ми е неутрално.

Ще ми е нужно най-вече за България и Гърция и бих се радвала на препоръки от хора с повече опит с конкретни приложения. И също ако трябва да обърна внимание на нещо при инсталирането. Не вярвам да е сложно, но все пак да попитам предварително.
Аз лично ползвам "HERE WeGo".Изтеглих оффлайн картите и нямах никакви проблеми като ходих до Гърция.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Nexus 4 + LG G3 32GB  6.0 Marshmallow "stock" + Samsung galaxy Note 8
#3

Това приложение е на Нокия, нали? Предложиха ми го на едно друго място и ми е в белия списък, благодаря за отзива. Това, че е ползвано успешно с осмицата е чудесно Smile

Над силата е само умението да я владеем!
#4

@divna, имаме си тема : https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=57

 
#5

Дивна, само да те предупредя, че модераторите могат да те смъмрят, Big Grin  защото си има цял раздел за GPS навигации, а в него си има специално направена Важна тема за избор на навигационен софтуер. Принципно, според правилата трябва да пишеш там.
А иначе, при навигационните програми е, като във всичко. Всеки си предпочита различна, според предпочитанията и плюе другите, типично по нашенски.  Smile
Аз през годините съм ползвал болшинството от най-известните и ще се опитам да обобщя.
Значи, ти си ползваш Сиджик. Тя е много удобна и лесна за работа, красива и с приятен глас.
Но, както при болшинството други не е с най-подробните карти, не и за България. Същото е положението и с другите, Навигон, Хере и т.н..
Най-подробни карти принципно имат Гармин и Ай Гоу.
Първата е грозна и бъгава и от Андроид-5 нагоре вече не можеш да я инсталираш, няма портнати версии за телефони с по-нов Андроид.
Другата, Ай Гоу(Igo) е пак с голяма подръжка на картите. Тя е и може би най-масово използваната от хората. Има няколко версии с различни интерфейси, да не навлизам сега в подробности, но общо взето са идентични по възможности. Въпрос на предпочитания е коя ще ти хареса лично на теб.
Но, както написах в началото, ако си доволна от Сиджика си стой на него. Ако не се вреш по сукаците и да ти е важно да имаш всяка уличка и в най-убитото селце, то си стой на Сиджик. Другите останали програми, освен, ако не са платени се налага да правиш малко гимнастики при инсталирането и настройката им. За човек, който търси нещо лесно и с що-годе приемливи карти, Сиджика е доста удачен вариант. Разбира се, ако не ти дава ядове, защото при много потребители  имаше оплаквания от нестабилности. Можеш разбира се и друга програма да инсталираш за проба, но ме съмнява, че ще ти хареса.
Аз лично ползвам за извънградско Igo NexGen , а в града за търсене на точни адреси си използвам вграденото приложение Карти. То си е гугълска програма, вързано с Гугъл карти и най-малко грешки прави в градовете по отношение точен адрес, номера на сгради и блокове. Но, тя пък не е офлайн програма. Принципно можеш в къщи да си начертаеш маршрут и да си издърпа необходимите парчета карта през домашната мрежа, но ако ти се наложи някъде на път, програмата си ги тегли през мобилни данни. За хората с много гигабайти това не е проблем, ама не всички са на такъв план разбира, та трябва да се съобразяват и с това.
#6

Благодаря ти  Smile Действително мен ме интересуваше нещо, което е сложено на осмиците, изпробвано и работи и се колебаех се дали да питам в темата за приложенията или в отделна. Но при възникнали въпроси за конкретните приложения, които ще сложа - ще питам в раздела, който @NoMaD показа по-горе.  (Mods  Kapitulation  )

Отговаряш и на въпроси, които ме вълнуваха, но не зададох по-горе. Ще сложа две приложения, надявам се да не си пречат Smile

Над силата е само умението да я владеем!
#7

(2017-07-19, 10:45:53)divna написа:  Ще сложа две приложения, надявам се да не си пречат Smile

Няма да си пречат. 
Ако имаш някакви конкретни въпроси, може и на лични, че ще ни се карат, за дето не пишем във Важната тема.
#8

Че кво и е н гугъл мапс, много си е добра според мен и за тук и за гърция

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
#9

Не смея вече нищо да попитам  Huh

За Гугъл Мапс - нямаше ли нещо с картите - за да не ти точи данните (като си в Гърция) - да си ги свалил предварително? Имаше нещо различно от другите приложения  Rolleyes

Над силата е само умението да я владеем!
#10

(2017-07-19, 12:44:27)divna написа:  Не смея вече нищо да попитам  Huh

За Гугъл Мапс - нямаше ли нещо с картите - за да не ти точи данните (като си в Гърция) - да си ги свалил предварително? Имаше нещо различно от другите приложения  Rolleyes

Има си и офлайн карти

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
#11

Даваш ми добра идея. Ще се опитам довечера да се ориентирам сама. Ако не успея - ще потърся такава тема в раздела за навигация Smile

Над силата е само умението да я владеем!
#12

За мен Google Maps е доста по-функционална от iGo, Sygic и т.н. А и не харчи толкова много данни. Последно когато я засичах беше Мюнхен - Регенсбург и обратно с малко обиколки, беше дръпнала около 25 МВ, за около 250 км. А и сега с тези МВ в Роуминг, просто за мен няма алтернатива за сега. За протокола имам и купен Sygic, ей така Just in case Smile

★ ММ  &  iOS ★
#13

Е, това е много полезна информация за мен, благодаря! Наистина - нищо не е дръпнала Smile

Над силата е само умението да я владеем!
#14

divna  избираш навигация и пишеш в темата на навигацията. Направено е така защото дали си със Samsung , Sony, Xiaomi и т.н. няма значение важното е да си с Android Smile Раздела е тук >> https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=57

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)