Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SGS7 проблем с мобилни данни и wifi
#1

Здравейте колеги, 
имам един проблем с мобилните данни и wifi който се изразява в следното:
телефона винаги са му пуснати мобилни данни и wifi когато отиде на место с wifi покритие телефона се връзва за съответния wifi но продължава да показва че е вързан и за (4g,H+....) в зависимост от покритието на оператора, в този случай започва да пада изключително бързо батерията и телефона започва да грее като печка и от горе до сигнала показва и двете икони за връзка с wifi и интернет от оператора, също и от инфо за телефон-> сим карта показва че е свързан към оператора към мобилни данни. Преди 2 дни му правих фабрични настройки от менюто и след това въстановяване на бекъп резултат никакъв. По принцип телефона е от Теленор и преди се ползваше с М-телска карта и нямаше никакви проблеми от 3 седмици се ползва с Вивакомска карта и като че ли проблемите от тогава започнаха. Ще съм ви благодарен за някакви идеи за решаване на проблема.
П.С Само да доуточня че не се случва постоянно това а от време на време

SGS3 -> LG G3->SGN4->SGS7
Цитирай
Аксесоари
#2

Разбира се , че като са пуснати заедно WiFi и МД , ще показва , че и двете са активни и ще черпи ток повече. Виж и да не ти е включен Download booster , че точи и той яко.
Цитирай
#3

Нещо се бъркаш колега не е нормално да ти показва икони на wifi и мд на дръгия ми телефон когато се е закачило за wifi мд се разкачват

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

SGS3 -> LG G3->SGN4->SGS7
Цитирай
#4

Да, това е бъг, който за жалост още не е оправен.
Частично решение- вкл\изключваш WI-fi

                                                                    
Цитирай
#5

veskox, предполагам си пробвал най-елементарното, но все пак да питам, понеже си написал, че винаги са включени.. Пробвал ли си като се случи конкретната ситуация, да изключиш wifi-то и пак да го включиш? ... Понеже, аз не го държа винаги включено, но ми се е случвало, например в къщи като го пусна, някой път да се получава като при теб. Но като го изключа и включа се е оправяло..
Цитирай
#6

пробвал съм всякакви варянти on/off wifi, on/off MD никаква разлика, единствено рестарт на телефона или както се появява така и изчезва

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

SGS3 -> LG G3->SGN4->SGS7
Цитирай
#7

Ако говорим за Андроид 7...проблема при мен е следния:
Включени мобилни и уай фай. Пътувам си из града...стигам до място с уай фай (позната мрежа) и той не се закача сам. Стоя известно време и натискам произволен бутон за светване (тип, шут в гъза) и той се сеща, че има позната мрежа и се връзва. Ако не го сритам, трябва да минат поне 30 мин. и сам се връзва към въпросната.
Същата процедура и при спрени мобилни.

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай
#8

Мисля че проблемите идват от виваком понеже като бях на теленор ги нямах.При мен се случва същото като при колегата от първия пост.Някъде във форума бях чел нещо за fast dormancy или нещо подобно беше което създава проблема.
Цитирай
#9

На времето бях чел и използвал секретен код, който вкаран достъпваше опцията с "fast dormancy" и имаше вариант да се спре. Може да се поровиш малко из нета как бе кода и да пробваш да го спреш / пусниш за да тестваш дали ще е по-добре.

Аз в момента съм на работа и нямам тази възможност .

Успех !

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
#10

При мен е същото с разликата, че ми се случва след рестарт на устройството.
От време на време всички си рестартираме телефоните и ако не го следя дали е направило проблем- батерията изчезва за една нощ (вкъщи)
Трябват му няколко рестарта и тогава се оправя.
Ако намериш решение, драсни един ред.


Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Samsung galaxy S4
 Samsung Galaxy S5 
  Samsung galaxy Note 2,3,4
   Samsung galaxy S7
Цитирай
#11

Ето моите наблюдения:
Правеше ми го същия проблем. Преинсталирах с друг регион/ бях на Виваком/. Оправи се. При първия ъпдейт - пак се появи.
Решението може би е - по време на ъпдейта се спират данните и вифи-то - ще го пробвам следващия път.
Иначе засега се решава, като се изключат данните / вифи-то ми е включено постоянно/, рестартира се телефонът и се включат данните. След това вече седмица не ми го е правил проблема.

 S7Edge  MiMax  Mate20Pro S21Ultra
Цитирай
#12

Здравейте, пробвали ли сте да влезете във Опции на разработчици и от там да видите дали не ви е активирана функцията "Дръжте моб. данни включени"?
[Изображение: nzARX33rZmu8L0s4cATwKYlxU4vsCHJY9tURcRQK...65-h648-no]



Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android



Цитирай
#13

Изключени са там и никога не съм ги включвал.
Ако ми го направи пак проблема - ще ги включа да видим.

 S7Edge  MiMax  Mate20Pro S21Ultra
Цитирай
#14

Като влезеш в менюто където ти показва всички налични мрежи горе в дясно има бутон ADVANCED. Виж дали е вкл. Smart network switch.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#15

Аз имам същия проблем.Когато си купух телефона бях с карта на Мтел и не съм имал никакъв проблем в продължение на почти 1 година.От няколко месеца съм с карта на Виваком и проблемът се появи още от самото начало.Според мен има някаква връзка с Виваком.
Цитирай
#16

Няма връзка, поне при мен...от 2006 година.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)