Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Забравен акаунт в google след фактори ресет
#1

Здравейте,
не намерих такава тема, затова ще създам тази. Надали ще съм първия и последния с подобен проблем.
Ситуацията е следната. Преди около година купихме на майка ми някакво леново и при първоначалната активация й създадох фиктивен имейл. Казвам фиктивен защото по принцип този телефон не се използва като смарт и никога не си направих зор да го запомня. След месец може би ми се наложи да правя фактори ресет. Направих го и при новото логване ми изиска имейл. Тъй като не помнех първия създадох нов акаунт и се логнах без проблем. Изтеглих няколко програми, които ми бяха нужни на мен и дотам. Междувременно отново забравих акаунта и паролата.
Вчера за 2ри път направих фактори ресет на телефона. Всичко мина нормално. При зареждането ми изиска логване в акаунта й. Не можех да го прескоча по никакъв начин. Не се логвах към Wi-Fi , махнах СИМ-а само и само да пропусне момента с логване в гуугъл. Не става. Без сим като съм си седи на търсене на мрежа за wi fi и не позволява да продължа. Както и да е. С много ядове и въвеждане на номера и имената й уж получих активационен код и акаунта, който е бил линкнат с този номер,а после и парола. При опит за логване обаче ми казва че телефонът е синхронизиран и иска да се логна с акаунта на собственика. Колкото и пъти да опитвах постоянно ми изписваше това и не можех да продължа. Сега телефонът си седи като тухла вкъщи. Прочетох в нета че може би е заключен за 24 или 72 часа и това била някаква гугълска простотия с цел ограничаване на кражбите на телефони. Страхотно.. ама ако  и след 24 или 72 часа продължава да не мога да се логна има ли какво да направя или просто да го използвам като камък срещу шумните съседи отдолу? Някой имал ли е подобен проблем? В момента мога да се логна в имейла от друго устройство , но не и в акаунта на телефона.
Цитирай
Аксесоари
#2

Свържи го с интернет и опитай пак. Ако не е свързан, може би очаква паролата с която е създаден акаунта а не актуалната.
Цитирай
#3

(2017-07-19, 12:08:02)groti написа:  ...  Прочетох в нета че може би е заключен за 24 или 72 часа и това била някаква гугълска простотия с цел ограничаване на кражбите на телефони. Страхотно.. ама ако  и след 24 или 72 часа продължава да не мога да се логна има ли какво да направя или просто да го използвам като камък срещу шумните съседи отдолу? Някой имал ли е подобен проблем? В момента мога да се логна в имейла от друго устройство , но не и в акаунта на телефона.

Е те това е . Чакане му е майката . 24 ч. Ако всичко си направил както трябва .

Storstark
Цитирай
#4

И този път след като ти е къса паметта използвай лист и химикал и си запиши имейла и паролата.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#5

(2017-07-19, 22:54:24)ianpav_4444 написа:  Е те това е . Чакане му е майката . 24 ч. Ако всичко си направил както трябва .

Явно е 72 часа. Променили са го тиквите. Утре ще се разбере. Друго ме интересува - ако да кажем не мога да влезна така има ли начин да се отключи този телефон?
Цитирай
#6

Друг път си записвай email-а към номера в указателя, а за паролата използвай имената на майка си + година на раждане ... примерно:

име: galina.marinova1970@gmail.com
парола: Galina.Marinova1970

(името и датата съм ги избрал съвсем случайно)

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#7

Ако не си му правил актуализация на софтуера от миналата година може би има някакъв шанс да стане
Цитирай
#8

Политиката за сигурност на гугъл не е свързана с актуализация на рома-"софтуера"!Свързана е с актуализация на "гугъл услугите",а те няма как да бъдат спрени,ако искаш да ти работи коректно магазина!И се ъпдейтват,без да питат собственика каквото и да е,дори ако нямаш много познания,може и да не разбереш че си минал 4-5 ъпдейта за месец(обикновенно са толкова).Единственият шанс да избегнеш тези буламачи,е да спреш да ползваш безполезните тъпотии,които всички си умират да ползват-заключване с шаблон,с пин,пръстов отпечатък,гъзен отпечатък,синхронизации на профила и т.н.При спирането им,най-малкото което ще спечелиш,е по-дълъг живот на батерията.
Цитирай
#9

Здравейте,
за да е полезна темата, а не само ненужен спам, в който да се учим къде и как да се запазват паролите (на листче) ще споделя как успях да се справя. Изчаках 4 дни, намерих имейла, ресетнах пароли и всичко и не ставаше и не ставаше. Накрая просто намерих това видео и следвах инструкциите и всичко се оправи. Иначе май трябваше да се свързвам с тия пихтии от леново...
https://www.youtube.com/watch?v=-5fG4L1I0PQ
@vertexe тоя телефон е толкова спрял, че няма абсолютно никакви допълнителни приложения и глупости. Точно и заради това бях забравил глупавия мейл - той изобщо не е взиман с цел да бъде смартфон. Интересното е, че когато ме попита за телефон на собственика и имената му ми даде мейл, с който не можах да го отключа. От 2-3 дни ръчкам и по другите акаунти с цел да разбера какво и как работи и ми се струва, че е голямо мазало. По принцип и на основния телефон често забравям паролата на гугъла (какво да се прави, не записвам пароли на листче с химикал или молив) и често ги възстановявах със смс или имейл към свързан имейл. Днес нарочно пробвах да възстановя паролата и гугъл ми каза, че не може да потвърди акаунта или нещо подобно. Нещо са променили и според мен яко са се насрали.
Все пак благодаря на хората, които се опитаха да помогнат. Дано и аз помогна на някой с подобен проблем

(2017-07-21, 11:52:50)centur написа:  Друг път си записвай email-а към номера в указателя, а за паролата използвай имената на майка си + година на раждане ... примерно:

име: galina.marinova1970@gmail.com
парола: Galina.Marinova1970

(името и датата съм ги избрал съвсем случайно)

Знаеш, че в гугъл е малко драма със създаването на нов мейл. В случая с имената и възрастта на майка ми си спомням,че не успях и вкарах някаква абривиатура откъдето дойде цялата драма. Сега вече съм го линкнал към моя имейл, та няма проблем...та за всеки случай и изпратих имейл с паролата Smile)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)