Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Звук на S7 Edge
#1

Попрехвърлих форума, но не открих нищо по моя въпрос - ако някъде е дискутирано, моля да ме извините и насочите!
Вчера купихме на жената S7 Edge, за да смени старичкия и S3. Прехвърлих старата и мелодия, която беше на С3 и ми направи впечатление, че звучи по-тихо и някак тенекиено - няма баси, само средните честоти са ясно изразени. На стария телефон си звучеше плътно и сочно и се чуваше през две стаи. Изтеглих мелодията от друго място - същата работа. Звучи си тенекиено и това си е. 
Та, въпросът ми е - може ли да се пипне някъде (настройки, инженерно меню), за да се подобри по някакъв начин звученето?

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
Аксесоари
#2

Не е до настройки
Ако наистина звучи толкова зле има проблем с говорителя
Ако телефонът не е мокрен ( тогава му трябва поне 30 мин. За да изсъхне и да де оправи звука ) тогава е за сервиз или по-скоро направо отиваш в магазина от където си го взел, зашото до 3я ден имаш право на смяна с нов без да носиш в сервиз

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#3

Когато минах от s5 към този телефон, също ми направи впечатление доста по-лошото качество на звука, но като се разрових - оказва се, че просто си е така. Както бяха казали в Android authority - можем да се сърдим на мембраната, която осигурява водоустойчивост, за лошия звук от колонката... Но се свиква с времето и когато спреш да го сравняваш, всъщност не е толкова лошо..
Цитирай
#4

Не стига че звучи тенекиено, ами и не може да се настройва на плавно увеличаване на силата при звънене. Изобщо, прави ми впечатление, че е телефон бъкан с екстри, а най-елементарните неща са ги зае... забравили.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#5

Ами аз минах от Iphone 7(първият им водоустойчив), където е ужас към S7 и ми се видя все едно съм в концертна зала, като качество.
За пореден път- водоустойчивостта изисква своите жертви(поне засега). Следващите поколения може да са с подобрена технология на вида защита- засега толкова.

                                                                    
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)