Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(MTK) Redmi note 4 MTK дрейн
#1

Пичове, здравейте!
Бих искал да попитам дали някой има решение на проблема с дрейна на батерията. 

Баща ми закупи въпросния телефон по моя препоръка (аз съм с redmi note 3 pro prime) вече година и съм изключително доволен, но откакто сме взели телефона батерията държи по 1 макс 2 дни с под 1 час време на екран....
В момента телефонът е с Global stable версията е V8.2.1.0.MBFMIDL и гледах ,че е със заключен bootloader., за МТК версията става въпрос.
Ще съм благодарен на всякаква помощ, а ако е възможно някой колега който може да го флашне и смения версията разбира се срещу заплащане.
Поздрави, Стоян.
Цитирай
Аксесоари
#2

@opsi4, с официален ROM си, за него OTA ъпдейти няма ли?

 
Цитирай
#3

Това е последния глобален за МТК версията, местя мненията в нова тема
Цитирай
#4

NoMaD@opsi4, с официален ROM си, за него OTA ъпдейти няма ли?


NoMad , значи като взехме телефона беше с друга весия, която нямаше даже български език, както и телефона при проверка за нова версия показваше, че няма такава.
 Гледах в ютуб клип как може да получиш ОТА ъпдейт, като смениш регоналните настройки на телефона на Хонк -Конг и така и стана, с 8.2.1.0 имаме българско меню, но проблема с батерията остана.
Нямам си и на идея как мога да сложа друга версия.





Всъщност в момента да разбирам, че единственият ми вариант е да изчакам нов ОТА ъпдейт и да видя дали проблемът ще бъде отстранен?
Цитирай
#5

Ами реално имаш опция да ресетнеш телефона, също така можеш да опиташ да направиш някакви настройки за оптимизация или да опиташ да проследиш от кое приложение пада батерията.
Остава и хардуерен проблем със самата батерия
или не еправилно закачена или не се зарежда коректно.
Може да пробваш да я заредиш бавно цяла нощ с усб кабела в комп или лаптоп
Цитирай
#6
Photo 

Единственото нещо което постоянно точи батерията (за 1 нощ с 30%) примерно е  https://drive.google.com/open?id=0B2noXv...HBjUGJtbGc "Режим на готовност"  "Cell Standby", аз го разбирам като да търси обхват постоянно.. незнам
От самото начало още преди да ъпдейтна на сегашната версия то беше консуматор номер едно. 
Аз имах надеждата след ъпдейта да фикснат проблема, но уви..
В момента реално телефонът издържа около ден и половина с минимално ползване и то само разговори с има - няма 30-40 мин екран.
@suffer да разбирам, че  имаш предвид да направя фактори ресет на телефона?

Всъщност ето това е моят проблем http://en.miui.com/thread-386101-1-1.html сега остана да видя как да изпълня стъпките, че ми е тъмна Индия.
Цитирай
#7

Ресетът е едно от решенията, ако не можеш да разбереш кое точно точи.
Като за начало можеш да снимаш Настройки-Батерия-използване на батерията и после горе в дясно (часовничето) там на графиката ще се види как е обхвата


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#8

Ще трябва да направя скрийншот когато телефонът е не е зареждан половин ден примерно, за да се види най- нагледно.
Иначе темповете, с които пада батерията са фрапиращи. ;(

В тази тема http://en.miui.com/thread-386101-1-1.html е описан моя проблем,
като пиеше ,че :
1) во трябва -  Request TWRP Recovery installed, may not need to Root. (нищо не ми говори)
2) - Download file Fix-Deep-Sleep.zip to your device. това ясно
3) - Turn off the power, into TWRP Recovery mode by pressing and holding simultaneously the Volume(+) and Power buttons.
(това го гледах)
4) - Find Fix-Deep-Sleep.zip file and flash it. (тука вече ме застреляха.....)

За да го "флашна" до колкото гледах трябва да заявя отключване на bootloader-a
И после нещата загрубяват ...
Цитирай
#9

Да. Трябва отключен bootloader, за да имаш twrp, но ако темата е вярна телефонът не заспива, а стои постоянно буден от нещо. Ще се види на графиката


А ти прочете ли защо става така?
Картата ти 4G ли е?
Цитирай
#10

Да точно най-големият консуматор е "Cell standby" и се вижда на графиката. Относно картата тя е от по - старите (на над 4-5) години е, но до колкото гледах и на 3g има проблем.
Цитирай
#11

Ти си я смени с нова и после да търсим други проблеми. Вероятно без карта ще работи нормално телефона. Може това да тестваш на първо време.
Цитирай
#12

Това за махането на картата е много добра идея и като цяло съм почти сигурен, че на Самолетен режим няма да го има този проблем.
Само незнам, ако отида във Виваком за нова карта дали това би имало някакво значение.
На моя redmi note 3 също съм с даже доста по- стара сим карта.
Цитирай
#13

По принцип във виваком сменят безплатно картите на 4G. Само виж дали нямаш някакви контакти за запазване
Цитирай
#14

Много благодаря за инфото, не знаех.
Още в понеделник ще отида. Smile
Цитирай
#15

Може да ги питаш на 123, за да не се разкарваш
Цитирай
#16

Да определено това е добра идея мерси.
Цитирай
#17

Малко развитие по темата,
първо да благодаря на suffer за идеята с махането на сим картата.

Оказа се, че когато телефонът е без сим карта дрейна на батерията спира и тя си дрържи нормално.
Утре баща ми ще мине за нова сим карта през Виваком и ще споделя впечатления.
Цитирай
#18

За жалост дори със сменена 4G карта проблемът остана и телефонът губи по около 20-30% на вечер без да се ползва.
:/
Цитирай
#19

Сега остава да тестваш с карта на друг оператор и ако се окаже че е от виваком трябва да видиш на 2g и 3g only дали също прави така
Цитирай
#20

Ще пробвам и ще пиша пак.
Цитирай
#21
Photo 

Привет,
аз също съм с МТК с Вивакомска карта,
След като орязах всичко що видях че точи батерия и при гледане на 4-5 клипа вчера, батерията се справя завидно добре за мен!

[Изображение: attachment.php?aid=18152]


Прикачени файлове
.php attachment[1].php Размер: 19.54 KB  Сваляния: 2
Цитирай
#22

Съжалявам за забавянето, но малко да ъпдейтна темата.
След като сменихме картата с такава 4г на Виваком и пуснах мобилните данни на 2г, батерията на телефонът започна да държи малко повече, но пак основният консуматор си остава същият.
На моето redmi note 3 pro батерията издържа с едно зареждане околко 5-6 часа екран и 2 дни с постоянно вкл. 3г и блутут, докато заради дрейна redmi note 4- ката на бащата издържа 2 дни с около час работа на екрана Sad
Проблемът с дрейна си остана за жалост.
Цитирай
#23

сменяй рома.
С друг модем може да е по-добре.
Цитирай
#24

Аз съм с последния weekly ROM на xiaomi.eu - 7.10.12 (MIUI 9), който е за MTK (nikel).
Много стабилна работа и безпроблемни 4-6 часа екран от сутрин до малко след полунощ... Вечер, когато не се използва батерията пада с 1-2% за 6-7ч...

На базата на chaina developer е и всеки петък си имаш ъпдейт и бъг фиксове. 
Ако решиш да го използваш - задължително направи хард ресет, след инсталацията.
Wink
https://xiaomi.eu/community/threads/7-10-12.41877/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)