Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно актуализация на Huawei Honor 8 Lite
#1

Здравейте днеска си купих въпросния телефон и ми иска да актуализирам Андроид 7.
Ето това е актуализацията PRA-LX1C432B165
Ще се подобри ли работата на телефона с тази актуализация или ще се появят някакви бъгове?
Цитирай
Аксесоари
#2

Не пускай актуализацията ако всичко по тела си работи!Най-многобройни за темите за проблеми след ъпдейт.
Цитирай
#3

Здравейте! Имам следният проблем. От 6 месеца имам телефон Huawei Honor 8. Преди седмица ми изписа актуализация на системата. Аз съм на версияPRA-LX1C432B175. Иска да се обновява с 213. Има ли начин да спра тази актуализация. Причината е, че не ми достига памет и колкото да трия ненужни неща, пак не стига. Искам да поясня, че не разбирам толкова от смартфони. Обикновен потребител съм, като ползвам камера, фейсбук и вайбър. Ако някой може да ми помогне, да ми обясни по-подробно. Благодаря предварително!
Цитирай
#4

Влизаш на "приложения"-"всички" и търсиш "актуализация/актуализация на системата" или нещо подобно.Цъкаш "деактивирай/disable".Внимавай-не "унинсталирай", а деактивирай!Няма да ти позволи да го махнеш,но не знам как ти е конфигуриран апарата,аз например мога да го унинсталирам(с рут и рутунинсталер съм).
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • ddesita
Цитирай
#5

Благодаря ви! Ходих до Виваком и там уж бяха го спряли. но на следващият ден пак отново искаше да се актуализира. Стигнах до там, но самото деактивирай ми е неактивно. Активно е спиране. Какво да правя, да го спирам ли? Благодаря предварително.
Цитирай
#6

Да,спри го.При рестарт на апарата е възможно процесът да се самостартира отново(защото е стоков,част от системата),затова ти свети пак като активен.При такъв случай,потърси в настройки за захранването/приложенията и забрани автоматично стартиране.Това е в зависимост с кой андроид си.При v.6.0.1 тикчето е в опциите на захранването.Ти си на EMUI,ще поровиш малко повече Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • ddesita
Цитирай
#7

(2018-09-18, 18:20:12)vertexe написа:  Да,спри го.При рестарт на апарата е възможно  процесът да се самостартира отново(защото е стоков,част от системата),затова ти свети пак като активен.При такъв случай,потърси в настройки за захранването/приложенията и забрани автоматично стартиране.Това е в зависимост с кой андроид си.При v.6.0.1 тикчето е в опциите на захранването.Ти си на EMUI,ще поровиш малко повече Smile

Привет!
Прав сте с EMUL съм! В настройките стигнах до разширени. Да изключа ли запис на системни настройки или друго трябва да търся? Благодаря за оказаната помощ!
Цитирай
#8

Влез в "опции за разработчици", по-надолу ще намериш "автоматични системни актуализации", изключваш го и готово.

HTC Desire C > Samsung Galaxy S4 (GT-I9505) > Sony Xperia Z2 (D6503) > Huawei P20 Pro > LG G8S ThinQ
Цитирай
#9

Привет! Не можах да открия къде се намира описаното от вас - опции за разработчици!Бихте ли писали от къде точно да търся. Благодаря ви!
Цитирай
#10

Настройки>система>за телефона>номер на версията - натискаш няколко пъти, докато ти съобщи, че вече си разработчик. След това връщаш един път назад до предното меню, и надолу вече трябва да ти се е появила "опции за разработчици".

HTC Desire C > Samsung Galaxy S4 (GT-I9505) > Sony Xperia Z2 (D6503) > Huawei P20 Pro > LG G8S ThinQ
[-] 1 потребител изказва благодарност на venko1407 за това мнение:
  • ddesita
Цитирай
#11

Сърдечно благодаря! Много подробно го описахте. Успях да го направя стъпка по стъпка, като се има в предвид че съм невежа относно андроидите.
Цитирай
#12

Здравейте! Отново ми се появи, че иска пак да се обновява системата. Трябва ли още нещо да направя? Благодаря предварително!
Цитирай
#13

Каквото направи и преди,повтаряш го отново.Отказваш го всеки път и внимаваш да не започне да сваля ъпдейта.Свали ли го един път в буфера на паметта,вече не може да бъде спрян(може,но с много врътки-рут,работа с конзола и т.н.)!След като измине време,ще спре да ти натяква(може би Smile
Цитирай
#14

(2018-09-27, 13:38:04)ddesita написа:  Здравейте! Отново ми се появи, че иска пак да се обновява системата. Трябва ли още нещо да направя? Благодаря предварително!

След като автоматичната актуализация е спряна, влез в приложенията, спри отново приложението "актуализация на системата", малко по-надолу имаш "известия". Влизаш там, след което изключваш всички известия, така няма повече да те уведомява, че има актуализация. Върни на предното меню, и за всеки случай изключи "запис на системни настройки" и "разрешения".

HTC Desire C > Samsung Galaxy S4 (GT-I9505) > Sony Xperia Z2 (D6503) > Huawei P20 Pro > LG G8S ThinQ
[-] 1 потребител изказва благодарност на venko1407 за това мнение:
  • ddesita
Цитирай
#15

Стига с тия гимнастики. Най-лесно ще стане да освободиш памет от телефона и да си инсталираш ъпдейта . Не знам с какво си напълнил 16Гб телефон , но най-вероятно са снимки и клипове. Прехвърли ти на външен носител , изтрий ги , инсталирай ъпдейта и после пак ти качи.
Цитирай
#16

Здравейте отново! BisVal, нямам кой знае колко приложения, клипове и снимки. Нямам си на идея защо толкова много памет ми е заета. Фейсбук, вайбър, и стандартните приложения на смартфона,
малко снимки с това ми е пълна паметта ми. Каквото освободя и май системата го поглъща. Поне така мисля, като гледам с каква памет оставам.
Цитирай
#17

И колко ти е свободната памет ? За ъпдейт около 1,5Гб обикновено са достатъчни .
[-] 1 потребител изказва благодарност на BisVal за това мнение:
  • ddesita
Цитирай
#18

Привет! BisVal, имам около 500 мб. Всяка сутрин се появява, че нямам достатъчно място. Аз съм на потребителско ниво и си нямам идея какво още мога да премахна. До тук всичко изпълних както ме посъветвахте. Някакви други идеи да имате? Хубав ден!
Цитирай
#19

Виж папките със снимки и видео , обикновено те са най-големи. Провери също папки Сваляния , Вайбър и Фейсбук - и те се пълнят доста.
[-] 1 потребител изказва благодарност на BisVal за това мнение:
  • ddesita
Цитирай
#20

Здравейте! Въпросът ми е следният: Има ли начин да възстановя снимки и клипове насмартфона си? Благодаря предварително!
Цитирай
#21

Не е много ясно какво искаш да направиш: Имаш ги на външен носител и искаш да ги сложиш в телефона или си ги изтрила без да си ги качила някъде и искаш да ги възстановиш ? Ако е второто , няма да стане .
Цитирай
#22

Привет! Изтрила съм ги от смартфона. Нямам ги на никакъв носител. Четох за някакви програмки които можели да възстановят снимки, клипове, файлофе, но не съм сигурна какво да правя и коя програма е добра.
Цитирай
#23

Има такива програми , но обикновено няма голям успех с тях.
Цитирай
#24

Пробвах две програми, но нищо не успях да възстановя от клиповете.
Цитирай
#25

Влез си с акаунта в Google foto.Дали ги нямаш качени там?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)