Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Сензори за температура и влажност
#1

Здравейте! Наскоро сложих приложението Galaxy Sensors, но стойностите за температура и влага варират непрестанно. При включен дисплей стойностите са едни, при изключен се променят драстично. Какви настройки да задам, за да отчита верните, а не да правя 5 минути екран. Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Сензорът на този телефон мери температурата на процесора, не е като този на Note 3 да мери темп. на околния въздух. А за влага не знам да има.

Samsung Galaxy Note8 SM-N950F/DS  Android 7.1.1, N950FXXU1AQI1  No Root • MTel 

Понякога печелим, понякога се учим.
Цитирай
#3

(2017-07-22, 08:41:26)airbus написа:  Здравейте! Наскоро сложих приложението Galaxy Sensors, но стойностите за температура и влага варират непрестанно. При включен дисплей стойностите са едни, при изключен се променят драстично. Какви настройки да задам, за да отчита верните, а не да правя 5 минути екран. Благодаря!

Опитваш се да измериш неща, за които сензори няма. Няма нито за влагата, нито за околната температура - можеш да видиш температурата на процесора и на батерията, но не и тази около теб.
Предполагам това отговаря на въпроса ти, защо стойностите варират при изключен екран (телефон в покой), не че знам как ги виждаш като екрана е спрян, и включен такъв (работещ телефон).
Въпросното приложение за което говориш е от времето на Galaxy S4, който имаше всичките въпросни датчици. Но той и Note 3, ако не се лъжа, бяха единствените устройства на Самсунг оборудвани с подобни сензори.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#4

От няколко дни ми излиза съобщение за влага в usb връзката при зареждане. Това защо се получава? При рестартиране защо все трябва да въвеждам код за активация, а уж съм задал отваряне с пръстов?
Цитирай
#5

Най-вероятно ти се е насъбрал прах или други боклуци, които окъсяват пиновете в порта (или кабела) и подвеждат кернела, че има влага. Духни в порта силно или го изчисти със сгъстен въздух. Или пък го изчисти с малко вода и остави да изсъхне и ще се оправи.

Стандартна практика при всички смартфони след рестартиране или неизползване определено време (мисля че при нас беше 24 ч) да не се приемат биометричните данни за отключването, за допълнителна сигурност.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#6

Мерси за информацията!
Цитирай
#7

(2017-07-23, 02:19:36)smiley написа:  Опитваш се да измериш неща, за които сензори няма. Няма нито за влагата, нито за околната температура - можеш да видиш температурата на процесора и на батерията, но не и тази около теб.
Предполагам това отговаря на въпроса ти, защо стойностите варират при изключен екран (телефон в покой), не че знам как ги виждаш като екрана е спрян, и включен такъв (работещ телефон).
Въпросното приложение за което говориш е от времето на Galaxy S4, който имаше всичките въпросни датчици. Но той и Note 3, ако не се лъжа, бяха единствените устройства на Самсунг оборудвани с подобни сензори.

Освен S4 друг телефон със сензор за влага и евентуално температура има ли?
[-] 1 потребител изказва благодарност на aladin за това мнение:
  • airbus
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)