Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia XA1
#1

Някой има ли информация дали има шанс скоро да се появи някакъв custom rom за Sony Xperia XA1?
Цитирай
Аксесоари
#2

С процесор Mediatek...може и изобщо да не се появи такъв.
Цитирай
#3

Във форума изобщо има ли притежатели тъй като искам да чуя няколко мнения
Цитирай
#4

Голям проблем е тъча, по краищата изобщо не работи, не можеш да си свалиш notification bar-a, не можеш да натискаш ч, а, я..... Хардуерен дефект е на страшно много бройки, порови малко из нета, положението е страшно, а от Сони се ослушват само... Не знам при Ultra-та дали го има този проблем.
Цитирай
#5

(2017-08-03, 10:09:59)bubeto93 написа:  Голям проблем е тъча, по краищата изобщо не работи, не можеш да си свалиш notification bar-a, не можеш да натискаш ч, а, я..... Хардуерен дефект е на страшно много бройки, порови малко из нета, положението е страшно, а от Сони се ослушват само... Не знам при Ultra-та дали го има този проблем.

Това при всяка една бройка ли е?
Цитирай
#6

Първо мислех, че е при всяка, но четох, че на някои клиенти са им сменили телефоните с нови. При някои си има същия дефект и при новата сменена бройка, при някои си работи добре новата. Т.е. не при всички, но дефектните са страшно много. Не знам дали си заслужава риска, може би ако го изтестваш в магазина преди да го купиш. Напиши "sony xperia xa1 side screen not working" в Гугъл и чети. Иначе телефонът е добър за парите и дизайнът много ми харесва, но този дефект просто те кара да го удариш в земята...
Цитирай
#7

Имам XA1 от скоро и в интерес на истината нямам никой от гореизброените проблеми с тъч скрийна.
Цитирай
#8

(2017-08-16, 23:11:36)Bobolin написа:  Имам XA1 от скоро и в интерес на истината нямам никой от гореизброените проблеми с тъч скрийна.

Аз също и съм доволен от всичко явно дефекта е бил в пъвите бройки

Sony Xperia X Compact - Universe black
Sony Xperia XA1 - white удавен

Цитирай
#9

Моля, да споделите от къде сте си закупили устройствата без посочения проблем и дали ви харесва устройството, защото съм на път да закупя същия телефон..... Благодаря Smile

S20FE SD
Цитирай
#10

Имам един от Теленор, за сега нямам описаните проблеми, даже толкова съм доволен, че купих втори от Технополис, и той няма описаните проблеми.

Sony Xperia U Black - R.I.P., Sony Xperia S Black, Sony Xperia M2 Black - R.I.P., Sony Xperia XA1 Black x 2
Цитирай
#11

Телефона е топ в класа си няма да съжаляваш купих го от гръцка техноверига пушка е няма проблем

Sony Xperia X Compact - Universe black
Sony Xperia XA1 - white удавен

Цитирай
#12

Здравейте, днес поръчах версията G3112 (би трябвало да е за европейския пазар) онлайн, но и аз видях по  англоезичните форуми (особено GSMARENA) какви са оплакванията  от тъчскрийна и се ужасих.  Сега  съм пред дилема дали да откажа поръчката, но горните няколко мнения малко ме обнадеждиха, че все пак проблема може да е регионален и за нашия пазар може да отсъства.
Цитирай
#13

Аз го имам от 3 месеца,поднових договора с Виваком.Засега просто лети във всичко.
Цитирай
#14

Здравейте, съфорумци.
На път съм да си закупя въпросния телефон, тъй като съотношението цена, дизайн и технически характеристики е доста добро, а и модела е сравнително нов.
Притесняват ме няколко неща:
1. Гореспоменатия проблем с тъча;
2. Стабилността на операциионната система;
3. Качеството на снимките от двете камери, най-вече на основната.
Ако някой има впечатления от снимките нека ги сподели.
4. Драстичната разлика в цената при различните търговци:
Теленор - 630 лв.
Виваком - 590 лв.
Е-Маг - 500 лв.
Техномаркет - 480 лв.
Технополис - 450 лв.

Мисля да го закупя от Технополис, но ме притеснява голямата разлика в цената с мобилните оператори. Да не би телефоните от маркетите да са някакво по-ниско преоценено качество.
Предварително благодаря за мнения и коментари!
Цитирай
#15

Операторите надуват вземи си го от техно верига хем пак гаранцията си е гаранция хем цената е приемлива

Sony Xperia X Compact - Universe black
Sony Xperia XA1 - white удавен

Цитирай
#16

(2017-12-02, 09:07:39)LiveLoveASAP написа:  Операторите надуват вземи си го от техно верига хем пак гаранцията си е гаранция хем цената е приемлива

Благодаря за мнението. Ако и други имат впечатления нека ги споделят.

Имам още един въпрос:
Каква е разликата между тези два модела и кой е за предпочитане?
SONY XPERIA XA1 G3121
SONY XPERIA XA1 DS G3112
И двата са произведени за Европа (поне според GSMArena).
Цитирай
#17

1. Гореспоменатия проблем с тъча; - На късмет е ,но мисля че вече с по-новите бройки е отстранен проблема,аз съм от 2 месеца с телефона и нямам такива проблеми
2. Стабилността на операциионната система; - Всичко е 6,абсолютно нямам оплаквания
3. Качеството на снимките от двете камери, най-вече на основната. - Камерата е меко казано Уникална.
Ако някой има впечатления от снимките нека ги сподели.
4. Драстичната разлика в цената при различните търговци: - Аз лично го взех от онлайн магазин за 470,просто намери къде е най-евтин.

XPERIA XA
Цитирай
#18

diw4k, благодаря за изчерпателните коментари! Имам един последен въпрос към теб:
Би ли ми казал с коя версия и компилация на андроида го купи и след това дали си го ъпдейтвал и ако да до коя версия и компилация. Предварително благодаря за отговора.
Цитирай
#19

Потвърждавам за проблема с тъча, бройката от Теленор е перфектна но тази от Технополис е зле, сигурно 30% от тъча не работи.

Sony Xperia U Black - R.I.P., Sony Xperia S Black, Sony Xperia M2 Black - R.I.P., Sony Xperia XA1 Black x 2
Цитирай
#20

(2017-12-04, 13:02:52)mongoose написа:  Потвърждавам за проблема с тъча, бройката от Теленор е перфектна но тази от Технополис е зле, сигурно 30% от тъча не работи.

В коментара си от 01.09.2017 г. казваш, че и телефона от Технополис няма проблем, а сега тук пишеш, че има. Кое е вярното?
Този от Технополис е купен скоро или имаш предвид телефона купен от преди 1 септември.
Цитирай
#21

Този от Технополис го ползва синът ми, преди няколко дена подхвърли, че има проблем с телефона, като го хванах в ръце и полудях (най-фрапантното беше, че от пет човека в стаята Home бутона работи само с неговия пръст). На въпроса от кога така отговора беше "почти от началото". Извинявам се ако съм подвел някого. От Теленор бройката я ползвам аз и е перфектна.

Sony Xperia U Black - R.I.P., Sony Xperia S Black, Sony Xperia M2 Black - R.I.P., Sony Xperia XA1 Black x 2
Цитирай
#22

Явно бройките в Технополис са с гореспоменатия дефект на тъча, което според мен обосновава драстично ниската цена на телефона. В Техномаркет вероятно го има същия проблем, тъй като и тяхната цена е около тази на Технополис.
Цитирай
#23

(2017-12-03, 18:51:14)heruvim написа:  diw4k, благодаря за изчерпателните коментари! Имам един последен въпрос към теб:
Би ли ми казал с коя версия и компилация на андроида го купи и след това дали си го ъпдейтвал и ако да до коя версия и компилация. Предварително благодаря за отговора.

Android 7 40.0.A.6.135 ,Ъпдейтвам го редовно когато излезе нещо ново.Софтуерно няма никакви проблеми.

XPERIA XA
Цитирай
#24

diw4k, благодаря!
Цитирай
#25

Здравейте, колеги!
Предстои ми покупка на нов телефон и съм се спрял на Sony Xperia XA1. За кратко имах XA1 Ultra, но ми беше неудобен за използване поради големия размер. Пиша, за да получа мнения относно модела от хора, които го притежават. Прочетох в по-горните постове, че не малко потребители са срещали проблеми с тъча. Към момента как се държи телефона и по-специално ме интересува батерията, предвид малкия капацитет. Ще ми бъде полезно да получа обективна информация преди да го взема.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)