Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

проблем с флашване на memo pad 7
#1

Здравейте!
Таблетката е получила някакъв ъпдейт.По време на инсталацията му обаче,процеса е прекъснат(нямам идея как).Сега таблета не иска да зареди операционната система.Постоянно се рестартира.Опитах да му флашна отново стоков ром,който изтеглих от първата тема в раздела за asus.Изчетох 150 теми и коментари,следвам стъпка по стъпка и нищо.
Използвам flash tool,като съм инсталирал и драйверите които трябват.Пускам програмката,зареждам ром-а,давам download,вклчвам кабела и ми излиза грешка от рода на"кабела е изваден,сложи го пак!"
Моля ви дайде идея какво да направя,че да го подкарам.
Цитирай
Аксесоари
#2

Никой ли не може да помогне?
Междо другото,пробвах когато го закачам към компа,таблета да е с изключена батерия.Тогава даже и компа не реагира,че съм закачил нещо към него.
Цитирай
#3

Ако е изключен няма как да го види компа.Смени кабела и порта и пробвай пак.
Цитирай
#4

Пробвах с различни кабели и с различните портове.Резултата е нулев.
Цитирай
#5

(2017-07-24, 23:00:25)Mihov написа:  Използвам flash tool,като съм инсталирал и драйверите които трябват.Пускам програмката,зареждам ром-а,давам download,вклчвам кабела и ми излиза грешка от рода на"кабела е изваден,сложи го пак!"
Моля ви дайде идея какво да направя,че да го подкарам.

Хубаво си се насочил какво трябва да направиш....похвално!
Тази грешка,както я наричаш ти казва че няма връзка мвжду компа и таблвта,малко е вероятно даа е от кабела.
1.причина и най често срещана....драйварите не са инсталирани правилно или не са точно тези който ти трябват.
Решение....смяна,поовторно инсталиране,докато не стане връзката,трудоемко и изнервящо но не може да се заобиколи.
Тествай връзката каато закачиш таблета за компа без да ползваш ФлашТул, дали го вииждда изобщо и ако ДА....как точно,дали като допълнително устройство или като камера само или като нещо друго.Пробвай и на изключен и на включен таблет да го закачиш......драсни два реда какъв е резултата.
2.причина....някой версий на флаштул не откриват устройство на което не е сложена отметка на "отстраняване на грешки през юсб",което за съжаление ти не би могъл да коригираш.
ЕВЕНТУАЛНО Решение.....друга версия на ФлашТул.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#6

Здравей!След малко закъснение виждам отговора ти,но бях зарязал таблета.
Носих го на ремонт при човек който се занимава с такива истории.Човека каза,че флаша му е заминал.Не ми е ясно много какво искаше да каже,но предполагам става дума за мястото за съхранение на данни.
Човечеца се е мъчил известно време,след което ми се обади да отида да си го принера.И така го зарязах.

Изпратено от моят SM-G903M с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Флаша му е заминал ???...ей богу,идея си нямам каво точно е имал впредвид.
В крайна сметка в какво състояние е таблета в момента?
Малко по-подробно би ли го описал,ей така с твой думи както ти го виждаш.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)