Анкета: Имате ли проблеми с дисплея? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да. С Boe
5.56%
1
5.56%
Да. С Tianma
16.67%
3
16.67%
Не. С Boe
44.44%
8
44.44%
Не. С Tianma
33.33%
6
33.33%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi note 4x - изгаряне на дисплея
#26

Има тема по въпроса на глобалния сайт на MIUI
http://en.miui.com/thread-872858-1-1.html
Моя също е с панел на Tianma nt35596 не ми е правил проблем с burn-in ефекта.
Телефона ми винаги е с ръчно зададена яркост и е не повече от средата (за мен този екран е много светъл), тапетите които ползвам са винаги с тъмни нюанси, настройките на цветовете са както е зададено по подразбиране, никога не съм правил настройки статус бара да се скрива.

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай
Аксесоари
#27

Предстои ми покупка на note4x за жената, има ли начин да се разбере кой модел дисплей е без да се инсталира devcheck. Продавачите в олх нещо са много чувствителни за инсталиране на програми преди покупката на телефона.
Цитирай
#28

*#*#6484#*#* - Check version info
Цитирай
#29

Също става и с четири бързи клика върху "версия на ядрото" и после version information

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай
#30

Да потвърдя - и аз съм с nt35532

BOE : boe-nt35532

(другият модел дисплей е Tianma : tianma-nt35596 )

и имам петно на екрана.

Моля някой, който е сменял екран да сподели какъв екран да поръчам за смяна.
Цитирай
#31

Аз съм с tianma-nt35596, но също имам малко петно горе в ляво до гнездото за картите. Тясна жълто-кафява ивица окло 1 см. За сега няма да го пипам, защото не ми пречи, тя е в самия край.
При Motorola се появяваха такива ивици на някои модели. Аз поне знам за два модела, които имаха. От сервиза на Motorola казаха, че телефона бил натиснат там. Интересно как на едно и също място все се натискат?!

- Добър човек е този, който се отплаща на другия с добро /Платон/
Motorola Milestone, XPERIA Arc S, Samsung GALAXY Ace 3 Duos, Motorola Moto G 2014, Moto G 3rd, XAOMI Redmi Note 4X
Цитирай
#32

naskoca , и при мен е там проблема. С каква карта си? Аз със с 64GB и ми правеше някакви проблеми на другите телефони и се чудя дали не е от нея - снимките и файловете много трудно се отварят и им вероятност като се мъчи телефона да ги прочете картата да грее и от там да се е е скапал дисплея. Но петното си се увеличава лека полека и трябва да се поръча дисплей, но все още не намирам някой дисплей с добри озиви.
Цитирай
#33

Аз да питам всички с този проблем ли ползвате телефона на пълна яркост? Или поне след средата? И аз смятам да си взимам този телефон(макар и малко късно, но и сега ми изглежда супер модел) и понеже попринцип съм на ниска яркост, искам да се ориентирам дали е вероятно и при мен да се появи този проблем.
Цитирай
#34

Просто мини на Редми 5 плюс - абсолютно същото с нов дизайн.. Може би батерията ще пострада малко от по-големия екран, но обещават и по-добра камера.
Цитирай
#35

aladin, с 32 Gb карта Sandisk съм, ако това има значение, но въпросното петно се появи преди това. Старата ми карта беше ADATA 16 Gb, не съм имал проблеми с четенето, нито съм усетил греене. Новата карта в интерес на истината се чете много по-бързо.

- Добър човек е този, който се отплаща на другия с добро /Платон/
Motorola Milestone, XPERIA Arc S, Samsung GALAXY Ace 3 Duos, Motorola Moto G 2014, Moto G 3rd, XAOMI Redmi Note 4X
Цитирай
#36

За информация - вчера смених дисплея с "китайски'. Днес сутринта се спука докато беше в джоба ми.
Предполагам, че между LCD дисплея и тъча е имало въздушна междина а не е лепен като оригиналният с UV лепило, защото като го натисна леко и се огъва, докато оригиналният не мърда.
Цитирай
#37

Имах две 4х ,остана едно ,другото го продадох.Но и при двата (взимане от различни магазини) не е имал проблем/пожълтяване на дисплеите.Винаги са ползвани на макс яркост.Батерията наистина е най-добрата за този среден клас,поне лично не съм имал телефон с толкова здрава батерия , да го ръчкам близо 8 часа екран!!!Модела наистина е добър за парите си,сега има и новия нот 5 (не 5+) който предполагам е заместителя но с по-добра камера.
Цитирай
#38

От два дни гледам едно синеещо петанце се е появило когато дисплея е на бял фон. Петното е 3-4см над усб порта... Дано не тръгне да дава фира, че не ми се занимава.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)