Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 5x (Представен на 26.07.2017)
#1

[Изображение: 165412c3c3rcocro3t14tt.jpg]
 
Teлефонът бе представен заедно с MIUI 9. Цената в Български лева е около 370 по курс от деня (26.07.2017) като не е включено оскъпяването от търговците, доставка и т.н

Основни характеристики:
- 5.5" екран, Full HD
- Snapdragon 625
- Двойна камера, предлагаща SLR-стил заден план - портрет с размазан фон
- 3080mAh батерия
- 4GB  RAM + 64GB вградена памет
- DHS аудио алгоритъм, който предлага висококачествено аудио изживяване
- избор между 3 стилни цвята



Цялата информация и снимки тук: http://en.miui.com/thread-713250-1-1.html
Цитирай
Аксесоари
#2

Хубаво телефонче можеше малко да се постараят повече с дизайна, а не копи/пейст. Интересно ми е защо продължават да използват този процесор масово, сигурно имат много залежали бройки?
Цитирай
#3

Не знам дали гледа представянето на Ми макс 2 в Индия.
Там обясниха че в като излизал Note 4 много плюели 625, че бил даунгрейд спрямо 650, но тъй като е по 14нм технология явно не му остава длъжен и няколко месеца по-късно отзивите са повече от положителни. Най-вече за батерията и НЕгреенето.
Тъпо е наистина да го има на 4 телефона, ама.. поне са за различни таргет групи.
Редми 4 Pro/Prime
Redmi Note 4/4x
Mi max 2
Mi 5x
Според мен в този телефон са наблегнали на дисплей/камера/звук, като са оставили на заден план дизайн, батерия и може би още нещо Smile
Цитирай
#4

Цената е доста интересна на телефона. Двойната камера също е интересна, мисля че ще е по-добра от тази на Honor 6x.
Очаквам да излезе на пазара след 15-ти този месец, пък видях, че ще се предлага и тук (не от операторите) .
От всички китайски производители, съм ползвал само Huawei, прочетох за останалите, че имат проблеми с 4G bands - най-вече липсата на банд 20. Това как се отразява на 4G-то на този регион?
Цитирай
#5

Не знам в България да се ползва B20.
Ето Теленор в Ямбол на кои честоти (бандове) работи, снимките са от моя телефон Mi5:
2G_GSM:
   
WCDMA:
900Mhz - B08:
   
2100Mhz - B01:
   

LTE:
1800Mhz - B03:
   
Цитирай
#6

За какво ти е В20? За някъде в чужбина? В България ти трябва В3 и В1 да има телефона.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#7

@chocH виж на willmyphonework.com
и wikipedia за 4G в България.
Банд 20 изобщо не ни засяга на този етап
Телефонът в AliExpress може да се поръча за 470лв, ако не те е страх да го пратят до англия и оттам с uktobg или друга фирма.
Трябва да е деклариран под 39 лири (аз им казвам 45$) и би трябвало да мине безпроблемно
Цитирай
#8

Xiaomi Mi 5x - поглед отвътре : https://www.laptopmain.com/xiaomi-mi-5x-teardown/

 
Цитирай
#9

По коледа ще му падне цената още Big Grin
Аз все още не съм сменил Mi3 но лятото парите вървят за друго, не за телефони Wink
Цитирай
#10

индийците писаха че ще има Launch на телефон с две камери при тях.
Спекулациите са за 5x или Mi note 3, но може и да е Mi 6.
В такъв случай Mi 5x Може да получи и глобална поддръжка. Ще видим.
Може да си остане и само за китай, като 5c, Redmi note 3 MTK, Redmi Pro, Mi note Pro, Mi 4c, Mi 4s и т.н
Цитирай
#11

След месец на чудене за нов телефон започнах отново да се заглеждам по MIUI и по-конкретно в този модел, заради добрите отзиви за аудио възможностите.Честно казано и дизайна доста ми допада, а цената е направо смешна...За последно ползвах MI3 и единственото нещо от което не бях доволен беше изработката.Важно е за мен телефона да е здрав, понеже често се случва да ги изпускам, детето понякога си играе с него и т.н.Сега като прочетох статията за разглобяването и малко се притесних.Някой който разбира повече може ли да сподели мнение това сериозни конструктивни недостатъци ли са или не е нищо притеснително? И като цяло телефоните на Xiaomi с алуминиев корпус от по-новите поколения солидни ли са, или по скоро тип Айфон 6 ( леко огъване и се чупи като вафла... ) ?
Цитирай
#12

Mi 5 се чупи като вафла. В ми 6 е оправен този от проблем
Цитирай
#13

Xiaomi Mi5X ще бъде представен в нова модификация : https://www.gizmochina.com/2017/08/10/xi...y-version/

 
Цитирай
#14

Xiaomi Mi 5X ще има разновидност Xiaomi A1 и ще бъде пуснат без MIUI а с Android One http://www.gizchina.com/2017/08/20/144787/
Цитирай
#15

Много странно...! Но и разбираемо.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)