Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bixby за Samsung s8-s8+
#1

Здравейте, някой може ли да ми помогне като ми обясни как да включа гласовия асистент "BIXBY"?
Сега като натисна бутона за него ми  излиза само информация за нещата които правя, но да управлявам телефона с глас не ми излиза асистент. Помагайте...................
Цитирай
Аксесоари
#2

Много на сляпо си си купил телефона Smile Бъгсби в най-добрия случай ще го използваш догодина

Sony Xperia SP С5303 -> LG G2 Black -> LG G4 Н815 Leather Edition -> SAMSUNG G950F Galaxy S8 ->iPhone X 64GB
Цитирай
#3

И то на английски разбира се!

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай
#4

А за момента можеш да ползваш бутона, като си инсталираш от Google play магазина приложение, като Bixby Remaper и да си настроиш приложение по избор да ти се отваря. Един вид, като бърз хардуерен бутон да го ползваш.
Цитирай
#5

Bixby Button Remapper се казва точно приложението, сега ще го пробвам

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#6

Ясно. Защото гледах в YOUTOBE клипове с гласови команди, а и видях статия в 359gsm за новите функции на BIXBY и помислих ,че и в БГ телефоните го има. Пробвах ама не става,и си викам ще питам тук във форума за помощ. ОК, мерси все пак за инфото.
Цитирай
#7

То вече май в Щатите се разпространява ъпдейт с бигсбито на английски. Но за сега не може да.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Точно така. Гласовите функции на Биксби са налични само за САЩ и Корея. В Sammobile, англичаните не спират да питат, кога ще има и за тях Биксби. А какво остава за България.

The world will be saved and remade by the dreamers.
Цитирай
#9

Имаше един начин да се ползва в българия със смяна на CSC-то, ама не съм сигурен дали работи, аз все се каня да го пробвам, обаче чисто и просто не ми се занимава! Big Grin
Цитирай
#10

Зависи. С американско csc едва ли може да се ползва в България, защото там телефоните са друга версия. До колкото знам в Европа за никой го няма.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

Напишете как работи Bixby
Цитирай
#12

Натискаш бутона, следваш инструкциите и е настроен. След това я викаш с Hi Boxby ако е включено гласовото събуждане или задържаш бутон и и говориш. Това е. През страницата на bixby може да разгледаш какви са й възможностите.

Samsung S8 Black
Цитирай
#13

Като я събудя и постоянно ми казва "Looks like i ran into a few hiccups. Let's try again latter"

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#14

В САЩ споделят за този проблем масово след ъпдейта, който са получили на 22 август.  Едно момче си е поиграло да инсталира всички 7 ъпдейта, , чисти кеш, рестарт, връща към заводски и т.н. и не се оправя. А един друг пише, че е сменил езика на корейски и всичко се оправило  Lol  Явно ще се чака нов ъпдейт. Екипът на Биксби работел над това ...

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#15

При мен Биксби започна да говори,гадно е че постоянно иска връзка с интернет ....иначе разбира :Д

Huawei P20 Pro DS
Цитирай
#16

Като съпоставка с Google Assistent кое намирате, за по доброто?Smile

gesendet von meinem Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#17

Както казаха по-горе май ще се ползва догодина (ама не заради не подръжката в България, а защото не става за никакъв ..... )

Аз съм в Англия и тук се "Поддържа" реших да му дам шанс е нема толквоа глух и тъп асистент:
"Hey Bixbi call X"
-Calling EKS

"Hey Bixby call Y
Calling WHY

И така на татък, 10 пъти исках да звънна на контакт (който специално създадох с име на латиница), така и не успя и му говорих като учителка по английски език.
Накрая се изнервих отворих асистента, по най-небрежния и нормален начин му казах "Call X" и то веднага от първия път звънна на X.

Сега сутринта уж трябваше да ми чете новините алармата, нищо не каза. Викам си хубаво, ще го попитам аз:
"Bixbi read me the news" (като в 50% от случаите не ме разбра)
-Oh it seems we need to install the News app first
И ми дава линк към самсунг магазина, натискам линка и БАМ приложението е изтрито или недостъпно в Англия ...

Изнервих се, отворих асистена и по същия най-небрежен начин "Read me the news" веднага си ми отвори няколко подкаста, последния от които беше пуснат преди 8 минути ...

ЕДИТ: Сетих се и нещо друго, на уиджета на хоум екрана ми беше аудио плеъра (самсунгския) и някаква песен Summertime беше паузирана.
"Bixbi play Summertime"
Говедото почна да отваря гугъл мюзик, да ми търси някаква Summertime по име и да свири първия резултат ...
Неизненадващо, гугъл веднага ми засвири правилната Summertime От инсталирания плеър, без въобще да гледа в собствения си гугъл мюзик!

След 1-2 години може и да става, ама до тогава всички ще са се отвратили от него, заради шибания бутон, който така ни го навират, без да прави нищо полезно.
Цитирай
#18

Най хубавия ъпдейт ще е да може да се препрограмира бутона на Бъгсби и да може да се деактивира. Аз също бях решил да му дам шанс, въпреки че и испански не поддържа, но греда! Същите простотии като на @PharahFFS. Асистента на гугъла работи много по добре.

Enviado desde mi SM-G955F mediante Tapatalk
Цитирай
#19

Да, така е ... Оглушава и то доста често. А ако не мога да го ползвам без бутона ми е не нужно ...

точно поради тази причина отново активирах Adhell и си казахме сбогом с Бигсби асистента и бутончето му Smile

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#20

(2017-09-07, 13:12:41)nedelchev nikolai написа:  Да, така е ... Оглушава и то доста често. А ако не мога да го ползвам без бутона ми е не нужно ...

точно поради тази причина отново активирах Adhell и си казахме сбогом с Бигсби асистента и бутончето му Smile
На мен този Adhell защо не ми излиза в плей стор-а? Да не би да е ограничен за някои страни или нещо подобно? Дай една картинка на иконата ако е възможно, да не би да излиза с друго име...

Edit: разбрах, Самсунг го блокирали, защото хората не им харесват Бъгсбито... Абе тези нашите телефони в коя Корея ги правят?!

Enviado desde mi SM-G955F mediante Tapatalk
Цитирай
#21

Ха, и на мен не ми излиза в магазина ... Добре, че си го имам от преди това Smile

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#22

Някой, който да ползва това приложение? Отърва ме от Бъгсби, но има опция за remap на бутона, която не мога да накарам да тръгне. Да не би нещо от самото Биксби, което спирам да е свързано със самия бутон, и затова да не работи?[Изображение: 99e37c268cadd40e706f7caef81de151.jpg]

Enviado desde mi SM-G955F mediante Tapatalk
Цитирай
#23

Биксби-то има два проблема.

По-важния: Разпознаването на гласа му все още не става. Има бая хляб да изяде докато догони гугълския асистент, ама като за възрастта си се справя доста добре, като порасне още малко, ще стане перфектен.

Втория проблем, е че няма почти нищо общо с другите асистенти, гугъл алекса и сири, ама от самсунг имат сливи в устата си и не ни казват.

Bixby явно не е създаден да ти е приятелка и да си чатите по цял ден (не ме разбира когато му зададох въпрос свързан с неговия последен отговор). By design биксби е направен да мимикира тъчове и команди които иначе бихме изпълнявали с ръка, и когато самсунг я пробутат тая идея на потребителите биксби ще придобие по-голяма популярност.

https://www.youtube.com/watch?v=mO39Zlq_...WLCq8WI-Z1
Тия клипчета са малко нереално на места ама общо взето дават добра идея (особенно второто).

Ето ви една малка идея как все пак може да е полезен, като си пускам GPSа да отивам на някъде, винаги пускам въртене на екрана, пускам самия GPS и влизам в приложението. Сега тия три команди съм си ги обединил под общото "Start Sygic" или "Start Google Maps". Още по-подробно мога да си нарпавя команда "Take me Home Sygic" което изпълнява горните 3 + автоматично задава вКъщи като дестинация на GPSа.

Като цяло, маалко по-добре да започне да разпознава реч, може и да се окаже читава играчка.
Цитирай
#24

Мен пък доста добре ме разпознава, нагласям си алармите без проблем, kill-вам си пуснатите програмки, единствено явно не ме рапознава като казва думата "Lock". Иначе си отключвам, заключвам, даже и гласовата парола ми я разпознава почти винаги. Някъде бях чел, че с времето се учи на гласовете, и май е вярно, все по-лесно ме разпознава. Проблема е обаче, като се понапия - явно говора ми много се променя и все едно му говоря на някакъв чужд за него китайски Big Grin

Има още доста път да извърви, но може би има потенциал. Ще видим, април месец бяха казали догодина, сега сме септември и вече си говорим, след време със сигурност ще е по-добре
Цитирай
#25

https://www.sammobile.com/2017/09/18/sam...by-button/

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)