Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi - Глобална експанзия
#1

Offtopic
Извън темата е, но ми се видя интересно четиво. Дали след година може да видим Xiaomi в Техноверигите? :Smile
Ако е нужно модератор да премести поста.
http://www.mobilebulgaria.com/news/40765...%B0-xiaomi
--------
https://www.gizmochina.com/2017/07/28/xi...ide-china/

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
Аксесоари
#2

Не, няма да видим и дано да е още дълго време така.

 
Цитирай
#3

Влезнат ли в Европа цените им ще литнат в небесата , както стана с Huawei например. Просто за да са легални в Европа плащат. Нали отвориха магазин в Испания като си платят митата и ддс - тата и цената става като на Самсунг.

Цитирай
#4

Има магазини в полша и в гърция, както и в португалия.
Цитирай
#5

Някъде бях чел , че т.н. експанзия щяла да започне от източна европа (Гърция ми се върти из главата)

Цитирай
#6

Да, по план откриването на магазина трябва да е месец Октомври в Атина.
https://www.gizmochina.com/2017/06/15/xi...re-greece/

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#7

В Солунския мол, в магазина на public.gr ги има.

 Xiaomi RedMI Note 2 -> RedMi Note 5
Цитирай
#8
Shocked 

Точно за това говорим XIAOMI Redmi Note 4X 32 GB - 229 ЕВРО Bu Дори в България през OLX ще ти дойде по евтино.

Цитирай
#9

360лв ги дава един познат от пазарджик.
А аз поръчах за 217лв един от Eternal 3/16 Обаче
Цитирай
#10

Отлични продажби в Индия.
http://www.gsmarena.com/xiaomi_sells_ove...-27431.php

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#11

За Септември и Октомври, Xiaomi e успяла да продаде 10 Милиона смартфона за всеки от месеците. Дали е възможно при поставена цел за 2017г. от 90 Милиона продажби, компанията да надмине цифрата 100 Милиона? Пожелаваме успех. Smile
https://www.gsmarena.com/xiaomi_ships_10...-28017.php

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#12

^ Браво на Xiaomi. Новата цел за 2018 г.  трябва да е 12 милиона на месец. Иначе традиционно 4-то тримесечие от годината е най-силно, заради Коледните покупки. До момента  имат 73 милиона от началото на годината, така че със сигурност ще имат над 100 милиона броя продадени  за 2017 г. Tummenupp


Цитирай
#13

Последната новина от вчера е официалното влизане на Xiaomi в Испания. Продуктите на електронния гигант ще са налични в Amazon.es, MediaMarkt, Phone House и Carrefour. От днес също така е отворен официалния сайт mi.com/es [url=http://event.mi.com/es/sales2017/double11/][/url]

MI MIX 2 за първи път влиза официално в Европа с изкушаващата цена от 1000 лв. MI 6 за 900 лв., MI A1 за 460 лв., MI MAX 2 за 560 лв., известната гривна MI Band 2 за само 50 лв. са малка част от другите неустоими предложения.

Ето и пълен запис от представянето в Испания:


Цитирай
#14

(2017-07-28, 19:21:49)ronnie72 написа:  Offtopic
Дали след година може да видим Xiaomi в Техноверигите? :Smile

(2017-07-28, 19:24:06)NoMaD написа:  Не, няма да видим и дано да е още дълго време така.

Ами, вече ги има, след няма и 3 месеца Smile . И двете най-големи Техно... вериги предлагат по 3-4 модела. Естествено, с по-високи цени от AliExpress и OLX, но пък с гаранция и защита на покупката по ЗЗП.
Цитирай
#15

(2017-11-08, 22:07:44)Suggs написа:  Ами, вече ги има, след няма и 3 месеца. И двете най-големи Техно... вериги предлагат по 3-4 модела...
Да, устройства от среден клас, но не и флагмани - за тях тогава ставаше въпрос.

 
Цитирай
#16

Имат mi6 колега, което на фона на нищо до преди няколко месеца е голям напредък.
Цитирай
#17

Mi6 ако не е флагман, то не знам кое би трябвало да бъде Smile
Цитирай
#18

Пуснат ли въпросната марка на нашия пазар, устройствата вече няма да бъдат на същите цени, на каквито могат да бъдат закупени извън България, цената ще се изравни с цената на други брандове, както стана и в случая с MI6. Защото при цена от 1000 лв. тук няма да има и кой да го погледне даже. На каква цена мислите например тук ще се предлага Xiaomi Mi MIX 2, цената на който в момента варира от $570 до $650 навън.

 
Цитирай
#19

(2017-11-09, 09:55:00)NoMaD написа:  Защото при цена от 1000 лв. тук няма да има и кой да го погледне даже.

И какво по-добро можеш да си купиш за тази цена?
Цитирай
#20

Да коментираме цената на Xiaomi Mi MIX 2, когато стъпи официално на българският пазар. Сравнявайки ги така сравняваме трънки и глогинки. На всички ни е ясно, че цените на лаптопите в Америка са на 1/2 от нашите тук но това са реалностите. Xiaomi Mi MIX 2 още не е навлезел в употреба, че да можем да дадем някакво обективно мнение за възможностите му и качеството. Когато се опитваме тук да правим някакъв анализ трябва да сме обективни, а не всичко да обръщаме на "Левски или ЦСКА".
Цитирай
#21

Няма какво да сравняваме. Каквото и да е качеството е ясно, че за 1000 лв. официално няма как да се предлага тук, но без проблем за тази сума може да си го поръчаш онлайн още сега.

 
Цитирай
#22

Можеш да, но сигурен си, че имаш действаща гаранция за телефона. Аз толкова скъпа вещ така на сляпо не бих си взел!

(2017-11-09, 10:05:04)Friz написа:  И какво по-добро можеш да си купиш за тази цена?

Ами да ги сравним Mi Mix2 и Note 8:

Нота е с дисплей 6,3" срещу 5,66" на Mi Mix2;

Дисплея на Нота е 1440х2960 px, срещу 1080х2160 на Mi Mix2 и нитовете са повече от нитовете на Mi Mix2 и то много повече;

Нота е с двойна камера срещу единична на Mi Mix2;

Нот 8 е водоустоичив , а Mi Mix2 не е;

Нот 8 има безжично зареждане, а Mi Mix2 -не;

И СЕГА толкова коментираните ЦЕНИ:

Mi Mix2 струва в момента 1220 лв. от онлайн магазин в БГ с "гаранция франция", а Нот 8 средно може да бъде взет на цена 1600 лв. с гаранция в оторизиран сервиз на Самсунг.

Та спрете със спекулациите, че едва ли не Xiaomi са без пари и с параметрите на скъпите флагмани, които толкова много се опитват някои хора да оплюят. Ако по-горните разлики не ги видите, не знам повече какво трябва да се каже и покаже.
Цитирай
#23

Не знам защо се включваш да ни обясняваш колко хубав телефон е ноут 8 ние го знаем. Сега ми дай конкретен отговор какъв по-добър телефон от ми 6 можеш да си вземеш за цената, на която се предлага в България.
Цитирай
#24

(2017-11-09, 09:55:00)NoMaD написа:  Пуснат ли въпросната марка на нашия пазар, устройствата вече няма да бъдат на същите цени, на каквито могат да бъдат закупени извън България, цената ще се изравни с цената на други брандове, както стана и в случая с MI6. Защото при цена от 1000 лв. тук няма да има и кой да го погледне даже. На каква цена мислите например тук ще се предлага Xiaomi Mi MIX 2, цената  на който в момента варира от $570 до $650 навън.

В момента Mi MIX2 тръгва в Испания на цена от 500 евра. Което дори е под хилядарка, ако ще бъдем буквояди. И не виждам причина в България цената да бъде по-различна. Все пак не става въпрос за Китай или друга държава. А за страна намираща се в същия съюз в който сме и ние... И говорим за свободна цена. А не за това как ще се предлага от операторите, ако се появи там. И евентуалните субсидии, които може да има.
Цитирай
#25

При операторите флагманите малко вероятно да се появят - заради цената. За Mi MIX2 цената за България вече е налична и е над 500 евра. Така че не знам за какво си говорим. И това, че "страна намираща се в същия съюз в който сме и ние..", абсолютно не играе в случая никаква роля върху крайната цена на устройството тук.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)