Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Не позволява log-in в Google акаунта на чисто нов телефон
#1

Здравейте,

Купих си чисто нов Р10 lite, но при първоначалното стартиране не ми позволява да се логна в Google профила си. Връща съобщение, че скоро е била сменена паролата на акаунта и трябва да изчакам 24 часа (паролата не съм я сменял от няколко месеца). Направих и хард ресет, от него също минаха 24 часа, но съобщението продължава да излиза и не мога да подкарам телефона изобщо. 

Между другото, стори ми се странно и съобщението, което изписва, когато дойде моментът за въвеждане на мейла адреса: This device was reset. To continue. sign in with a Google Account that was previously synced on this device.

Някакви идеи?
Цитирай
Аксесоари
#2

Това съобщение:

This device was reset. To continue. sign in with a Google Account that was previously synced on this device.

съм го виждал на някои модели Самсунг. Това става, когато телефона е бил използван преди това и е бил заключен.

Мога да ти кажа само едно: Телефона ти НЕ е чисто нов, бил е използван. Може би само малко, колкото да е пуснат за проба или нещо такова, но някой си е въвел гугъл акаунта, ххахаха.

При Samsung имаше един трик да се байпасне гугъл акаунта в началото и после да си го въведеш, но при Huawei не знам това как става.

Моето предложение е, ако телефона ти наистина е чисто нов и има гаранция, то върни го в магазина и им кажи за проблема, кажи им че телефона ти е бил използван и гугъл е заключен.
Цитирай
#3

А, защо не пробваш да се логнеш с друг профил да видим дали пак ще имаш същия проблем. Ако се логнеш с друг профил, след това от настройките може да дадеш log out и да се logg-неш с твоя си акаунт.
Цитирай
#4

(2017-07-29, 23:32:00)donscot написа:  А, защо не пробваш да се логнеш с друг профил да видим дали пак ще имаш същия проблем. Ако се логнеш с друг профил, след това от настройките може да дадеш log out и да се logg-неш с твоя си акаунт.
Когато излезне това съобщение: This device was reset. To continue. sign in with a Google Account that was previously synced on this device.
Тогава НЕ можеш да се логнеш с никакъв акаунт освен само с този който е бил логнат преди това, а в случая човека казва че никой не се е логвал, но реално някой от магазина или от другаде се е логвал!!!

-----------

Ето как да се байпасне:

Пуснете телефона

Отидете в началото, където е има бутон са Спешни повиквания

Напишете някакъв случаен Несъществуващ номер, уж че се обаждате

Когато започне да се набира и ви казва че номера е грешен, на екрана ще видите една икона и под нея пише Note / Бележник (зависи какъв език сте посочили в началото)

Отворете Бележника и вътре напишете https://cloud.degoo.com/drive-nlxbqzkfcqsm

Запишете бележката

След това ще се покаже меню с всички бележки и тази ще е единствена, цъкнете и я отворете

След като я отворите ще видите че това което сте написали автоматично е подчертано и е линк за цъкане

Натиснете върху него бързо, Не задържайте, защото ще почне редактиране и няма да е линк

Когато натиснете бързо от долу ще излезне меню Отваряне

Цъкате върху Chrome и линка ще се отвори в браузъра

Ще се отвори страница на Degoo в която съм качил 2 файла:
- com.google.android.gsf.login_7.0.apk
- com.sika524.android.quickshortcut_2.4.0.apk

Цъкнете първо на com.google.android.gsf.login_7.0.apk свалете и го инсталирайте

Върнете се назад и свалете и другия файл com.sika524.android.quickshortcut_2.4.0.apk и го инсталирайте и след инстала натиснете Отвори

Когато се отвори програмата ще се зареди меню Activities и под него има поле за писане и търсене

Напишете google acc

Най-горе ще ви излезнат няколко Google Account Manage менюта

Скролнете надолу докато видите Google Account Manage / Type email and Password (това за мейла и паролата е написано с по-малки букви)

Кликнете на него и ще се отвори меню където ще видите надписа Try

Кликнете върху Try и ще се отвори поле за писане на порола, НО тук в гория десен ъгъл има едни 3 точки, това е меню, кликнете там

Като кликнете на 3-те точки ще ви се покаже надпис Browser sign-in, т.е. да се логнете чрез браузъра, а не чрез телефона

Кликнете на прозореца, че сте съгласни с условията на Гугъл

След това ще се появи поле да писане на Email, напишете си имейла и натиснете Напред, напишете си после Паролата и се логнете

След като се логнете успешно това меню ще се махне и ще се върнете в менюто на Google Account Manage

Директно като сте в Google Account Manage натиснете бутона за изключване и Рестартирайте телефона

Сега просто давайте бутоните Напред и ще се логнете автоматично, НО не давайте опция Възстановянане, дайте опция ДА НЕ СЕ ВЪЗСТАНОВЯВА и настройте телефона като ново устройство

След това Андроид ще си зареди нормално и на практика ще сте логнали в Гугъл, но е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО да направите резет на телефона от самото меню на Андорид

Влезте в Настройки -> Разширени Настройки -> Резервни Копия и Нулиране -> Възстановяване към Фабрични Данни -> Нулиране на Телефона -> Изтрий Всичко

Този път телефона ще се изчисти и по съвсем правилния начин ще си се логнете в Гугъл акаунта без проблеми!!!

------

Тове е всичко!!!

Двата файла съм ги качил в Degoo специално за този потребител да не ги търси из нета, но те ще бъдат изтрити след 7 дни на 5-ти Август
Ако му трябват на някой може да пише тук и пак ще ги кача.
Цитирай
#5

този телефон не е нов. бил е използван. Можеш да прескочиш това. Има десетки клипчета в тубата.
в момента пиша от телефон и не мога да ти линкна, но съм създал подобна тема, в която съм описал и решението. Ако прегледаш създадените теми от мен ще я видиш. Успех!

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
Цитирай
#6

Баси, че няма ли опция за такива случаи? Ако инцидентно си закупя мостра от магазина в която се е логвал някой и какво, няма да мога да се логна с друг профил, ако устройството е рестартирано и със сменена парола на профила???
Цитирай
#7

Благодаря на всички за коментарите. Пробвах с няколко акаунта, чаках два пъти по 24 часа, но резултат нямаше. И аз стигнах до извода, че някой се е логнал най-малкото за тест преди да ми ги пробутат.

groti, прегледах темата, но при теб става въпрос за Lenovo. Същата процедура няма да върши работа при мен.
Aalesund, благодаря за подробното описание на bypass процедурата.

Довечера отивам да ми го сменят, като този път ще искам аз да разпечатам кутията. Не смятам, че е редно да се гърча при условие, че трябва да съм си купил нов телефон. Ще си запазя варианта с bypas-a за краен случай.

Update: Колегата все пак ме убеди да го bypass-на, че и той се издразни, че не работи. Телефонът тръгна без проблем. Още веднъж благодаря на Aalesund.
Цитирай
#8

Радвам се, че си успял да се справиш.
Ти откъде го купи? Те отворен ли ти го дадоха?
Аз когато го купувах първо ми дадоха един за проба да го разгледам, след това ми донесоха чисто нова запечатана кутия и пред мен я отвориха. Когато купуваш нов телефон от магазин винаги гледай да е запечатан.
Цитирай
#9

Купих го от Технополис и да, отворен ми го дадоха. Извадиха го за тест - пуснаха го, светна и готово. Дадоха ми го чак на касата. Моя е грешката, че не погледнах дали е запечатана кутията или не.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)