Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Трансформация на смартфон в чист MP3 плеър?
#1

Здравейте.
Интересува ме, възможно ли е смартфон да се превърне в обикновен MP3 плеър?
Или по-конкретно, може ли да се сложи ОС която има само функции за медиен плеър?!
Идеята ми е че имам стар смартфон, който искам да използвам като плеър в колата, като ако има някаква Андроид ОС версия само с основни медийни функции, при пускане телефона ще зарежда по бързо, ще е по лесен и оптимизиран само за медийно използване и излишните опции няма да се виждат и пречат сред менютата!?

Тъй като ми трябва прост MP3 плеър, първоначално помислих да си купя такъв, само че смислените плеъри започват от 80лв нагоре! За тази цена може да се купи смартфон. Но при това положение другите функции на телефона не ми трябват, а искам да знам че като включа телефона-плеър, музиката веднага ще стартира и няма да ми се налага да минавам през менюта и да се прицелвам в иконките докато шофирам. Смартфона си е идеална готова база за такова нещо, има си нужния процесор, тъч-екран и поддържа добавяне на карти с памет. Другите възможности на телефона, ще бъдат изключени и скрити.
Цитирай
Аксесоари
#2

Освен с Nova Launcher и така да го настройш че вс да е скрито и да има няколко големи икони на екрана, примерно само FM Player и музиклен Player. И от там си избираш

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#3

Не съм много наясно с тези лаунчъри. Стурва ми се, че няма да е лесно.
Хм  интересно , как никой до сега не се хванал да настрои някакъв андроид или линукс, за такива елементарни мултимедийни цели, който да оползотворят старите телефони. Според мен хардуера на най-смотания смартфон е доста по-добър от този на мп3 плеърите!
Цитирай
#4

Пробвай Android auto за телефон. То е на Google и създадено точно с тази цел. Не е налично за България но като apk се инсталира и е напълно функциониращо приложение. Ако телефона се свързва с автомобила с bluetooth може да се настрои да се включва автоматично при запалване и съответно да се изключва при гасене на колата.  Поддържа трите най-необходими основни функции при шофиране  - навигация, музика и телефонни обаждания и всичко може да се управлява и гласово ( интегриран е с google assistant). Аз го ползвам постоянно, но с основния си телефон. 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)