Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

72 часово чакане за отключване - поредната идиотия на Xiaomi
#1

Здравейте!
Смениха ми повредения смартфон с нов. Дойде с заключен bootloader. До тук добре. Имам разрешение за отключване - тръгнах да го отключвам и както винаги се случва с телефоните на Xiaomi - греда...
Поредното малоумно решение - писнало ми е от всички, които са страшно "загрижени" за моята сигурност. Голям човек съм, но все ще се намери някой някъде да ми обяснява като на първолак, какви са опасностите, които ме дебнат отвсякъде и колко застрашен съм да бъда ограбен... Като, че ли има какво...
За тези, които "благославят", като мене в момента - "новата" процедура по отключване е описана тук:
http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showto...p=63359408
Който иска, през дните на чакане може да си ползва телефона и така...
Преди години се зарибих по телефоните на Xiaomi точно заради MIUI - една портната на друг телефон версия 4. Когато никой не те следеше или поне не го правеше толкова явно.
Днес MIUI се е превърнала на поредната "точеща" личната ви информация в неизвестна посока OS. Дори и Вие да не сте го искали и изрично да сте го забранили...
Първото нещо, което правя след включване на телефона е да забраня всякакъв вид синхронизации в т.ч. и тези в така необходимия за отключване акаунт, който, искам не искам, ще трябва да изтърпя тези 72 часа, за да се нулира брояча и да мога да си отключа bootloader-a.
Въпреки, че всички опции разрешаващи синхронизирането на каквото и да било с MiCloud, са изключени, няколкото пробни снимки направени след забраната, се оказаха "качени" в MiCloud... и незнайно още къде...
Така, че трябва да Ви е ясно какво се случва през тези 72 часа... Поредния "big brother", който Ви следи тотално...
Били сме свободни.. Някой вярва ли го ???

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
Аксесоари
#2

6 часа е по принцип. Да не си опитал повече от 1 устройство за месец да отключваш
Цитирай
#3

От месец май нищо не съм отключвал. Този линк, който съм пуснал е от 20.07. Руснаците пишат, че това са нови правила, които Xiaomi са спретнали... Пак да късат нервите на клиентите..
Страшно занервям, когато някой се мъчи да ми ограничи правата върху нещо, което е моя собственост и съм платил с моите пари. И да ми пускат разни малоумни съобщения, как се грижели за сигурноста ми....

http://4pda.ru/forum/index.php?act=findp...63359408-4

Цитат:
10. Теперь остается только ждать, пока счетчик не обнулится. Это никак не обойти и не ускорить. На время ожидания из программы на компьютере можно выйти. Выходите из фастбута и пользуйтесь телефоном как обычно. Главное, не выходить из аккаунта на телефоне и желательно не менять прошивку, т.к. при смене прошивки может произойти выход из аккаунта и при новом входе в аккаунт счетчик сбросится и снова начнет с 72 часов.

Тъпо откъдето и да го погледне човек!!!

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#4

може пак да има значение какъв ти е статуса  в техния форум.
Ако ми се наложи да отключвам скоро нещо ще споделя и аз впечатления

При Хуауей се чакаше 14 дни
Цитирай
#5

И статуса ми е съвсем наред - 58 кредита, Senior Member... Просто са изгенерирали последното си умотоворение... За по голямо "улеснение", на потребителите...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#6

Пуснах искане за отключване на бута и ми върнаха съобщение след 5 мин. (твърде бързо според мен), че ми е дадена разрешение за отключване, Да сис сваля Mi Unnloock Tool е да ама като го свалих вписах се с акаунта ми и м казва , че "Your device isn't supported by Mi Unlock" какъв е проблема според вас. ?

Цитирай
#7

че още не са ти пратили разрешение за отключване, а нещо друго.
И по принцип има тема за отключването. Тази е да обсъдим защо е 72 часа чакането

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=82205
за съжаление нямам време да обновя процедурата, понеже вече има някои промени (дори в менюто на телефона), но общо взето е това. Ънлокъра ще ти каже ако имаш друг пропуск, така или иначе
Цитирай
#8

Въпреки, че е стара темата, ще добавя инфо. На мен не ми искаха 72 часа, направо получих разрешение. Веднага. Акаунтът ми е нов. Бях изненадан. С Redmi Note 4X 3gb 32gb съм. MIUI 9, Global Stable 9.0.5.0.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Преди Xiaomi бяха супер. Пускаха по един два телефона на година , нямаше заключени бутлоадери. Сега бълват телефони на конвейр, заключват бутлоадери. С други думи нямат нищо общо с началото, страшно изнервят потребителите и не са вече това заради , което много хора ги харесваха, т.е. свободата я няма.
Цитирай
#10

свободата си я има. Заключването на буутлоудъра е да ти предпази телефона, най-вече при кражба.
Защото като не можеш да сложиш къстъм ром всеки MIUI ром ще ти иска акаунт и съответно телефона става неизползваем в чужди ръце.
Освен това като стъпваш на различни пазари от китайския трябва да се съобразяваш с изискванията им

Както и да е. И аз съм имал случаи на проблеми при отключване, но обикновено е за модел. който не трябва да се продава извън китай, например. Така че за всичко си има логично обяснение и разумно решение.
Не виждам какъв е проблема и да се изчака 3 дни.
Не е като да те карат да си форматираш картата памет и да слагаш Goldcard като на HTC.

Mi A1 се отключва с fastboot oem unlock
Цитирай
#11

Вчера изпратих искане за отключване, след 10 Мин. получих СМС, свалих си unkloced-a, стартирам отключването, стига до 99% и Current account is not bound to this device. Чудя се дали тези 72 часа не са причината? Преди няколко месеца с Redmi 4 prime стана от първия път, а сега повторих процедурата поне 20 пъти и греда.
Цитирай
#12

Да,  ама за Mi A1 няма ROM-ве щот' жълтите не са пуснали все още кърнел сорса. OnePlus и Motorola пускат веднага сорса след излизането на съответния модел на пазара. Били казали, че до три месеца щели да го пуснат. Лудница! И сега да ги чакам аз да се наканят, та да го пуснат някога тоя сорс. А телефончето си заслужава, щото си е чист Android.

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#13

(2017-11-30, 07:56:11)Glint написа:  Вчера изпратих искане за отключване, след 10 Мин. получих СМС, свалих си unkloced-a, стартирам отключването, стига до 99% и Current account is not bound to this device. Чудя се дали тези 72 часа не са причината? Преди няколко месеца с Redmi 4 prime стана от първия път, а сега повторих процедурата поне 20 пъти и греда.

Сега трябва в Developer options - Mi unlock status да добавиш акаунта ти
Цитирай
#14

Здравейте,опитвам се да подам заявка обаче не разбирам какво не им харесва че не ми разпознава правилно написаното име.Някакви идеи?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#15

Пиши само едно име и ще стане
Цитирай
#16

Да стана,мерси.Обаче нещо не идва СМС-са ,а трябва да го чакам на компа.
Цитирай
#17

Смс не идва, проверявай си на компа. При мен поне нямаше, след няколко часа ми даде да сваля програмата и после чакаш 72.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#18

Най накрая стана.Дойде и смс ,всичко.Проблема беше в профила защото незнайно как са ми позволили да направя два различни Xiaomi акаунта с един и същ гугъл профил,по принцип не става.Логвам се на телефона ,излиза едно ID логвам се в ънлокъра и сайта излиза друго ID Big Grin .Но и сървърите им нещо неса наред.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)