Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

висока температура и автоматично изключване
#1

Здравейте, от 2 дни имам в10 и започна да прави адски проблеми. Показва надпис "много висока темпетарура, устройството ще се изключи" или нещо от този род. И апарата се изключва. понякога тръгва, понякога не или като тръгне след малко пак гасне и така. Усеща се топлина около бутона за включване. Нулирах го да не е някое приложение , но пак се случва без да съм качил нищо. Апарата е na AT&T оператор. Някой да е имал подобен проблем, Благодаря
Цитирай
Аксесоари
#2

Да, имал съм при ползване на навигация миналото лято. Или всъщност май го бях пуснал да записва видео по време на шофиране. Това е защита против прегряване и ако си ползвал нещо натоварващо много процесора, не се притеснявай. Но ако не си, то може да е тръгнала платката и от това да прегрява.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#3

Моят понякога бая загрява, особено в жегите, но не съм срещал подобен проблем. Виждал съм го само веднъж, при навигация и на друга марка, което е нормално - точно защита е. Въпросът е дали прегрява от някакво приложение, макар и да не подозираш за него, или от нищо. Започни с един reset.
Цитирай
#4

Той с това е започнал.

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай
#5

(2017-08-03, 20:07:57)prok написа:  Здравейте, от 2 дни имам в10 и започна да прави адски проблеми. Показва надпис "много висока темпетарура, устройството ще се изключи" или нещо от този род. И апарата се изключва. понякога тръгва, понякога не или като тръгне след малко пак гасне и така. Усеща се топлина около бутона за включване. Нулирах го да не е някое приложение , но пак се случва без да съм качил нищо. Апарата е na AT&T оператор. Някой да е имал подобен проблем, Благодаря

И аз имам абсолютно същите проблеми със същият телефон H900. Взех го уж нов, внесен от щатите...наистина е без следи от употреба, но още с първото зареждане с оригиналното фаст чардж зарядно почнаха проблемите. Телефона загрява и изписва "висока температура" и прекъсва зареждането. Зарядното също се загрява доста. Пробвах с друг кабел, същото. Като се поохлади успях да го заредя с друго обикновено зарядно. Ползвах го един ден, като вечерта беше зареден, а на сутринта батерията беше на 76 %. До вечерта падна на 20% като съм провел един разговор и малко фейсбук. Иначе се държеше нормално. Обаче само малко да се натовари и изключва със съобщението за висока температура. "Малкото"натоварване е наистина малко - пускане на камера, браузване...Опитах хард ресет от менюто, но дава грешка" андроид незнамсиквоси спря", за това опитах хард ресет с бутоните. Ресетна се, стартира, но стигна до език и пак се изключва. За половин минута загрява доста. Серийният номер почва с 605..., проверих по имей, дават го произведен 23.08.2016г. Точно за това го взех, че не е от първите партиди и е нов, а то какво стана...
Някакви идеи какво да правя?
Цитирай
#6

Колега, нещо не съвпада. Дъното ти е 605, демек 2016 май месец, а по IMEI ти излиза август. Явно дъното ти е сменяно, а ти гледаш серийния номер от кутията.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#7

Би ли го проверил ти, аз извадих имей от телефона с *#06# и номерът съвпада с този на кутията и на лепенката под батерията. Серийният номер е : 605KPNY287530.
Благодаря!
Цитирай
#8

Само с IMEI и каквото покаже LG Phone From. Ако наистина програмата ти показва Август месец, значи е сменено дъното, но не е заменен стикера под батерията.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#9

Прав си, с тази програмка ми показа същият имей, но серийният номер е друг: 608KPED307076. Произведен 23.08.2016г.
Цитирай
#10

Здравейте!
За да не отварям нова тема ще питам тук.
Телефона е Н900, от америка, на at&t оператор и до тук само проблеми имам с него. По-горе съм писал за загряването, напоследък се пооправи, деактивирах доста от вградените приложения и може и от това да е. Но освен познатите проблеми, като скрийн бърн и слабата батерия откривам и други и искам да питам по-опитните за съвет и мнение. Първо открих, че няма радио, позачетох се из чужди форуми и се оказа, че тъпият щатски оператор го блокира за брандираните си телефони. Вторият проблем е, че пак тъпия оператор е блокирал и тетъринг и хот спот, и през wi-fi и през блутут, опитах да го пусна и дава "неуспешна оторизация, времено проблем с мрежата..."Четох и за това и пак е от тъпата политика на АТиТ. Третият проблем ми е необясним - 4g-то ми го има само в Плевен(на Теленор съм), на няколко км. от града изчезва, остава на 3g и не мога една снимка да видя във фейса примерно, за клип да пусна е абсурд. Странното е, че със старото смотано Леново А1000, на същият оператор нямах проблем, нета си летеше. На село (Червенобрежко село) с Леновото си вървеше фейса и ютюб, сега с В10 на същото място не хваща 4 g и нищо не върви. Реших, че е от сим картата, щото ми дадоха нова-нано сим(3 в 1), но като я сложих в телефона на жена ми няма проблем, нета си лети. Този проблем го откривам едва сега, щото в града си имам 4g и не бях пътувал. В града ми дава сила на сигнала 100-103dbm / 39asu, на село беше 89-95dbm/11asu. Но въпреки че на село е по-слаб сигнала с телефона на жената и моята карта няма проблем и си вървят клиповете в ютюб. Някой може ли да обясни каква е причината тъпото американско В10 да се е*ава така?
Единствената му екстра на Н900 се оказаха 64 гб.
Интересува ме може ли да се руутне тази версия Н900?
Може ли да се отключи радиото като е руутнат телефона?
Може ли да се оправи тетъринга?
Могат ли да се изтрият вградените приложения на АТиТ след руутване?
Извинявам се ако задавам тъпи въпроси, но съм новобранец в материята!
Благодаря!
Цитирай
#11

@pantaleev

Малко късно....но все пак ако все още не си го изхвърлил!
Та по въпроса...
1. Прегряването идва от лошата термоподложка на процесора или дефект в платката. Ако е първото, с подмяна на подложката се оправя, иначе .....
2. Лошото 4Г което имаш пак идва от тъпото АТ§Т. Там се ползват други бандове и като резултат някой съвпадат с Теленор, други не. Можеш да опиташ да влезеш в сервизното меню и да провериш кой са заключени и кой не.
3. Дали може да се рутне - ДА. Дали може да се отключи радиото и другите неща, не се знае ( поне аз не съм търсил инфо)

Поздрави!
Цитирай
#12

Благодаря за отговора, колега.
(Тетъринга го излъгах, оправих го след много четене на форуми, лесно стана с adb shell)
От последното ми писане телефона все повече се скапа. Започна постоянно да загрява и да се изключва. Изключва се дори когато е студен или току-що пуснат. Изписва " засечена е висока температура, устройството се изключва", въпреки че е студен. Дори и като го включа в зарядното спира заряда заради висока темп. Понеже телефона и без друго е без гаранция го дадох на познат, който се занимава с ремонти на компютри, лаптопи и т.н да го погледне. Сложил му е медна пластинка и термопаста на процесора, но въпреки това пак се изключва. Според него някой от темп. датчици на дъното или в батерията го прави проблема. В момента обаче телефона е тотално умрял - не реагира на пуск бутона, не реагира и на зарядно. Имам два въпроса към теб и към всеки, който е по-запознат:
1)Има ли шанс всичко да е от батерията? Моята е произведена 2017/01/02, което значи, че не е оригиналната с телефона и е сменяна (не зная дали е оригинална)
2)Може ли да се смени дънната платка с такава от друга модификация V10? Моят е H900 с 64 гб. - Н900, от америка, на at&t оператор. Мога ли да му сложа дъно от H961N (Hong Kong); H962 (Taiwan); H968 (China), такива намирам в Алиекспрес?

ps: Според някого от xda можело да се сменя дъно от всички версии:

Quote:
Originally Posted by pizzadox11

dont ask me how but today i burned my internal memory chip in the motherboard, it was real hot like 140-160 degrees F for 15 mins or so
now i need to replace the motherboard and the thing is my phone is h960ay model, its not a common model and its hard to find motherboards for this model. i found some motherboards of the same phone but in a different model
so can i fit not the same model motherboard to my h960ay? (H901 or VS990 motherboard to h960ay?)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
yes you can fit all V10 variants motherboard into your V10 chassis. that is not a problem.
Цитирай
#13

Възможно е да е от батерията. При G3 имаше подобен проблем и то точно с на мой приятел G3-та. Сложихме му батерията от моята G3-ка за проба и веднага спряха рестартите. Иначе се рестартираши и при най-малкото натоварване, един разговор не можеше да проведе понеже още като плъзне слушалката и телефона се рестартира. Не помня дали му е изписвало, че е засечена висока температура. Купи си батерия от DiCe.bg и проблема му изчезна, но след 3-4 месеца се появи отново. Пак купи и пак изчезна за около година.
Не мисля, че е проблем да сложиш дъно от друг модел.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)