Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Vibe shot - загрява и точи батерия
#1

  Здравейте, колеги! От много време ми е зор за тоя телефон и най-накрая си взех един втора ръка на една година. Предишният собственик не е бил точно power user, а на външен вид си е направо нов. Откакто го използвам, батерията в покой пада бавно - с 1-1,5% на час през нощта, а през деня една идея по-бързо. Тук съм доволен, обаче, като правя нещо с него, започва да грее, та чак пари, съответно и батерията пада с по 4-5% на 10 минути. И то при най-обикновена работа (на сянка, не е да съм го опънал на слънцето по обед ?)  - браузване (с chrome през Wi-Fi) или настройване на нещо из телефона, без игри, филми и тежки приложения. Гледах ядра, честоти, рам - нищо не ми направи впечатление, освен че за Wi-Fi отиват 30% от изхабената батерия. Кажете какво да го правя - ром ли да сменям, на сервиз ли да го пращам (в гаранция е)... Слагам няколко снимки да видите... 


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай
Аксесоари
#2

Нищо му няма,ползвай си го с кеф! 8 ядра+рамта на 100% като запалят,как няма да загрява?Не спирам да повтарям-това в джоба ви не е малък лаптоп,а телефон!За разлика от компа,тела няма радиатори и перки,охлажда се само от рамката,на която е лепнат проца!Относно 2 въпрос-няма Андроид,който да не дава разряд на батерията в покой,самата архитектура на операционната система е така създадена.
Цитирай
#3

Благодаря! От разряда при покой съм си доволен, даже не очаквах толкова малко. Само ме притеснява, колко бързо пада батерията при слабо натоварване - под 50% RАМ и към 25% на процсора. Стария ми z1 compact, като телефон със сходна конструкция, 2/3 от рам-та и батерията и 4 ядра вместо 8, само че на повече  GHz, не беше толкова лаком, даже си изключваше тотално 3 от ядрата, като не го натягам... Него поне можеше на чешмата да го охлаждам, преди да глътне вода от басейна Big Grin Ама щом казваш, че е нормално, може и да си прав... Някой ако иска да сподели, ще се радвам да видя как се представя при него телефоня в тандем с батерията...
Цитирай
#4

С Кой ROM си в момента?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

Със стоковия на 6.0.1, всичко си е, както от магазина. Само че ми се струва ненормално WiFi да гълта толкова от батерията... На z1 compact за него отиваха до 10%...


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#6

Със стоковия на 6.0.1, всичко си е, както от магазина. Само че ми се струва ненормално WiFi да гълта толкова от батерията... На z1 compact за него отиваха до 10%...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)