Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със сензора за дисплея след разговор.
#1

Здравейте. След разговор дисплея не иска да светне. Трябва да прокарам пръст по сензора, за да зацепе и едва тогава мога да затворя.
Не намирам опция за прекратяване на разговора с бутона за вкл/изкл. Има ли изобщо такава?

Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Опцията се намира в settings-additional settings - accessibility
А за другото трябва да си калибрираш сензора, но доколкото съм запознат с ноте 4 през *#*#6484#*#* не става, така че нека отговори някой потърпевш или собственик на модела
Цитирай
#3

Да, намерих опцията. Гадното е, че не работи при изключен екран и е много неприятно. Не знаеш дали са затворили от другата страна, не може и да затвориш щото не виждаш нищо...

Tapatalk
Цитирай
#4

Трябва да работи при изключен екран. Аз така затварям
Цитирай
#5

И аз така затварям с Г4, но в случая не става при изключен дисплей. Другия вариант е да го настроя да не се изключва при разговор, но...

Tapatalk
Цитирай
#6

https://play.google.com/store/apps/detai...ensorreset

Това дали става
Цитирай
#7

И аз съм със същия проблем , зададох същия въпрос тук !! За сега паля с power бутона и тогава затварям , от тук смислен отговор не чакай !!

 Galaxy 6310,Galaxy S Plus
 Galaxy S2 ,Elephone P7 mini ,Lenovo A760,Kingzone k1 turbo,Xiaomi MI3,Redmi Note 4x ,Note 5 ,Note 8t ,P40Lite
Цитирай
#8

Може да споделиш откъде да получи "смислен" отговор или да не спамиш
Цитирай
#9

(2017-08-04, 17:12:27)suffer написа:  https://play.google.com/store/apps/detai...ensorreset

Това дали става

Не, няма промяна.

Tapatalk
Цитирай
#10

Ако имаше това меню темата щеше да е приключена отдавна
http://c.mi.com/thread-294939-1-0.html
Цитирай
#11

Пробвай да изключиш функцията "Избягване на случайна употреба" (когато е в джоба), пишат, че доста често пречела на датчика за близост.
Цитирай
#12

To и smartcover-a пречел..
Цитирай
#13

За жалост note 4 няма настройки в сервизното меню за proximity сензора. Явно ресет остава като опция. Кофти ако не помогне.

Tapatalk
Цитирай
#14

Няма логика да помогне. Освен ако преди не е работел коректно
Цитирай
#15

Той е чисто нов. Аз разпечатах кутията оня ден... Жалко.

Tapatalk
Цитирай
#16

Сензорът е на втора позиция в сервизното меню. Пише го като ALS/PS.
В сервизното меню може да се влезе и с няколко натискания върху версията на ядрото.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#17

Мерси. Като взема телефона ще го пробвам. Мислех си да направя един ресет още след като го отворих, но... Ще видим какво ще стане. Дано не е масов проблем, че си поръчах още един за мен.

Tapatalk
Цитирай
#18

Това е много хубаво, но няма опция за калибриране.'
Цитирай
#19

Няма каква да го пробвам утре тогава... Big Grin Форматиране и ако стане стане... Още не са обработили моята поръчка, чудя се дали да вземам същия модел...

Tapatalk
Цитирай
#20

(2017-08-04, 22:24:42)redsys написа:  Може да споделиш откъде да получи "смислен" отговор или да не спамиш

Аз смисления отговор съм го дал - паля с power бутона и после затварям !!А спама изглежда е твоя привилегия!

 Galaxy 6310,Galaxy S Plus
 Galaxy S2 ,Elephone P7 mini ,Lenovo A760,Kingzone k1 turbo,Xiaomi MI3,Redmi Note 4x ,Note 5 ,Note 8t ,P40Lite
Цитирай
#21

А ти има същия проблем със сензора, така ли?

Tapatalk
Цитирай
#22

(2017-08-05, 22:30:39)eksoldier написа:  А ти има същия проблем със сензора, така ли?

Tapatalk

Абсолютно същия и не само на 4x , а и на един note3 pro които се ползва в семеиството

 Galaxy 6310,Galaxy S Plus
 Galaxy S2 ,Elephone P7 mini ,Lenovo A760,Kingzone k1 turbo,Xiaomi MI3,Redmi Note 4x ,Note 5 ,Note 8t ,P40Lite
Цитирай
#23

На Note 3 Поне имаш опцията за калибриране
Цитирай
#24

Въпросът е, че дадох телефона на друг човек и не мога постоянно да го ровичкам. Предполагам, че ще намеря решение. Има едно българско приложение gravity screen, мисля, че имаше настройки при разговор какво да става с дисплея. https://play.google.com/store/apps/detai...eenofffree

Tapatalk
Цитирай
#25
Big Grin 

(2017-08-06, 12:07:22)suffer написа:  На Note 3 Поне имаш опцията за калибриране

има ,но за съжаление пак не сработва ,имам наблюдения и на един редми 3 , там пък пали дисплея  по време на разговор и прекъсва разговора при докосване , голямо мазало  Big Grin

 Galaxy 6310,Galaxy S Plus
 Galaxy S2 ,Elephone P7 mini ,Lenovo A760,Kingzone k1 turbo,Xiaomi MI3,Redmi Note 4x ,Note 5 ,Note 8t ,P40Lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)