Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

От вчера ми прави проблема и не е само на мен, извън града имам 4G

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Аксесоари

Тогава най вероятно проблема не е в телефона, а в мрежата на оператора.

Изведнъж телефона реши че тря си забрави паролата и ся няма отключване. Ко да прая

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart

Ресет през TWRP, зависи коя парола...може и от настройки.

Ако има twrp се трият едни файлове от data папката.

Ето въпросните файлове.


Прикачени файлове
.jpg 1505203523760-777798979.jpg Размер: 40.11 KB  Сваляния: 40

На мен ми се случи това веднъж след възстановяване на бекъп през TWRP - въпросните файлове не ми помогна изтриването им, но точно това имах предвид и аз като процедура

На мен ми "забравя" паролата след Restore на Ром през TWRP. Този метод съм го пробвал 2 пъти и работеше.

значи вероятно съм пропуснал да изтрия някой от петте файла

Не съм руутвал, слагал къстом неща, от последния 7.9.7 понякога я забравя, сутринта му дойде акъла и си я спомни и я махнах веднага паролата до следващия ъп

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart

Ти ли беше човекът на който му дойде глобал дев върху стейбъл ОТА?

Здравейте, в момента съм с 7.8.31. Имам проблем с ползването на Гугъл-календара (проблемът се отнася и за по-старите версии). Телефонът автоматично синхронизира календара с вградения на телефона и ми изкачат едновременно две напомняния. Дали мога да изключа втория? Когато опитам през настройките на вградения, то ми изчезват събитията и от гугълския... От друга страна каквато и мелодия да избера за напомнянията, то в определеното време телефонът просвирва за около половин секунда и спира, често без да забележа. И напомнянето си губи смисъла...

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

напомнянето може да се настрои като аларма, а не като напомняне
ти вероятно си на Notification reminders

(2017-09-12, 19:01:11)suffer написа:  напомнянето може да се настрои като аларма, а не като напомняне
ти вероятно си на Notification reminders

Като аларма мога да настроя или до 24 часа от момента или да се повтаря в даден час и ден. Поне аз не знам как да си я настроя примерно да ми звънне еднократно през следващия Вторник в определен час. Предпочитам "Events" на календара, понеже има много голяма функционалност. Имам един стар телефон с андроид 5.1 и нямам никакви проблеми. А и с MIUI нямах за определен период (версия). Според мен проблемът се явявва от дублирането и невъзможността да се спре вградения календар. Единият вариант е да махна гугълския, но го предпочитам, понеже го използвам и през компютъра а и има по-голяма функционалност.

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Не ме разбра. В Самия календар известието може да бъде аларма, а не нотификация
Photo 

(2017-09-12, 21:21:10)suffer написа:  Не ме разбра. В Самия календар известието може да бъде аларма, а не нотификация

Аз лично не намерих аларма в календара (търсих и в двата). В гугълския има "Goal", "Reminder" и "Event". До сега позлвах последното. Изпробвах и с напомнянето, но ми даде сигнал едва след като активирах телефона, а не в точния час. Във фабричния имам опции "Event"Birthday" и т.н. Сега изпробвах да задам съитието през втория календар. Опитва се да включи алармата, но явно се преплита с другия календар, който междувременно се е синхронизирал и млъкват и двата. Последната възможност (за мое съжаление) е да махна гугълския от телефона.

Редакция: Проблемът изчезна, след като махнах гугълския календар. Явно влизат в някакъв конфликт, когато са заедно. Сигурно трябва да го докладвам като проблем.[img]Screenshot_2017-09-13-07-22-34-978_com.android.calendar[/img]


Прикачени файлове Миниатюри
       

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Ми календар, трите точки горе я дясно, Reminders, Alarm reminders

suffer написа:Ти ли беше човекът на който му дойде глобал дев върху стейбъл ОТА?

Да, аз бях. И незнам само при мен ли 7.9.7 не дойде петък а сряда

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart

Предполагам грешката идва от неточната терминология.

Не знам. На тазитема, специално, ѝ изгубих спатиите. Плаче си за заключване. Да му мислят стабилните кога ще има ъп и за тях

Момчета пак съм аз. Big Grin
Стоя си още с MIUI 8.6 - 7.7.6 Beta от xiaomi.eu

Вече предполагам мога да слагам 9? Последната версия ли да е? 7.9.21/22

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...

Да. това е последната версия и вече ще имаш поддръжка на ОТА ъпдейти

Днес инсталирах първия си ъпдейт през ОТА. Браво на xiaomi.eu вече се чувствам като бял човек Big Grin

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...

Само че не се трият свалените ромове. Иначе подобриха много тази функционалност

Еее, как така? Не се бях замислял? Не може да няма някакво решение, че иначе след няколко свалени ъпдейта няма да имам място. Big Grin

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)