Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gmail notifications не се ъпдейтват
#1

Здравейте колеги,

Имам проблем с ноутификациите на gmail. Не ми се появяват горе в основния бар след като съм получил имейл. Например ставам сутрин и си пускам wi fi на телефона, ръчкам го 5-6 мин. и влизам в gmail за да рефрешвам ръчно и се оказва, че имам 3-4 непрочетени съобшения, получени преди час-два.
Пробвах да изтрия кеша, да върна приложението до заводско, после сложих последната версия.
И забравих да отбележа, че sync опцията е включена, разбира се.
Дразнещо е, някой с подобен проблем?
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай без да спираш Wi-fi. Ако има много неща да синхронизира, може и за това да се бави. Аз никога не спирам нета и проблем няма.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#3

Значи, като съм с пуснат wifi и получа имейл в точно това време, нотификациите си излизат веднага, проблеми няма... Но по пътя на логиката това означава, че трябва да съм с постоянна връзка с интернет, а аз не желая да е така. Не виждам смисъл да ми се дрейнва батерията без реално да ползвам дадена услуга...
Цитирай
#4

Трябва да си прецениш, дали не ти хаби повече батерия, при твоя метод на ползване. Защото след няколко часа без нет, почват всякакви синхронизации на една камара приложения. И тази синхронизация, продължава дълго време. Никога не съм спирал нета, нито мобилен, нито Wi-fi и проблеми с батерията нямам. Нета така и така си върви, не икономисваш от него, като го спираш.
Ако те тревожи да не получаваш известия посред нощ, има функция 'не ме безпокойте'. И си спиш като бебе.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#5

Не съм съгласен. Ако мобилните са нон стоп пуснати заедно с нотификациите/синхронизациите изкарва ден с триста зора. А ако си ги пускам само когато ми се налага изкарва по ден и половина. Значи има значение...
Цитирай
#6

Ако ще си ги мерим, Tongue с пуснат нет, синхронизации, Вайбър, Месенджър, Whatsapp, но без фейсбук и два дена е карал телефона. Както и по-малко от ден.  Всичко зависи от ползването и какво са оакали, при ъпдейта на някое от приложенията. Ти си решаваш, но проблема ти с Gmail, е заради спирането на нета.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#7

Приятел виж следните неща:

1)Отиди на battery > (additional options - в горния десен ъгъл 3те точки) > battery optimization > виж дали Gmail ти е оптимизиран.  Ако е оптимизиран, пробвай да го махнеш от оптимизацията и това би трябвало да ти оправи проблема. Имай предвид, че апликации като Gmail,FB,Viber,MSG всички точат много батерия.
2) Ако имаш някоя от следните програми - L Speed,Greenify,Power NAP,Naptime - всички тези програми по един или друг начин ограничават нотификациите ( целта е да се пести батерия когато телефона е в deep sleep)
3)Съвет от мен - махни го този Gmail, инсталирай си Blue Mail и ще се родиш. Пролзвам го от 1г и просто е най-добрия mail клиент.

Поздрави,

Oneplus 6 (A6003) 8GB/128GB Mirror Black - Android P (beta 3)
[-] 1 потребител изказва благодарност на yozone за това мнение:
  • enukypa1
Цитирай
#8

(2017-08-08, 10:37:00)yozone написа:  Приятел виж следните неща:

1)Отиди на battery > (additional options - в горния десен ъгъл 3те точки) > battery optimization > виж дали Gmail ти е оптимизиран.  Ако е оптимизиран, пробвай да го махнеш от оптимизацията и това би трябвало да ти оправи проблема. Имай предвид, че апликации като Gmail,FB,Viber,MSG всички точат много батерия.
2) Ако имаш някоя от следните програми - L Speed,Greenify,Power NAP,Naptime - всички тези програми по един или друг начин ограничават нотификациите ( целта е да се пести батерия когато телефона е в deep sleep)
3)Съвет от мен - махни го този Gmail, инсталирай си Blue Mail и ще се родиш. Пролзвам го от 1г и просто е най-добрия mail клиент.

Поздрави,

Напълно вярно. Мерси! При мен беше първото ти предложение. Има Battery Saver, който е главен и ми беше спрян, но се оказа и, че има App Battery Saver, който явно работи за определени приложения и естествено синхронизацията на всички ми се оправи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)