Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Mi 5s] MIUI 9
#1

Здравейте, въпреки че очакваната дата за първата публична китайска бета е 25ти август вече има билдове и за този модел.
Сваляте и инсталирате на свой риск:

https://www.androidfilehost.com/?fid=745425885120753904

Вероятно ще имате нужда от къстъм Recovery като ZCX...
Цитирай
Аксесоари
#2

Изтече един китайски фастбуут вчера:

Mi5s http://bigota.d.miui.com/7.8.14/capricor...99c023.tgz
Цитирай
#3

7.8.17 china dev, fastboot:

Mi 5s(2059M)
http://bigota.d.miui.com/7.8.17/capricor...269d28.tgz
Цитирай
#4

Изтеглих официалния ром от сайта на Xiaomi. Върнах Resurreciton Rom след точно 15 минути. Лично моето мнение е, че е доста назад от чистия андроид. Лагва при всяко включване на приложения, настойки и всичко. Дано го оправят. Има потенциял, но е доста лагав(поне за мен). Много добре са навързали Google системите с операционната система, но просто трябва да изчистят лаговете. Не мога да кажа, че е "lightning fast" просто защото за мен не е. Това е моето мнение и не ангажирам никой с него. Красив е, анимациите са готини, но и те лагват. Дано го оправят и мога да мина на него. За сега къстъм RR!
Цитирай
#5

това според мен си е проблем за твоя модел.
На три други устройства гледам миуи 9 - без забележки е
Mi 5, Mi Max 2, Mi 5x
Цитирай
#6

Аз пък мога да кажа същото за Resurreciton Rom на ми5. Как пък толкова време не можаха да сложат различни мелодии за двете сим карти и още много други дребни глупости.
Цитирай
#7

Не мога да си позная телефона,направо стана ракета.Абсолютно никакъв лаг-това с Redmi 4X Pro.

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай
#8

@daesoner - вероятно нещо не е ок с рома за този модел само.,
От днес има глобал дев - може да тестваш него, а ако си бил с него - xiaomi.eu версията сигурно е много нива над него, а има и ОТА вече
Цитирай
#9

Пробвах и xiaomi.eu версията и en.miui.com версията.
xiaomi.eu версията е в пъти по-добра и откъм батерия, и откъм производителност.
Телефонът ми е Mi 5S.
Цитирай
#10

Имам го от седмица, движи се уникално бързоо Wink

Имам едно притеснение,дали ако го руутна ще имам проблем със заводските ъпдейти след слагането на twrp ? Sad


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#11

(2017-11-04, 19:11:38)XueHa! написа:  Имам го от седмица, движи се уникално бързоо Wink

Имам едно притеснение,дали ако го руутна ще имам проблем със заводските ъпдейти след слагането на twrp ? Sad

След руут забравяш за ОТА ъпдейти,само ръчно.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#12

дали ще е добър. . ..     

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#13

На мен след този ъпдейт ми изчезна иконката за wallpaper carousel, а също така и приложението за темите, помага само смяната на региона, но ти решаваш.

 
Цитирай
#14

Е, нали със смяна на региона се показват пак
Цитирай
#15

Направих ъпдейта, работи добре с две изключения.... Батерията пада по-бързо и на три пъти се позамисли дали да забие или не.
Как да си върна старата версия?

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#16

Вече я върнах и... Факт! Батерията отново си държи много добре. Този ъпдейт ще го пропусна, но ме дразни, че остава с известие за нов ъпдейт... Ако някой знае, как да го премахна, да сподели. Благодаря Smile

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#17

(2017-08-28, 12:48:20)itzo написа:  Пробвах и xiaomi.eu версията и en.miui.com версията.
xiaomi.eu версията е в пъти по-добра и откъм батерия, и откъм производителност.
Телефонът ми е Mi 5S.

Здравей, не съм руутвал или отключвал бутлоудъра на 5S. Мога ли официално да сложа/инсталирам (вероятно като ъпдейт през ъпдейтъра) без загуба на данни, РОМ-а от xiaomi.eu директно върху същия от en.miui.com ..?
Цитирай
#18

Не.
Ако при отключването не се ресетне можеш да сложиш xiaomi.eu без да триеш данните, но ще се омаже 100%

Просто направи бекъп.. В облака + локален
Цитирай
#19

(2018-05-04, 22:08:15)niksanvn написа:  Вече я върнах и... Факт! Батерията отново си държи много добре. Този ъпдейт ще го пропусна, но ме дразни, че остава с известие за нов ъпдейт... Ако някой знае, как да го премахна, да сподели. Благодаря Smile

На коя версия си и как я върна?
Цитирай
#20

Бях на 9.5.2.0 Stable, но не ми хареса батерията как се държи.
Върнах се на версия 9.2.1.0 Stable, като я изтеглих от тук : http://en.miui.com/download-314.html, сложих я в телефона чрез кабел, отидох в опция : настройки/всичко за телефона/системна актуализация и в горния десен ъгъл от трите точки се избира опцията : изберете инсталационен пакет.....       
Преди това си архивирай всичко нужно, че се прави ресет. После дразни, че известява за нова актуализация, но не му обръщам внимание.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#21

(2018-05-30, 11:28:54)niksanvn написа:  Бях на 9.5.2.0 Stable, но не ми хареса батерията как се държи.
Върнах се на версия 9.2.1.0 Stable, като я изтеглих от тук : http://en.miui.com/download-314.html, сложих я в телефона чрез кабел, отидох в опция : настройки/всичко за телефона/системна актуализация и в горния десен ъгъл от трите точки се избира опцията : изберете инсталационен пакет.....  
Преди това си архивирай всичко нужно, че се прави ресет. После дразни, че известява за нова актуализация, но не му обръщам внимание.

Абе и аз съм на 9.5.2.0 и се чудя дали не направя като теб да мина на 9.2.1.0! Иначе екран рекорда мие 5 и 30 оставайки 5%, дали ако даунгрейдан ще минавам 6 ост?
Цитирай
#22

Това не е downgrade... когато е една и съща версия 9......, но ако е от 9... на 8.... това вече е downgrade.
Всъщност пак си е... но не е пробем когато е на една и съща версия андройд

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#23

(2018-06-01, 12:07:19)niksanvn написа:  Това не е downgrade... когато е една и съща версия 9......, но ако е от 9... на 8.... това вече е downgrade.

Имам напредвид на версията, на 9.5.2.1 правиш ли над 6ОСТ?
Цитирай
#24

с версия 9.5.2.1 се наложи дори в края на деня отново да зареждам... мисля, че повече от 3 часа не успях, докато на 9.2.1.0 същото ползване правя по 5-6 на същото ползване, а за рекорд съм стигал 8 часа с различно ползване.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#25

(2018-06-01, 12:33:54)niksanvn написа:  с версия 9.5.2.1 се наложи дори в края на деня отново да зареждам... мисля, че повече от 3 часа не успях, докато на 9.2.1.0 същото ползване правя по 5-6 на същото ползване, а за рекорд съм стигал 8 часа с различно ползване.

Сега минах на нея ,ще тествам и ще пиша след това.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)