Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ром за s3neo
#1

Здравейте на всички!
Първо,моля да ме извините ако заглавието на темата не е вярно поради моето незнание и неяснота относно Андроид!
Днес,ровейки се из нета се натъкнах на видео клип ,който много ми грабна окото.
Второ,моля пак да ме извините,че поствам линк към клипа,но по друг начин не мога да ви обясня какво искам да направя. 
Ето и линка към въпросният клип:

  https://m.youtube.com/watch?v=Tu2Gtwq-5U...e=youtu.be
Въпроса ми е ,това ром ли е или не?Ако е ром,как мога да го инсталирам на моята вече остаряла и даваща често и различни дефекти машинка.
Например,не се зарежда нормално,често се рестартира,батерията не изкарва много,а и вече ми омръзна да гледам едно и също всеки ден.
Най-вероятно скоро ще се наложи да го заменя с нещо по-модерно и за това искам да експериментирам.
Ще се радвам и ще съм много благодарен на всеки който се опита да ми помогне.
Телефонът никога не е рутван,ако това все пак има  някакво значение.Единственото нещо което съм правил е,че съм го връщал към заводските настройки през буут менюто което се показва при задържане на бутоните.
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз ползвам този ром и съм доволен.рома е доста бърз и красив.единствения проблем е че се рестартира сам от време на време но като си махнеш пина на картата нежсе забелязва Smile

Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Колко често се случва това саморестартиране?И имаше ли проблеми при инсталирането?
Цитирай
#4

ами някой път издържа няколко дена без да се рестартира някой път се рестартира по веднъж на ден.Ето ти линк към оригиналната тема https://forum.xda-developers.com/galaxy-...3-t3583091 аз лично после си инсталирам и къстъм кернел в момента съм с skykernel v3.

имай на предвид и че предната камера не работи само задната.работи с други приложения за камера.
Цитирай
#5

Това с камерата май ме разобеждава...
Относно карнел-а,нямам никаква представа какво е това.
Цитирай
#6

Преди да правиш каквото и да е попрочети малко Smile иначе аз предна камера не ползвам и не ми е проблем

Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Като се замисля,аз и задната ползвам много рядко,но все пак е хубаво да си работи.
Цитирай
#8

Ами пробвай има доста ронове така или иначе по всяко време може да се върнеш към стоков ром.

Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Все пак се надявам проблемите които ми прави да са от софтуера,а не хардуер. Smile
Цитирай
#10

най-вероятно са софт.Аз от когато ползвам къстъм ромове никога не ми е идвало на акъла да се връщам към стоков Smile
Цитирай
#11

Не съм много наясно със смяната на ром и за това си стоя със стоковия.Сега обаче с тези проблеми взе да ми писва и за това пристъпих към смяната му.
Последно се спрях на този /от линка по-долу/,но не ми става ясно поредността на стъпките по инсталацията му.Първо руут,после къстъм рековъри и тогава вече флаш на рома направо от телефона.
Правилно ли съм схванал?

Ето и линка към темата https://forum.xda-developers.com/galaxy-...m-t3356584


EDIT: Инсталирах ром-а.То не било никак трудно! Smile
Цитирай
#12

видя ли че не боли.този ром който сложи на мен ми даваше някой проблеми,примерно блутута засичаше гпс-а на навигация засичаше рестартираше се забиваше ми туча от време на време и после се рестваше.сега ползвам а3 хубрид https://forum.xda-developers.com/galaxy-...3-t3583091 и после инсталирах емоушън кернел https://forum.xda-developers.com/galaxy-...m-t3315981 и сега телефона върви доста добре Smile батерията държи доста . ако искаш пробвай да инсталираш само кернела на твоя ром може някой от проблемите да изчезнат.
Цитирай
#13

Ще разгледам ,че не знам как се инсталира само карнел.Колкото до проблемите които си споменал,аз тези неща почти не ги ползвам.А проблем с тъча на намирам.Единствено ми се изключва сам и спира да се зарежда когато го бучна в зарядното.Но това го имах и със сток.рома.Най-вероятно имам проблем с батерията.Много яко се е надула...
Цитирай
#14

Кернела се инсталира лесно само влизаш в рековъри и инсталираш после рестартираш поне батерията ще ти държи повече поне по спомен този ром бързо му се хабеше батерията

Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

А както сега не съм със стоковия ром и искам да флашна този,който си постнал ти,трябва ли първо да се върна на стоковия или направо действам както флашнах този с който съм в момента?
Цитирай
#16

Даправо действаш.даваш wipe отмяташ всичко без cd card триеш и после си инсталираш

Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

Чудесно.Тези дни ако ми остане време ще го пробвам.И без това първо се бях хвърлил на него,че ми хареса шаренията му. Smile
Цитирай
#18

Чист лолипоп лек и бърз

Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#19

А някакви бъгове има ли този ром? Батерията как е сравнение със стоковият ром? И бързината на работа.
Цитирай
#20

Много бърз и батерията държи поне 15-18 часа без проблеми.ползвам кернела от линка.

Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#21

Възможно ли да има несходство в карнела и рома?Понеже карнела който ползваш ти е правен за друг ром?
И още нещо да попитам-утре ще ми доставят нова батерия.Трябва ли да правя нещо след като я поставя в телефона?Някакви калибрации и разни подобни?
Цитирай
#22

Ами ти ако искаш кернела не го инсталвай,по принцип е съвместим с молшън ром базирани ромове (всички са такива) така че няма проблем.за батериятс мисля че не е необходимо да калибрираш.

Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

Ясно,благодаря!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)