Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Stock Firmware - WAS-LX1C432B127-FULL.zip
#1

Ето линк към последната версия на нашия модел:

WAS-LX1C432B127-FULL.zip (2.25 GB)

Свалете го с Chrome, защото с Mozilla не става да сваля толкова голями файлове. Поне аз не успях!
Chrome ще иска разрешение да записва файлове на диска и вие му позволете, след това свалянето ще започне. Бързо се сваля, аз го свалях с 6.5 МБ в сек.

Ето как да ъпгрейднете ръчно, ако сте на по-стара версия:

ЪПГРЕЙДА СЕ СЪСТОИ В 2 ЧАСТИ!!!

Свалете архива и го разархивирайте

Вътре ще видите 3 zip файла.

ЧАСТ 1:

Първия е с име update.zip

Разархивирайте този update.zip

Вътре ще видите един файл с име UPDATE.APP

Свържете телефона с компютъра.

Направете папка с име dload на вашата SD Card в главната директория на картата

Копирайте UPDATE.APP в папка dload

Отидете в менюто за набиране на номера и напишете този код *#*#2846579#*#*

Ще ви се отвори скрито меню на телефона наречето Project Menu

Цъкнете върху Software Upgrade

Цъкнете върху SDCard Upgrade и потвърдете с YES

След това трябва да започне самия ъпгрейд, телефона ще се рестартира и ще влезне в режим ъпгрейд

След това успешно ще се ъпгрейднали и продължете с част 2.

ЧАСТ 2:

Ще видите още един zip файл наречен update_full_WAS-L01_hw_eu.zip (CUST Package for Europe)

Разархивирайте го и ще видите още един файл отново с име UPDATE.APP

Свържете вашия телефон с компютъра и влезте в папката dload която създадохте в част 1 и вътре ИЗТРИЙТЕ файла UPDATE.APP от тази папка dload

Сега когато папката е отново празна копирайте файла UPDATE.APP от архива update_full_WAS-L01_hw_eu.zip

Отново отидете в менюто за набиране на номера и напишете *#*#2846579#*#*

Отново ще влезете в Project Menu и отново изберете Software Upgrade -> SDCard Upgrade -> YES

Телефона ще се рестартира и отново ще направи ъпгрейд


-----------------


Ако нямате SD карта или просто искате да пробвате още един начин на ъпгрейд

Ъпгрейда отново е с 2 части.

ЧАСТ 1:

Свържете телефона с компютъра

Изтрийте dload папка от SD картата ако сте правили такава.

Влезте в Internal Storage

Направете папка dload там и копирайте файла UPDATE.APP от архива update.zip

Изключете телефона

Задръжте VOL UP + VOL DOWN + POWER докато видите логото на Huawei и отпуснете бутоните

Ще влезнете директно в менюто да ъпгрейд и EMUI ще започне ъпгрейд автоматично

Когато свърши телефона ще се рестартира.

ЧАСТ 2:

Свържете телефона с компютъра и влезте в Internal Storage -> dload и ИЗТРИЙТЕ файла UPDATE.APP

Сега когато папката е празна вътре копирайте другия UPDATE.APP от архива update_full_WAS-L01_hw_eu.zip

Изключете телефона

Задръжте VOL UP + VOL DOWN + POWER докато видите логото на Huawei и отпуснете бутоните

Отново ще влезнете в менюто за ъпгрейд и ще започне автоматично да се инсталира и втория ъпдейт

ТОВА Е ъпгрейд по втория начин

--------------------

Инсталирайте този ъпгрейд по който начин ви е удобен, няма значение.

След това вие ще сте напълно ъпгрейднал до официалната стокова версия B127!!!

Надявам се това да е от полза за тези, които не могат да ъпгрейднат до B127.

Имайте предвид, че ако вие имате отключен Bootloader и TWRP то ще се премахнат, и ще се върне фабричния рековъри, защото това ще флашне всичко!!!
Цитирай
Аксесоари
#2

Какво е новото в този ъпдейт, няма да е лошо ако малко е подобрена батерията и телефончето ще стане супер.
Цитирай
#3

Ами чесно казано не знам какво е подобрено от предната версия, защото аз когато го купих автоматично ми се ъпдейтна до B127 и реално си нямам идея какво е имало преди това. Но определено повечето казват че в B127 батерията се държи по-добре.
Тазия версия я споделих тук, защото доста хора са с B104 или B124 и не им става автоматичния ъпдейт към B127
Цитирай
#4

Демек тази В127 е трети ъпдейт от както е излязъл като телефон.
Цитирай
#5

Да.
Незнайно защо някои обаче са заседнали на 104 или 124 и системата не им се ъпгрейдва.
По принцип ако влезнеш в Настройки и там цъкнеш на софтуерна актуализация би трябвало да се ъпгрейдне до 127 автоматично, но при половината хора не става.
Този проблем не е само за БГ, но и за другите. Някъде четох, че самия Huawei пуска актуализациите постепенно, за да не им се товарят сървърите когато се теглия ъпдейна. Но дали това е вярно не знам.
Цитирай
#6

А не ставали с флашване на зипа през стоковото recovery?

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#7

Не знам. Пробвай и кажи Smile
Ако го правиш първо флашни update.zip и след това втория файл update_full_WAS-L01_hw_eu.zip
Но според мен няма да стане, защото навсякъде в нета все пише че се разархивира и се инсталира UPDATE.APP
Но, все пак нищо не пречи да пробваш и кажеш става ли номера. Аз съм с TWRP и 100% няма да стане, но със стоково рековъри кой знае, може и да стане.
Реално е бая лесно флашването, то повече време ще отнеме да прочетете описанието как се флашва, отколкото да сложите APP файла и да пуснете флашването. Но иначе саммото флашване казват че отнема от 6 до 10 минути, така че не се притеснявайте ако доста време стои и инсталира първия ъпдейт.
Цитирай
#8

Довечера ако ми остане време, ще пробвам да кача ъпдейта! Като цяло телефона ми харесва, но въобще не съм доволен от камерата....
Гледам в темата за снимките направени с този телефон, колегите с B127 рома, качват уникални снимки, но моя не снима по този начин. Не знам има ли някой на виваком, който е получил OTA ъпдейт до B127? Ще го пробвам ъпдейта... да видим, какво ще се получи.
Цитирай
#9

(2017-08-16, 11:44:13)videlin написа:  Довечера ако ми остане време, ще пробвам да кача ъпдейта! Като цяло телефона ми харесва, но въобще не съм доволен от камерата....
Гледам в темата за снимките направени с този телефон, колегите с B127 рома, качват уникални снимки, но моя не снима по този начин. Не знам има ли някой на виваком, който е получил OTA ъпдейт до B127? Ще го пробвам ъпдейта... да видим, какво ще се получи.

Относно камерата аз в началото бях леко недоволен, но сега съм доста доволен, дори повечето снимки са страхотни и без каквато и да е обработка. Дано да е от ъпдейта и да ти се оправи впечатлението.
Цитирай
#10

Ти с кой ром си?
И бил ли си с B124 изобщо?
Цитирай
#11

(2017-08-16, 12:31:57)videlin написа:  Ти с кой ром си?
И бил ли си с B124 изобщо?

Аз съм с последния 127. Но не съм обърнал внимание първите 2 дни как е бил. Може да е бил 124 и да се е ъпнал сам и затова тогава не бях много очарован от камерата. Макар, че не ми е искал рестартиране или сам да го е правил, поне не съм видял.
Цитирай
#12

Или този ром не е официален или се инсталира по друг начин!
Правя паппка dload и в нея слагам първия файл update.app от архива install.zip
Влизам в project menu и му давам software upgrade, рестартира телефона и "уж" почва инсталацията и стига някакви 5% и пише software upgrade failet и мога единствено да рестатирам телефона!
Някакви идеи?
Пробвах и през вътрешната памет да не е през сд картата ..... Същата грешка! Явно този ром нещо не е в ред....
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)