Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Умиращо Mi5?
#1

Здрасти, снощи когато си лягах го сложих в зарядното както всяка вечер. Но докато реших да погледна часа и се рестартира, като преди това пак се беше рестартирал (говоря за 2-3дена) но имах 200часа вкл тел и викам е рестартитал брояча, но не, беше се реснал. Така направи и снощи и го оставих. Станах да пия нещо вода и видях че пак пише Mi.com и се ресва ама нали вървя полузаспал няма кой да му обърне внимание. И сутринта кат ставам тела не палииии, а е в зарядното. Искарвам го пробвам някви комбинаций и нищо. Пак вкарах зарядното и нищо. Вкарах зарядното в др контакт и запали, тръгна да зарежда от 0%

Според мен зарядното не е правил хубав контакт и го е рестартирвал постоянно докат не му падне батерията.

Мисля че е от зарядното щото седи на криво заради UK to BG адаптера -
http://i.imgur.com/o3AB9Wh.jpg

Не гледайте найлона по зарядното, стоковия си му е просто го отлепих и пак го бях сложил и станаха балончета.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
Аксесоари
#2

Не ми се вярва да е от зарядното,моето Редми 2 го търкалям вече повече от 2 години със същото зарядно и не е мръднало.

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай
#3

Е, ти го виж как стои под наклон в контакта...
През нощта те съветвам да го зареждаш с USB Кабел директно в лаптоп или комп - хем няма да се напълни след час и половина и до сутринта да си прави дозареждания, хем няма да се притесняваш дали зарядното няма да изпадне от преходника.
А през деня... нещо като разклонител на земята би било по-стабилно за такъв тип инсталации...



https://www.aliexpress.com/store/product...f595oJeZGD (Може да му отрежеш китайския накрайник и да се сложи български)
Цитирай
#4

Като го сложа на земята в контакт и кат се бутне ъела да се види часа или нещо адаптера играе кючеци вътре в контакта и пращи и вади изкри и тела са побърква и тря изчакам 2 мин докато пак мога да го пусна да се зарежда щото отказва, и пише че зарядното е по силно от това което трябва да е тела не се зарежда. Явно че взема друг адаптър първо

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#5

Вкъщи съм с такъв Ми разклонител
На работата съм с някакъв не много оригинален адаптер, но проблеми не съм имал.
идеята е че тези преходници не помагат с нищо
Надявам се че с телефона всичко е ок
Цитирай
#6

Купи си друг преходник има едни бели доста по-големи(моя телефон дойде с такъв) и стоят доста по-стабилно в контакта.
Цитирай
#7

Взех нов преходник и го слагам ок, мушкам буксата като изпатка, бушона падна и тела се изпържи..... Нещо нямах късмет с тва Xiaomi ще ползвам другия Mi5 ама ако се развали повече китайско "Не благодаря"

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#8

Викаш, не е от лошата ел инсталация в жилището.
Цитирай
#9

Е то какви други освен китайски има?

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk
Цитирай
#10

Има  и не китайски
Цитирай
#11

Незнам от кво може да е, като го сложа в компа стой една червена лампичка и тва е. И все повече намалява докато не изгасне. Компа не разпознава нищо

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#12

Пробвай с нов кабел да го заредиш. Може и да е с друго EU зарядно 500,900.....1500, 2000 мА, . Хубаво е да си сигурен , че има заредена батерия. Кабела трябва да поддържа дата трансфер ,има и такива евтини които само зареждат. И последно пробвай на друг компютър.
Цитирай
#13

Пробвах, нищо не става

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#14

Може да се налага да се отвори и да се разкачи батерията. Може да се замери дали и колко ток има в нея, а може и самото разкачане и закачане да я рестартира. Също е възможно да си е заминала платката, с порта за зареждане
Цитирай
#15

Отворих го, платката беше почерняла от горната дясна страна, стана ми ясно. Затворих го и го оставих в шкафа за части. Сега си ползвам другото Mi5

Забравих снимки да напрая

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)