Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Пукнат дисплей
#1

Здравейте !

Имам следният въпрос. Изтървах телефона при което се пукна дисплея и съответно тъча не работи.От сервиза ми искат 220лв за подмяната му с нов.Та въпросът ми е какво ви е мнението за китайските копия на дисплея , заслужават ли си да си взема , да го чакам и накрая дали ще е същото или ще има проблеми.И ако може за съвет как да разпознавам оригиналните от китайските ментета в ебай ( като изключим цената де  Big Grin  защото аз лично не правя разлика от тези от 40$ и тези от 100$ ).Извинявам се предварително ако на някой му се сторят тъпи въпросите , просто се опитвам да си намеря по евтин вариант тъй като телефонът струва 200 лв а ремонта му 220 .. Благодаря предварително !
Цитирай
Аксесоари
#2

Телефона вече е много стар модел и трябва да се замества вече с по-новите модели на пазара. За ремонт не си заслужава освен ако е под 100 лева, аз над 50лв. не бих дал за ремонт. Купувай направо нещо по-ново.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай
#3

Най добре си намери един с изгоряло дъно(платка)и просто прехвърли твоята на другия телефон.Ако нещо те интересува пиши или ми се обади на 0884979856 Николай и ще ти обясня какво да направиш.Поздрави.
Цитирай
#4

На Николай съветът е добър, предвид колко изгорели такива телефони могат да се намерят. Въпрос е, разбира се и на късмет.

Аз не бих дал толкова пари за ремонт. Както, ако си заслужаваше, щях да си купя оригинални части, защото с китайските може и да извадиш късмет и да попаднеш на добри, но може и да не.
Цитирай
#5

Аз имам G3 с изгоряла платка, но екрана има леко жълтеникаво петънце в дясно. Камери, сензори всичко работи. Ако представлява интерес, можем да се уговорим за някаква сума на лично и ти го давам. дори мога да ти прехвърля платката на новия (стар) дисплей.

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#6

Аз имам китайски дисплей - супер цветове вади , очарован съм. Но си е на късмет. И ги няма тапичките на IR порта и съседния до него.
Да ви поопитам в тази тема - някой готвил ли е платка с проблем (така наречения син екран) в фурна и има ли успех от това?
Иначе аз си купих един G3 3Gb Ram ,  моя беше 2Gb и му смених дисплея. Не знаех отначало че проиблема с гасненето и мигането е от дънната платка и си купих китайски дисплей. Сега съм с един сглобен телефон с проблем с дъното и един работещ.

SAMSUNG GALAXY S8, LG G3 32 Gb. , Nexus 7 Cyanogenmod
ex. LG G3 16 Gb, HTC 516,HTC EVO 3D ,  

Цитирай
#7

Аз пекох моя G3 и изкара около 2 седмици, после проблема се появи отново. Второ опичане и адекватен уъркараунд за охлаждане може би ще го съживят за по-дълго, но реших да не се разправям и си взех G6.

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#8

Моя G3 на третата година умря в ръцете ми. Няма син екран нищо. Просто изгасна. Сготвих го по точната рецепта, запали и докато прехвърлях снимки и друга информация пак се гътна и повече не отвори очи. Пак го завирах из фурната, носих го на някакъв да го грее не и не. И си взех G6.

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)