Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Видео с FHD с HDR или FHD 60 fps ?
#1

Според вас как е по-добре да се прави клип със S7 Edge на full HD с HDR или full HD на 60 fps. Тъй както всички знаем , че на 60 fps не работи HDR опцията ?!?
Цитирай
Аксесоари
#2

Зависи за теб кое е по-важно - да имаш HDR видео или мазно видео. За мен и двете неща не са важни, затова снимам видео на QHD, като компромис спрямо UHD (4K), който ми на този етап ми се струва заемащ излишно място и ненужен, при положение че нямам 4K устройство, което може да се възползва от тази висока резолюция.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#3

Да ама на QHD и UHD няма стабилизация на видеото. Да си кажа честно направих 2 клипа единия с HDR и другия на 60 fps , няма кой знае каква разлика.
Цитирай
#4

Има стабилизация, коментирали сме го. Прочети това мнение и следващите няколко:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1409847

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#5

(2017-08-16, 22:18:03)ivkos написа:  Има стабилизация, коментирали сме го. Прочети това мнение и следващите няколко:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1409847

Благодаря за инфото , но в интерес на истината съм правил за тест видео на UHD и FHD 60FPS. Понеже имам телевизор с 4k резолюция и съм тествал и двата клипа. При FHD 60FPS се вижда доста по-стабилно с активна софтуерна стабилизация.
Цитирай
#6

Не виждам разлика с хардуерна и включена/изключена софтуерна стабилизация. Правя сравнение с телефон нямащ такива. Реално примитивни добавени "екстри" за вдигане на цената. Вземи една сапунерка и се радвай на 4@ 100Mbps с перфектна стабилизация , а не смачкано качество от 48Mbps при S7 и S8.
Цитирай
#7

Абе разлика си има, няма две мнения по този въпрос. Естествено, ако е някакво много сериозно разклащане, в този малък сензор ходът на оптичните елементи е малък и няма как да се обере силното клатене. Обаче с леки трепвания на ръката се справя отлично. Разлика откривам спрямо всеки един предишен мой смартфон, който не е имал оптична стабилизация.

И само искам да кажа, че най-добрата камера е тази, която винаги носиш в себе си.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#8

И аз снимам на 4к и съм доволен. Има си разлика, аз понеже видео обработка правя понякога, и снимам на 4к.
Обаче, на слаби компютри ще се гледа, но звука се разминава с картината ако има говор.
4к е ограничено на 10мин, това може ли да се премахне по някакъв начин?

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#9

Мисля че не. Има начин да свалиш друго приложение за видеозапис от "Магазина" и да записваш на воля...
Друг начин е като запишеш няколко видеофайла и след това да ги съединиш. Като минат 10-те минути не започва ли друг запис автоматично?

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#10

Задал съм на камерата да използва SD картата. Снимам със стоковото приложение и нямам ограничение за времетраенето на 4К записа.
Използвам Toshiba Exceria M302 128GB Micro SD Memory Card.
Цитирай
#11

Ей сега погледнах и аз, имам 26 минути за запис на СД картата, при запис в телефона имам 38 минуги. Явно свободната памет на Иван е малко.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)