Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

мобилния нет заспива
#1

Още един проблем с който не мога да се справя. Когато не се ползва телефона по дълго време мобилния ми нет заспива, изключва за определен период от време включва се за много кратко и пак изключва, стои изключен по час два. Това е супер неудобно, защото през това време нито съобщения идват нито звънене през нета. Режима за пестене на батерия е изключен, рових се насттройките на мобилния нет нищо не открих. Помагайте.
Цитирай
Аксесоари
#2

Виж да не си включил Икономия на данни в менюто Използване на данни.
Цитирай
#3

Изключени са това първо го проверих, и навсякъде рових но без резултат.
Цитирай
#4

Как разбираш че е изключен нета ?

mi11
Цитирай
#5

Разбирам като гледам и пробвам да пиш и звъня от друг телефон. Благодаря на всички отовали се, реших проблема. Оказа се приложението BOOST+, деинсталирах го и всичко се оправи. Може би ако се барнат настройките на самото приложение да става и без деинсталация но нямах време за това, явно приложението има нещо като спестяване на енергия.
Цитирай
#6

Колеги помагйте..... На един колега от работа пощата му на U11 източила
14 GB нет за 10 дена????
Какъв може да е проблема?
Аз като невежа му изключих данни във фонов режим и
му увеличих интервала от 5 мин на 30 за синхронизиране
в работно време и на 3 часа в извънработно време.

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#7

Коя програма за поща използва и 14 ГБ само, ако е свалял нещо, но пък през пощата по принцип има ограничения за файловете !
Цитирай
#8

Вградената на U11. Не знам странна работа. Ще проуча въпроса подробно и ще споделя.
Чух наскоро, че хакери хакват устройства с интернет, като компютри и смартфони и ги
карат да копаят криптовалути.............
Но и колегата много много не е в час и ще изчакам да му видя разпечатките и
ще пиша.

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#9

Здравейте,
от 10-на дни съм с HTC U11. Имам следния проблем - google play store работи само през Wi-Fi. Когато искам да сваля някое приложение през 4g, изписва download, виси така 5-6 мин. и ми изписва error 495. Опитах по няколко начина за отстраняване на проблема, които намерих в Интернет - чистя кеша и данните на плей стора, рестартирам телефона, деинсталирам ъпдейтите на плейстора...не става. Рових по всички настройки, не виждам да съм забранил някъде 4g. Вайбър, Ютуб, бразузване, Фейс - всичко си бакча през 4g, само плейстора не работи.
Не знам дали има нещо общо, но когато го взех телефона беше с Андрод 7.1. При поставяне на симкартата не тръгнаха веднага мобилни данни. През *88 получих СМС с настройки за 4g , записа ги автоматично и веднага заработи. След ден-два получих 8.0, всичко беше ОК, но реших да му набия Factory reset. В резултат "забрави" 4g настройките. Не сработи с СМС от *88 както първия път, та ги въведох ръчно (както е показано на сайта на Мтел). И всичко е точно, само този error 495 на плейстора ме дразни...Някой, ако е имал подобен проблем да предложи решение...
Цитирай
#10

Проблемът не е нито от версията на Андроид, нито от настройките. Най-вероятно е от самия Play Store.
Изтегли последната версия от този линк и виж дали ще се оправи. Изчисти данните за всеки случай преди да я инсталираш.
Цитирай
#11

Възможно е да греша, но има една отметка за "Актуализация на приложенията през Wi-fi" и съответно ако са по голем като размер приложенията няма да ги сваля през 4G а само през Wi-Fi.
Цитирай
#12

(2018-03-02, 12:28:58)mefistoreyon написа:  ... има една отметка за "Актуализация на приложенията през Wi-fi" ...

Има такава отметка в настройките на Play Store, но тя е за автоматичните актуализации.
Иначе, когато някое приложение (игра) е много голямо, то тогава при старта на тегленето/ъпдейта излиза запитване дали да го тегли само с Wi-Fi. Махнеш ли отметката - си го теглиш спокойно и през мобилната мрежа. Без да дава грешки или нещо друго...
Цитирай
#13

(2018-02-21, 07:31:58)bobytsekov написа:  Проблемът не е нито от версията на Андроид, нито от настройките. Най-вероятно е от самия Play Store.
Изтегли последната версия от този линк и виж дали ще се оправи. Изчисти данните за всеки случай преди да я инсталираш.

Благодаря за реакцията и се извинявам, че след като съм повдигнал въпрос, чак сега пиша. Не посмях да дръпна последната версия от линка, притеснявах се да не омажа нещо... Изчаках и Play Store се ъпдейтна до версия 9.1.24 в момента. Обаче ситуацията е същата...не бачка през 4G. Не , че е голяма драма, ама леко ме дразни :-)
Цитирай
#14

И все пак не е нормално да не работи през 4G.
Съвсем смело можеш да инсталираш последните версии, нищо няма да се омаже.
Но едно изчистване на данните на Play Store би било достатъчно. Направи ли го?
Цитирай
#15

Да, първо това направих - изчистих кеша, данните на Play Store , рестарт на телефона...и същата работа.
Сто пъти гледах навсякъде да не би да съм пропуснал и да е забранено 4g за ъпдейти...всичко изглежда ОК. То ако има нещо такова, няма да ми изписва грешка 495 , a ще ми поиска връзка с мрежа за данни...
Както и да е, телефона е екстра, повече батерия нямаше да е излишна, но тя никога не е достатъчна :-)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)