Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#76

Мегапикселите не са всичко. Те имат значение, ако решите да увеличавате и разпечатате снимки на голям формат. Има много други по-важни фактори - физически размер на сензора, апертура (f -числото), качеството на лещите, както и не последно място софтуера, който обработва изображенията при заснемането им. Аз лично сравнявах Nokia 8 с Mate 10 pro, Xiaomi Redmi Note 5 и Lenovo P2. Извинявайте, но нокията при прости пейзажни снимки, биеше само Леновото, който има същия сензор като нейните (IMX 258). Учудващо, но и сиомито извади по-добри кадри. Жалко, че не запазих снимките да ви ги покажа.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
Аксесоари
#77

Възможно е да е било така, не знам преди колко време си го имал и с коя версия на камерата си го тествал.
Сега си поиграх малко с пиксел камера порт и снимките на тъмно са с повече детайли и доста по-светли.
А снимките стават около 3,5мб срещу 8мб с фабричната камера.

От нокиа все пак са обещали сериизно подобрение с андроид 9.
Цитирай
#78

Благодаря на всички за коментарите. Вчера снимах с телефона малката и наистина като че ли му липсва малко рязкост. Дали фокус, дали стабилизацията не работи- не разбрах. 
Отделно са останали само демо бройки, а аз съм предубеден към тях. При 7 плюс е приемливо качеството, но ми идва маалко голям.
Много ме е яд честно казано. Пак съм в изходна позиция.

Nokia 8
Цитирай
#79

А 7,1+ го огелпаха и няма телефото сензор.

7+ ще се радва още на голям интерес Smile
Цитирай
#80

(2018-10-17, 12:23:55)ivanrd написа:  Благодаря на всички за коментарите. Вчера снимах с телефона малката и наистина като че ли му липсва малко рязкост. Дали фокус, дали стабилизацията не работи- не разбрах. 
Отделно са останали само демо бройки, а аз съм предубеден към тях. При 7 плюс е приемливо качеството, но ми идва маалко голям.
Много ме е яд честно казано. Пак съм в изходна позиция.

Като снима с него, с коя версия беше? 7.1.1 или 8.1?
Има значение. Едва ли си имал време да го ъпдейтваш до последната версия.
Ще намеря време и ще направя няколко сравнителни с снимки със фабрипната камера и пиксел канерата. Фабричната вади по-малко детайли и по-тъмни снимки на тъмно и на ауто режим, докато пиксел камерата вади цветни снимки като Хуауей Р20 или Самсунг с повече детайли.
Цитирай
#81

Специално погледнах 8.1 даже дали не беше 8.1.1
В салона на виваком снимах. Не толкова тъмни, колкото "меки", с липса на детайл.
Е за 5 минути проба разбира се толкова видях.

Nokia 8
Цитирай
#82

Съгласен съм с тебе и затова докато пуснат по-читава камера почти всички ползват камера порта на Пиксел телефоните. Аз също за нощни снимки и такива на затворени пространства. Разликата в детайла е фрапираща.

https://www.celsoazevedo.com/files/andro...le-camera/
Цитирай
#83

След доста ровене по чуждите форуми и твстване се оказа, че като се изключи Auto HDR функцията и снимките стават точно толкова детайлни колкото с пиксел камера порта.
Даже вече махнах пиксел камерата и не мисля, че имам нужда от нея.
Цитирай
#84

Днес умувам дали да поръчам от емаг за 579, че плана го издухахме за една 6.1  за тъщата Smile

Nokia 8
Цитирай
#85

Аз моят точно от там си го взех, двусимката преди седмица за 585лв. И съм сигурен, че няма да съжаляваш. Както казах махаш Auto HDR и детайлите са там Smile нещо алгоритъмът куца малко, но и не знам как е при другите телефони.
На тъмно, ама много тъмно, като фокусираш където искаш и вдигаш леко "слънцето" Smile , което се появява и снимката е светла и детайлна.
[-] 1 потребител изказва благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • ivanrd
Цитирай
#86

Поръчах Big Grin 
Да видим другата седмица какво ще докарат  Smile
Добавих кълъф и стъклени протектори.

Nokia 8
Цитирай
#87

(2018-10-21, 14:38:40)XAn4E написа:  На тъмно, ама много тъмно, като фокусираш където искаш и вдигаш леко "слънцето" Smile , което се появява и снимката е светла и детайлна.

Божеее чак тази сутрин вдянах какво значи "да вдигна слънцето". Smile
Има ефект.

Nokia 8
Цитирай
#88

+1 от емаг.

Бях поръчал tempered blue дойде polish blue, ама едно че не ми дреме, защото го сложих веднага в калъф, второ - тоя вариант ми харесва повече даже.

Между другото, качеството на изработка е доста по-високо от това на Nokia 7 plus - казвам го като човек, ползвал 2 месеца 7+. Не че имам каквито и да е забележки към 7+, също много добре направен телефон, но просто 8цата се усеща премиум. Евалата им на Нокия. Добре са се справили.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#89

Потребителите на Nokia 8 вече могат да изпробват бетата на Android 9 Pie: https://twitter.com/sarvikas/status/1072...roid-9-pie

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)