Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Често срещани проблеми и тяхното решение!
#1

Здравейте, приятели!


Реших да създам тема, в която заедно да съберем най-често срещаните проблеми и тяхното решение. Темата, разбира се обхваща много аспекти и едва ли може от веднъж да се приключи, но с ваша помощ ще се допълва и когато някои си купи телефона и се сблъска с тези неща, тук ще намери тяхното решение без излишни главоблъсканици. Smile
Притежавам телефона малко повече от месец и се оказва, че имам доста да уча за особеноститe му като марка, а и по Android 7.

Ще започна с последния си проблем, който имах, а именно нвъзможността на самообновяване на приложението за време, което ползвам - Beautiful Widgets Pro. Решението са тези стъпки, за което благодаря на колегата ronnie72!
   
Наскоро благодарение на колегите от темата за телефона ни участанових, че заводския Файлов мениджър не е толкова добър. В смисъл, не можех да споделям (изпращам) *.APK файлове чрез Viber, Email, Bluetooth и др. Решението е да ползвате друг Файлов мениджър, например Explorer, който е безплатен и има български език. Не съдържа реклами и други глупости.

Според мен ще бъде по-нагледно ако има нещо като каталог или списък с проблем/решение като бърза връзка, която да води до написаното, за да може човек по-бързо да се ориентира, но към момента не мога да си го представя. Ако имате предложения, пишете, за да си направим форума добре.

При нужда ще редактирам коментара си или ще моля администраторите да го направят.


От мен толкова за сега. Лек ден!

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво за темата добре си се сетил
Цитирай
#3

Искам да си прехвърля цялата информация от картата памет на pc-то. Разрешил съм usb debbuging-a. След като свържа телефона, избирам опцията за прехвърляне на файлове и windows започва да инсталира драйвъри, но не успява със последния. Почна ли да копирам файловете излиза грешката. На друг компютър пак същото е.
.png 1.png Размер: 16.72 KB  Сваляния: 76
 
.png 2.png Размер: 14.77 KB  Сваляния: 59
 
.png 3.png Размер: 6.55 KB  Сваляния: 57

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#4

С кой Windows си? С W10 колеги се оплакват от проблеми с драйверите.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#5

Със 7 е то си личи по прозорците и от там може да е проблема. Пробвай на 10, аз ядове нямам.
Цитирай
#6

В случая компютъра е с Windows 7, докато вкъщи ползвам Windows 10 и ще пробвам като се прибера. Търсих драйвър в сайта на Huawei, но не намерих.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#7

Hisuite може би инсталираш. Аз го инсталирах и след рестарт на компа вече си бачка. Щом включа телефона и се отваря автоматично. Рестарта не забравяй.
Цитирай
#8

Не, не исталирам Hisuite. Свързвам телефона направо и чакам Windows да си ги разпознае като устройство. Сега ще пробвам и с Hisuite и ще пиша за резултата.

Един IT колега каза, че грешката е заради картата памет и трябва да я сменя с нова, клас 10. Явно ѝ е дошло време. Вкрайна сметка, рестартирах телефона докато беше свързан към компютър и без проблем прехвърлих файловете. Скоро ще си взема нова карта.

Направих Hard reset на телефона, сима и картата не съм ги вадил. Информацията е непокътната, така че не се притеснявайте за в бъдеще дали да ги махате.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#9

Мойта карта памет е от клас 4 и нямам проблем с прехвърлянето, потърси друга причина преди хвърляш пари на вятъра. Опитай както каза колегата по горе с Hisuite.

 Huawei P40 pro+    512GB black
Цитирай
#10

Картата едва ли е проблема- просто е трябвало един рестарт..или друг USB вход..
Картата ако има проблем , никъде няма да можеш да възпроизведеш съдържанието ѝ.

                                                                    
Цитирай
#11

Прехвърлих цялата информация чрез кард рийдър. Направих пълен формат и отново я върнах в смартфона. Чрез кабела прехвърлих всичко от PC-то, и за да съм сигурен, че работи, пробвах да копирам обратно всичко на компютъра и грешка нямаше. Според мен нещо софтуерно се е омазало. Спестих някой лев от нова. Smile

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#12

Class 10 винаги е най-доброто, особено за запис на FHD видео или по-висок.
Цитирай
#13

Здравейте.
Не успявам да си преподредя контактите в "ЛЮБИМИ". Правя промяната, натискам ОК и те си се връщат както са били....
Цитирай
#14

Ха, наистина го има този бъг

                                                                    
Цитирай
#15

При мен всичко е наред с поставянето в "любими".
Цитирай
#16

(2017-09-02, 13:17:19)trifon81 написа:  При мен всичко е наред с поставянето в "любими".

Не с поставянето, а с пренареждането вътре, в самия раздел...
Цитирай
#17

Аз и с пренареждането нямам проблем. С опцията редактиране си ги пренареждаш както си искаш, по азбучен или както ти харесва.
Като натиснеш редактиране, от ляво на всеки контакт се появява като знак равно. Натискаш отгоре върху знака, задържаш и си ги подреждаш така един по един в какъвто ред искаш, после натискаш горе в дясно отметката и си готов.Дано съм те разбрал правилно.

 Huawei P40 pro+    512GB black
Цитирай
#18

(2017-09-02, 13:44:19)stinkata написа:  Не с поставянето, а с пренареждането вътре, в самия раздел...

И с него нямам проблем.
Цитирай
#19

Явно проблемът е бил в това, че раздел "ЛЮБИМИ" не беше създаден на този телефон, а си беше синхронизиран от моя профил в Гугъл.... Премахнах всички от "Любими" и след това ги добавих отново, и вече подлежи на редакция...
Цитирай
#20

Да, потвърждавам и при мен стана така- беше ми "наследство" от предишният телефон

                                                                    
Цитирай
#21

В контактите има ли да се направят Групи? Не виждам такава опция!
Цитирай
#22

[Изображение: 27684516ab1b5ba5f77edadb940c7ac8.jpg]
Цитирай
#23

(2017-09-08, 11:16:08)Nikimi71 написа:  В контактите има ли да се направят Групи? Не виждам такава опция!

Има групи. Отвори контактите и ще видиш най първи са те.
Цитирай
#24

Нямам такова чудоSmile Косъм, ти ли си?
Цитирай
#25

(2017-09-08, 11:21:29)Nikimi71 написа:  Нямам такова чудоSmile Косъм, ти ли си?

Tongue
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)