Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

XiaoMiTool - Лесна смяна на ром за всяко Xiaomi устройство
#51

да се заключи - не.
Брик-ването може да е хард и софт.
Ако ромът или рекавърито, което изтегля тула не са съвместими или са проблемни вероятно най-лошото, което ще стане е да изпадне в буутлууп, което е софт брик. Би трябвало да е поправимо, но за лаик пак ще е проблем и пак опира до ръчния процес.
За мен най-добрата инсталация на ЕУ е върху китайската основа, в зависимост от това дали е стабилен или седмичен, но с тези постоянни промени вече не мога да знам дали е добра идея. Все пак Ми 8 има и ARB, a xiaomi tool-a скоро не е обновяван, така че проблем винаги може да има. Дори и при най-простата процедура
Цитирай
Аксесоари
#52

[8/12/2018. 15:41:16] Error 1011: Error while installing drivers to PC
[8/12/2018. 15:41:17] Error 1011: Error while installing drivers to PC
[8/12/2018. 15:41:19] Error 1011: Error while installing drivers to PC
[8/12/2018. 15:41:19] Driver check finished
[8/12/2018. 15:42:20] Device selection finished
[8/12/2018. 15:43:07] Device: dipper
[8/12/2018. 15:43:07] Bootlaoder: locked
[8/12/2018. 15:45:31] Device info obtained
[8/12/2018. 15:45:48] Roms info obtained
[8/12/2018. 15:46:18] Rom selection finished
[8/12/2018. 15:46:21] Rom confirmed, installation started
[8/12/2018. 15:51:49] Error 1040: Stock recovery installation failed: unknown error


Дава ми такава грешка.
Цитирай
#53

Какво опитваш да сложиш през стоковото рекавъри
Цитирай
#54

Да инсталирам twrp както ми каза.
Интересно,че тук пише заключен бутлоудер а adb и unlock тула докладват отключен.И след рестарт при появата на логото mi пише unlocked
Цитирай
#55

А защо не опиташ през фастбуут.
п.с Извинявам се, не съм прочел правилно темата.

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#56

Съгласен съм при разминаването на информацията е най-добре ръчно, за да не стават грешки
Цитирай
#57

През фастбуут пак не става. Когато му дам да флашне рековерито и не се случва нищо.
Цитирай
#58

като влезеш във Фастбуут първо пишеш РЪЧНО
fastboot devices

Aко не ти върне един ред с букви и цифри няма смисъл да се занимаваш повече, а трябва да си оправиш драйвърите. Най-лесно е да се види тази тема:
http://en.miui.com/thread-237673-1-1.html
Цитирай
#59

Телефона го намира но когато му дам флаш и не става нищо с едната версия на рековерито а с най новата изписва фейл

Ще пробвам на друг компютър със чиста инсталация
Цитирай
#60

А сигурни ли сме, че е отключен, защото беше противоречива информацията от xiaomitool-a и при стартиране
Цитирай
#61

Като рестартирам телефона при зареждане първо изписва логото на ми и отдолу пише unlocked
Цитирай
#62

да. Но докато не видиш информацията черно на бяло с
fastboot oem device-info
няма как да си сигурен. Кой знае Търговецът как го е отключил
Цитирай
#63

Спомням си, че и със тази команда не се случваше нищо. А може ли да се заключи и после отново да се отключи без да се прецака нещо разбира се?
Цитирай
#64

в тези смутни времена не мога нищо да гарантирам.
Но според мен проблемът е в драйвърите, така че нека видим на друг комп и тогава да мислим алтернативи
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • fresh9222, grubi81
Цитирай
#65

Здравейте, нормално ли е да се показва така:


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#66

Да. Не си му потвърдил като ти е искало оторизация.
Трябва да гледаш какво излиза на телефонния екран докато програмата се ориентира
Цитирай
#67

програмата не иска да отключи буутлодера поради някаква причина.
след което извади грешки:


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#68

ами реално не може да инсталира драйвърите, което означава, че вероятно не си спрял Driver signature enforcement.

изобщо не се стига до отключване на буутлоудър дори, а за отключване си ползвай официалния тул по-добре
Цитирай
#69

Здравейте колеги! Нещо не успях да се справя с програмката. Дава ми избор само от глобал и китайски стабилен и потребителски. Нито възможност за ЕУ ром-а (който искам да сложа), нито за ТВРП. Опитах да сложа ТВРП през АДБ, но и там поради някаква причина не ми се получиха нещата. Да отключих буутлоъдъра преди това с официалния Ми ънлок. Телефончето е МИ Микс 2с. Моля за помощ!
Цитирай
#70

Щом си отключил bootloader вкарай телефона в fastboot режим и флашни рикавъри. Командата е "fastboot flash recovery twrp.img" после "fastboot boot twrp.img" И след като вече имаш рикавъри от там си флашни xiaomi.eu рома.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#71

(2018-12-13, 11:02:56)VwV написа:  Здравейте колеги! Нещо не успях да се справя с програмката. Дава ми избор само от глобал и китайски стабилен и потребителски. Нито възможност за ЕУ ром-а (който искам да сложа), нито за ТВРП. Опитах да сложа ТВРП през АДБ, но и там поради някаква причина не ми се получиха нещата. Да отключих буутлоъдъра преди това с официалния Ми ънлок. Телефончето е МИ Микс 2с. Моля за помощ!

програмата отдавна няма нова версия, може би от излизането на МИУИ 9, понеже имаше някои ограничения за флашване през стоково рекавъри, така че не бих разчитал на нея в наши дни за по-новите модели
Цитирай
#72

има нова версия на програмата.
Като намеря време ще отделя нова тема:
https://www.xda-developers.com/xiaomitoo...martphone/


[Изображение: xmt2.png]


За изтегляне: https://www.xiaomitool.com/V2/download

Функционалност:

През програмата можете да изтеглите следните РОМ-ове : (chinese stable, beta, global stable, beta), xiaomi.eu roms, + twrp, magisk и ще има добавени и още
Автоматично извличане на данните от телефона за: device information and status: currently installed rom, bootloader status, recovery
Автоматична преценка за това кой метод на инсталация да се използва: fastboot, stock recovery, twrp, fastboot recovery и допълнителни методи в бъдещите версии на програмата
Автоматизирано управление на устройството. От вас се изисква само да включеите usb debug, А програмата ще се заеме сама с всичко останало (rebooting, querying information, sending commands)
Автоматична инсталация на необходимите дравъри. Не е нужно да се притеснявате дали ви е разрешенo driver enoforcement signature, програмата ще се погрижи вместо вас
Инсталацията на програмата съдържа всичко необходимо за безпроблемната ѝ работа. Не е нужно да инсталирате minimal adb и други. Xiaomi Tool 2 e програма Всичко в едно
Вграден инструмент за отключване на буутлоудъра - работи като стоковия

РАБОТИ ПОД УИНДОУС, ИЗИСКВА ПОСТОЯННА ИНТЕРНЕТ ВРЪЗКА. ТЪЙ КАТО Е ОЩЕ АЛФА ВЕРСИЕ МОЖЕ ДА ИМА БЪГОВЕ. АКО ОТКРИЕТЕ ТАКИВА НЕ СЕ КОЛЕБАЙТЕ ДА ИЗПРАТИТЕ ОБРАТНА ВРЪЗКА ДО РАЗРАБОТЧИКА!!!
НЯМА ВЪЗМОЖНОСТ ЗА АВТОМАТИЧНА ДЕИНСТАЛАЦИЯ НА ИНСТРУМЕНТА. АКО РЕШИТЕ ДА НЕ ГО ПОЛЗВАТЕ ПОВЕЧЕ ПРОСТО ИЗТРИЙТЕ ПАПКАТА: C:\xiaomi\XiaoMiTool
[-] 7 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Compare, fresh9222, gerak, krassiy, milss, milstan, ronnie72
Цитирай
#73

И ако ще може да поправя(unbrick) телефоните няма да е никак зле .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#74

А мога ли от pixel experience ROM да мина към Glabal Stable Miui с тая програма ?

Телефона е китайски

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#75

Ами при първо включване тя ще рестартира няколко пъти телефона и ще каже какво можеш да направиш.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)