Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

XiaoMiTool - Лесна смяна на ром за всяко Xiaomi устройство

И на мен ми дава същото.
Предполагам има проблем с връзката от която тегли ром-а, защото се случва като започне свалянето. Но може и да бъркам.
Цитирай
Аксесоари

(2020-12-06, 15:40:21)kramany написа:  Ама не мога да намеря Xiaomi.eu като файл
Това трябва да е последната:
https://androidfilehost.com/?w=files&flid=313827
https://xiaomi.eu/community/threads/20-6-18.56244/

Инструкции:
https://4pda.ru/forum/index.php?s=&showt...p=73352033

Не знам как стои въпросът с Rollback, ама руснаците нищо не споменават.
[-] 2 потребители изказват благодарност на milstan за това мнение:
  • Be6i4, petar37
Цитирай

Като пусна да се инсталира Рома и излиза тази грешка,какво не е както трябва


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy S2--LG G2--LG G3--Huawei P9--Samsung Galaxy S8--Xiaomi Mi 10-13T Pro
Цитирай

Колко време трае процедурата горе долу ?

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай

Koя от всичките
флашването на стоков ром е 5-10 минути(през фастбуут), но има време за изтегляне, което никой не може да предвиди. Все пак архивът е 2-3ГБ и има и време за разархивирането му от програмата.
Цитирай

Точно това имах предвид, да го правя докато съм на работа, или като се прибера. Прочетох всичките пет страници и ми се вижда много приятелски за потребителя и лесно . Ама ще го правя след един час като се прибера

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай

Успех!
Цитирай

(2021-01-27, 19:02:50)chinchilla написа:  Точно това имах предвид, да го правя докато съм на работа, или като се прибера. Прочетох всичките пет страници и ми се вижда много приятелски за потребителя и лесно . Ама ще го правя след един час като се прибера

Оказа се че не е user friendly kaто гледам май още не си намерил решение на проблема BuНе знам понякога за какво ни е на здрава глава кела да си слагаме с тия еквилибристики. Аз съм си със стоков ром, телефона лети, ъпдейтва се , всичко работи на 6, да взема сега да се вкарвам в некакви безсмислени филми които нищо няма да ми дадат повече , а може само да ми брикнат телефона. Това TWRP та, Magisk и, Root ове, Далвик кешове, Fastboot ове, пачове, пък не е тоя , а друг ром, пък не бил 64 а 32 . Не. Андроида е система която не е като Windows, да си преинсталираш спокойно без да си брикнеш завинаги компа. Сега се зачетох в 4pda форумите и се изумих просто колко народ си е съсипал за тоя що духа работещи отлично телефони занимавайки се с глупости.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

И аз го правих за първи път, през TWRP, пък не успях да си брикна телефона. Не съм съгласен, че е за нищо. Има някои функции, които ползвам активно, а ги няма в глобалния. Всеки сам преценява за себе си дали си струва риска! Освен това нещата са написани точно и ясно, стъпка по стъпка. Това, че някой е пропуснал нещо, не е обърнал внимание или друго не означава, че хардуера или софтуера е виновен.
За конкретния случай.. трябваше да опита с TWPR, както му писах на колегата. Метода работи и е описан в темата от форума на xiaomi.eu.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай

Телефонът ми не е отключен. В момента съм с МIUI 12 (V12.0.1.0.QCMEUXM) и имам един въпрос. Мога ли да се върна на по стара версия, по точно на V11.0.5.0.QCMEUXM. Трябва ли да се отключва и т.н телефона и въобще възможно ли е да се връщат по стари версии ?

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

Трябва да се отключи, но връщането може да е забранено от AntiRollBack функционалността.
Така че, за да няма фалове винаги опитвай да сложиш по-стар ром през фастбуут.
Там си има проверка, която ако не мине просто не започва флашването.
Всеки друг метод (например през TWRP) може да брикне телефона
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • andreti013, росен2
Цитирай

Тюх да ми се не види и Андроида..Не е като при Windows - форматирам и си слагам XP или 7 или квото и да било без това да умори компа ми. TWRP-та, Fastboot ове, Root-ове, Мagisk- iи не знам си кви още щуротии и чудесии завършващи често със смърт. Да знаех че е такъв въртел да не бях ъпдейтвал до тая 12-ка.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

(2021-03-10, 15:35:29)suffer написа:  Трябва да се отключи, но връщането може да е забранено от AntiRollBack функционалността.
Така че, за да няма фалове винаги опитвай да сложиш по-стар ром през фастбуут.
Там си има проверка, която ако не мине просто не започва флашването.
Всеки друг метод (например през TWRP) може да брикне телефона

Благодаря за добре описаната тема и стъпките, адмирации, успях да си преинсталирам днес телефончето, Редми 6, и като жена аз съм голям ГЕРОЙ. ВИЕ КАТО АДМИН СТЕ КРАЛ!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Krisleidi за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Здравейте, имам нужда от малко помощ за един почти умрял RN 10 PRO...кратка предистория телефонът е купен от тук, но внос от Швеция, беше с ЕУ ром и исках да го сменя заради записите на разговори , дайлъра и т.н.,
Пробвах директно с тула без отключване и качих глобал ром-а (бърз тест направих), след това каквото и да искам да сложа като ром ми искаше отключване.
Отключих си телефона с официалният тул и тръгнах да слагам xiaomi.eu ром, който ми излиза в приложението, но не искаше да се сваля.
Свалих го ръчно и опитах да го инсталирам от компютъра, но на 99% от качването на файла пак ми излизаше грешка.
Реших да направя бърз тест като инсталирам глобул рома, който стигна до :

Код:
   


след малко ми даде тази грешка :

Код:
     

Цъкнах "try again" и зависна на "Flashing super", телефона в момента стартира само във Fastboot режим, сега се опитвам с програмата да го съживя.

Някой сблъсквал ли се е с проблеми те, които описах с тула и евентуално решение ?
Също и някой съвет за опит за съживяване, ако не станат нещата с тула (за сега още сваля ром, което ми дава надежда)

П.П. - не стана с тула, на телефона си стгина до 100% и се рестартира, но вече в MIUI Recovery :
Код:
   

Redmi Note 4 3/32 > Redmi Note 7 6/64Redmi Note 10 Pro 6/128 > Redmi Note 12 Pro 12/256
Цитирай

Ако е отключен буутлоудъра шансовете са ти с ми флаш.
Ако е заключен китайския mi pc suite или mi flash pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Antoan, Be6i4
Цитирай

Благодаря за отговора, аз още снощи успях с Мифлаш да му бодна един индонезийски ром.
Току що опитах пак да сложа xiaomi.eu ром през XiaoMiToоl и пак не стана...по-късно може да го мъча пак.

Redmi Note 4 3/32 > Redmi Note 7 6/64Redmi Note 10 Pro 6/128 > Redmi Note 12 Pro 12/256
Цитирай

Действай ръчно. Явно в някои ситуации се чупи
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Antoan, Be6i4
Цитирай

Аз от как съм с Redmi Note 10 Pro се мъча да му бодна xiaomi.eu ром и все се чупи на края. Не с тази програма, а с TWRP beta. Най-бързата оправия след прецакан ром е през adb да му сложиш заводския рекавъри ром.
Май ще чакаме официално TWRP за къстъм ром .
Цитирай

Цитат:https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1584361
Аз успях с това упътване на suffer и стана без проблем качването на xiaomi.eu стабилна версия.

Redmi Note 4 3/32 > Redmi Note 7 6/64Redmi Note 10 Pro 6/128 > Redmi Note 12 Pro 12/256
[-] 1 потребител изказва благодарност на Antoan за това мнение:
  • suffer
Цитирай

До сега ми се наложи няколко пъти да ползвам инструмента и съответно съм избирал брикнат телефон, глобален ром и накрая като успешно се флашне, телефона мига до логото и не зарежда повече. Някакви идеи как да се оправи, за да си ползвам глобалния ром?

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

Ръчно. С Ми флаш.
Цитирай

Здравейте,

Инсталирах програмата, но не откривам телефона в списъка с модели.
Xiaomi Mi A2 (Mi 6X) (Codename: Jasmine Sprout). Има 6Х, но пък не е с Codename: Jasmine Sprout.
Кой модел да избера?
Цитирай

с чист андроид ли ти е телефона или с MIUI?

И щом си опрял до програмата значи е отключен телефона.. не може ли във фастбуут да напишеш fastboot oem device-info и да видиш точно какво ти е кодовото име на телефона
Цитирай

Програмата откриваше телефона без проблем, след това обаче искаше да избера модела от списък. Избирах няколко различни версии, но винаги ми даваше грешки.
Вече се оправих с ръчна инсталация на Pixel Experience 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на andonov_b за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Колкото и пъти да съм използвал тази програма, накрая получавам bootloop.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)